هیات دولت فرانسه دسته جمعی استعفا داد - دانلود سخنرانی رائفی پور

هیات دولت فرانسه دسته جمعی استعفا داد

هیات دولت فرانسه به ریاست’فرانسوا فیون ‘در پی راهیابی ‘ فرانسوا اولاند’ رییس جمهوری منتخب مردم این کشور به الیزه،استعفای اعضای کابینه خود را به نیکلا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه تسلیم کرد. به گزارش ایرنا،شورای وزیران فرانسه ، چهارشنبه گذشته نیز آخرین نشست خود را در الیزه با حضور سارکوزی برگزارکرد. در این نشست که […]

هیات دولت فرانسه به ریاست’فرانسوا فیون ‘در پی راهیابی ‘ فرانسوا اولاند’ رییس جمهوری منتخب مردم این کشور به الیزه،استعفای اعضای کابینه خود را به نیکلا سارکوزی رییس جمهوری فرانسه تسلیم کرد.

به گزارش ایرنا،شورای وزیران فرانسه ، چهارشنبه گذشته نیز آخرین نشست خود را در الیزه با حضور سارکوزی برگزارکرد.

در این نشست که بیشتر جنبه خداحافظی اعضا ۳۲ نفره کابینه فیون محسوب می شد ، سارکوزی از عملکرد پنج ساله اعضا دولت تشکر کرده و وزراء نیز از تلاش های رییس جمهوری طی دوره پنج سال گذشته قدردانی کردند.

بر اساس قانون انتخاباتی فرانسه،رییس جمهوری فعلی این کشور تا زمان مراسم تحلیف (سه شنبه هفته آینده )همچنان عهده دار امور جاری خواهد بود.

اولاند قراراست پس از مراسم تحلیف نخست وزیر جدید کشور را معرفی کرده و وی را مامور تشکیل کابینه جدید کند.

‘ مارتین اوبری ‘ وزیر کار اسبق و دبیراول حزب سوسیالیست فعلی و ‘ ژان مارک آیرو’ از جمله چهره های سوسیالیست های فرانسه برای تصدی پست کلیدی نخست وزیری به حساب می آیند.

اولاند که شعار برقراری ‘ وحدت ملی ‘ را مطرح کرده است،درصدد است تا کابینه ای با حضور حداکثری احزاب همسو تشکیل دهد تا زمینه تحقق هرچه بیشتر اهداف انتخاباتی خود را فراهم نماید.

وی قرار است برای انجام مذاکره پیرامون طرح های ریاضتی و انضباط مالی اروپایی به آلمان سفر کرده و با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان،دیدار و گفت و گو کند.

اولاند در جریان انتخابات مرحله دوم ریاست جمهوری که ششم ماه مه برگزارشد ، با کسب ۶۲/۵۱ درصد از آرائ ماخوذه در رقابتی تنگاتنگ با سارکوزی از حزب حاکم به الیزه راه یافت .

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI