سواستفاده از تصاویر و مشخصات دختران در سایت های همسریابی - دانلود سخنرانی رائفی پور

سواستفاده از تصاویر و مشخصات دختران در سایت های همسریابی

جوانی که با قرار دادن مشخصات یک دختر در سایت همسریابی و نسبت دادن مطالبی علیه این دختر باعث هتک حیثیت وی شده بود دستگیر شد. به گزارش خراسان به نقل از معاونت اجتماعی پلیس فتا چند روز پیش دختری به پلیس فتای خراسان جنوبی مراجعه کرد و با تسلیم شکایتی عنوان داشت: افراد ناشناسی […]

جوانی که با قرار دادن مشخصات یک دختر در سایت همسریابی و نسبت دادن مطالبی علیه این دختر باعث هتک حیثیت وی شده بود دستگیر شد.
به گزارش خراسان به نقل از معاونت اجتماعی پلیس فتا چند روز پیش دختری به پلیس فتای خراسان جنوبی مراجعه کرد و با تسلیم شکایتی عنوان داشت: افراد ناشناسی با من تماس گرفته و عنوان کردند که چون نام و مشخصات مرا در یک سایت همسریابی دیده اند، خواستار ملاقات و ازدواج با من هستند. این دختر افزود: من که اصلا روحم از این ماجرا باخبر نبود و هرگز در سایت های همسریابی ثبت نام نکرده بودم به موضوع مشکوک شدم و دریافتم که فرد یا افرادی با این ترفند قصد هتک حیثیت من و خانواده ام را دارند.

این گزارش حاکی است با توجه به اهمیت موضوع گروهی از کارآگاهان پلیس فتای خراسان جنوبی به دستور سرهنگ حسینی رئیس پلیس فتای استان مأمور رسیدگی به این پرونده شدند. کارآگاهان در بررسی های تخصصی دریافتند که فرد ناشناسی نام و مشخصات دختر جوان را در یک سایت همسریابی درج کرده است و پس از آن نیز به منظور این که ردی از خود بر جا نگذارد تمامی امکانات ردیابی را پاک کرده است اما مأموران در ادامه بررسی های خود سرانجام عامل ثبت نام این دختر در سایت همسریابی را شناسایی کردند. کارآگاهان پلیس فتا دریافتند که متهم از سیستم اینترنتی یکی از اداره های دولتی اقدام به این عمل کرده است. بنابراین وی را در عملیاتی غافلگیر کننده دستگیر کردند.

متهم دستگیر شده نیز در بازجویی ها صراحتا به جرم خود اعتراف کرد. معاونت اجتماعی پلیس در همین زمینه به مجرمان هشدار داد و گفت: سوء استفاده از اطلاعات و تصاویر شخصی دیگران در فضای مجازی و نسبت دادن مطالب کذب و هتک حرمت افراد جرم تلقی می شود و پلیس با عاملان آن برخورد قانونی می کند، همچنین این معاونت به کاربران اینترنت نیز توصیه کرد که فیلم ها و تصاویر شخصی خود را به دقت نگهداری کنند و آن را در صفحات اجتماعی به اشتراک نگذارند.در همین رابطه جوان دیگری نیز عکس و مشخصات یک دختر را در فیسبوک به اشتراک گذاشته و در صفحه ای که به نام این دختر باز کرده بود ضمن نسبت دادن مطالب غیراخلاقی به وی عنوان کرده بود که قصد دوستی و ایجاد رابطه با دیگر کاربران اینترنت را دارد.

این گزارش حاکی است دختر جوان با مشاهده این مطالب در فضای مجازی به پلیس فتای استان گیلان اعلام شکایت کرد که کارآگاهان پلیس در بررسی های فنی متهم جوان را دستگیر کردند. در تحقیقات بعدی مشخص شد که این متهم با سرقت اطلاعات دختران و جعل هویت آن ها، در صفحات اجتماعی عضو شده و حتی ایمیل های جعلی نیز به نام دختران و زنان باز کرده است و متهم با همین عناوین جعلی وارد اتاق های چت در اینترنت شده است و پس از گفت وگو و جلب اعتماد کاربران مرد از آن ها به منظور برقراری تماس تلفنی تقاضای شارژ تلفن می کرده است.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI