تحلیل سریال Supernatural یا مافوق طبیعه

در جهان امروز دو ایدئولوژی تعیین کننده ی روش زندگی هستند : یکی تئوئیسم (Theism) و دیگری مکتب اومانیسم (Humanism) ایران اسلامی به عنوان قطب مکتب خداگرا و در سوی دیگر آمریکا به عنوان قطب اومانیسم، دو جبهه رو به روی هم هستند. یک جامعه­‌ی اومانیستی به جامعه­ای گفته می شود که در آن انسان […]

در جهان امروز دو ایدئولوژی تعیین کننده ی روش زندگی هستند : یکی تئوئیسم (Theism) و دیگری مکتب اومانیسم (Humanism)

ایران اسلامی به عنوان قطب مکتب خداگرا و در سوی دیگر آمریکا به عنوان قطب اومانیسم، دو جبهه رو به روی هم هستند. یک جامعه­‌ی اومانیستی به جامعه­ای گفته می شود که در آن انسان گرایی به عنوان یک اصل جایگزین خدا محوری(تئوئیسم) قرار گرفته است .

سینمای هالیوود همواره به عنوان اشاعه دهنده ی تفکر اومانیتسی در جهان ، به ساخت اثری در جهت القا و معرفی این ایدئولوژی پرداخته است . یکی از تولیدات مطرح در این زمینه که با نشان دادن روحیه ی اومانیستی اقدام به تبلیغ این مکتب می کند سریال سوپر نچرال (Super natural) است .

آن چیزی که بیش از پیش اهمیت پرداخت به این سریال را اولیت می دهد این می باشد که سریال سوپر نچرال را می توان نماینده تامی از پیکره ی سینمای اومانیستی غرب دانست. این نمایندگی از آن جهت است که در این سریال تمام محصولات بصری، نوشتاری و افسانه های دارای تفکر اومانیستی مرور شده است و حتی می توان در بسیار از موارد رد پای تفکرات آتئیسمی (Atheism) سیتنیسم (SATANISM) پاگانیسم (Paganism) را در این سریال به وضوح دید و تمام این موارد در بستری از تقدس زدایی از مقدسات به مخاطب عرضه می شود.

همچنین با توجه به پرطرفدار بودن این سریال در ایران و جهان و تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم این سریال بر بیننده ی خود که با القا و اشاعه ی تفکر اومانیستی همراه است اقدام به تهیه یادداشتی مختصر در مورد این سریال اغوا کننده کرده ایم.

این سریال به عنوان یک سریال پر طرفدار امریکایی هم اکنون با داشتن امتیاز۶/۸ در طول ۷ سال در ۷ فصل در ۱۴۵ قسمت توسط شبکه ی cw ساخته و در طول مدت پخش توسط توسط سه شبکه ی CW ITV، WB ،Warner Bros توجه بسیاری از افراد به خصوص قشر جوان جامعه را به خود جلب کرده است .
داستان اصلی فیلم روایت کننده سرگذشت دو برادر است که در سفر به شهر های مختلف به شکار کردن و نابود ساختن ارواح ،شیاطین ، خدایان و … می پردازند.

مختصری از آنچه در این ۷ فصل می­بینیم:

فصل اول : در این فصل با یک خانواده ی مصیبت زده آشنا می شویم که برای گرفتن اتنقام خون مادر خود از یک شیطان (شیطان چشم زرد) مجبور به سفر از شهری به شهر دیگر هستند. در این فصل همچنین می بینیم فرزندان وینچستر (دین و سم) محکوم به ادامه دهنده ی راه پدر خود (جان) که شکارچی شیاطن میباشد هستند . خط اصلی تعلیق این فصل پیدا کردن جان وینچستر پدر خانواده و جست جو برای شیطان چشم زرد است.

فصل دوم : داستان این فصل با مرگ جان قرین می شود مرگی که با معامله ی روح جان با شیطان کلید می خورد. معا مله ای که در ازای آن جان ، جان فرزند خود را از مرگ نجات می دهد همچنین در این فصل مشخص می شود سم استعداد های غیر طبیعی دارد استعداد های که در فصل های بعد مشخص می شود که چیزی جز زمینه ی ظهور لوسیفر در کالبد وی نیست.

فصل سوم : داستان فصل سوم نمایش دهنده ی ضعف سم در کنترل وضعیت و همکاری وی با یک شیطان برای فایق آمدن بر مشکلات است این فصل با مرگ دین خاتمه پیدا می کند.

فصل چهارم : این فصل با زنده شدن دین و برگشت وی از جهنم شروع می شود برگشتی که به کمک فرشته ی به نام کستیل صورت می گیرد و در انتهای این فصل لوسیفر از جهنم آزاد می شود آزادی که خواست شیاطین و فرشته ها است.

فصل پنجم : در این فصل مشخص می شود که دین کالبد میکائیل (Michael) است و میکائیل در وی حلول می کند . همچنین سم کالبد(Lucifer) است و لوسیفر نیز باید در وی حلول کند. نکته ی جالب در مورد داستان این فصل این می باشد که خود میکائیل (نزدیک ترین فرشته به خدا آنطور که این سریال معرفی می کند) به عنوان فرشته ی مقابل لوسیفر( جنی که در این سریال به عنوان فرشته ی طرد شده از درگاه خدا معرفی می شود) در سدد تسخیر کالبد دین نه برای شکست لوسفر بلکه برای نابودی انسان ها و خود خدا شدن است . این فصل با کشته شدن سم و برگشت لوسفر به جهنم خاتمه می یاد .

فصل ششم : علی رغم این که قرار بود سریال سوپرنچرال در فصل ۵ تمام شود ولی به خاطر استقبال گسترده از این سریال این سریال همچنان ادمه یافته است. در فصل ششم شاهد برگشتن سم از جهنم هستیم اما در این برگشت تنها جسم متحرک سم از جنهم بر می گردد و روح وی همچنان در جهنم در حال عذاب است. در ادامه این فصل دین به کمک فرشته ی مرگ روح سم را به بدن وی باز می گرداند . در خاتمه ی فصل ششم کاستیل با ازاد کردن روح های برزخی در کودتایی علیه خدا و بقیه فرشتگان با شکست دادن رافائل (که خود سودای خدا شدن در سر دارد) خدا می شود و این خدا شدن به کمک قدرتی است که از روح های شریر موجود در برزخ به دست می آورد!

فصل هفتم : در این فصل کستیل به خاطر این که توان خدا بودن را ندارد نابود می شود و تمام روح های جهنمی درون وی آزاد می شود در ادامه این فصل که هم اکنون در حال پخش می باشد شاهد در گیری برادران وینچستر با روح های برزخی آزاد شده هستیم.

سریال سوپرنچرال به عنوان همه گیر ترین سریال اومانیستی در بین جوانان به خصوص دانشجویان، در هر قسمت و هر فصل به القای مفاهیمی از قبیل نفی کردن عالم غیب ، استیصال خدا ، مرگ خدا و تقسیم ارثیه بین انسان و شیاطین و القای این نکته که بشر از خدا و فرشتگان و شیاطین برتر است و باید با نابود ساختن آنها جهان را برای زندگی آزادانه و راحت مناسب سازد و مفاهیمی از این دست می پردازد.
به طوری این دست مفاهیم به صراحت در متن سریال گنجاده شده است که اگر زمانی بخواهیم سوپرنچرال یا مافوق طبیعت را تعریف کنیم مجبور به اغوا برخی مفاهیم از جمله محکومیت خدا به مرگ و نیستی می­شویم.
وقتی خدا مرد (ذکر مستقیم سریال در فصل ۵!) مرگی که به کمک هفت فصل ذره ذره برای ببینده جا می افتد؛ دیگر بیان موضوعاتی مانند قدرت شیطان و جانب حق بودن وی و مقصر دانستن خدا در تنبیه فرزند خود یعنی لوسیفر به خاطر اعتراض و سجده نکردن به انسان پیش پا افتاده می شود .

این سریال به موازات ۱۵۰ قسمت القای برخی مفاهیم غیرقابل قبول که دست به دست هم می­دهند تا طیف گسترده­ی از طرفدار های سینه چاک این سریال پدید بیاید به طوری که حتی ممکن است با خواندن این مطلب بیان کنند که هر گونه اعتراض به این سریال در نتیجه ی دور تند دیدن و یا کامل ندیدن آن است!!!
در مجموع مولفه ی اصلی سریال های اومانیستی (اصالت دادن به بشر) نفی خداوندی خدا ، فاسد و عیاش نشان دادن فرشتگان ، برتری دادن به فرشتگان نسبت به خدا و قدرت مندی شیاطین و بعضا همجنس دانستن لوسیفر با فرشتگان است.

نگاهی به شخصیت های ثابت سریال

Jensen Ackles:
دین وینچستر (Dean Winchester) برادر بزرگ تر سم و قهرمان فیلم شخصی که دارای آزادی جنسی فراوان است. به طوری که در یکی از سمت های سریال متوجه می شود فرزندی نامشروع از این آزادی های جنسی دارد. دین که کالبد میکائیل می باشد و اسباب حلول کردن وی بر روی زمین است به عنوان پاک ترین فرد در سریال نشان داده می شود که علاوه بر دستگیری از برادر خود در مواقع خطر( به خاطر نقش سرپرستی در برابر وی دارد) سعی می کند جهان را از پلید ها پاک کند . این شخصیت در اصل مسیحی است که دوباره بر روی زمین برگشته تا جهان بدون خدا را از شیاطین ، خدا های گوناگون که دست به قتل و تجاوز غارات می زنند و فرشتگان تهدید کننده ی جان انسان ها پاک کند . وی در این راه از کستیل که فرشته ی مراقب اوست مشاوره و کمک می گیرد.

Jared Padalecki:
بازیگر لهستانی تبار که در این سریال ایفا گر نقش سم وینچستر (Sam Winchester) می باشد وی که بردار کوچک ترین دین می باشد شخصیتی است که خود را در روابط جنسی مقید تر از برادر خود می داند این شخصیت به خاطر پتانسیل بالای که برای کالبد لوسیفر شدن دارد دارای قدرت ها ی مافوق طبیعیه ی است که با استفاده از آنها بدن خود را بیش از پیش برای میزبانی لوسفر محیا می کند. سم وینچستر دومین منجی جهان است که در سریال معرفی می شود . داستان زندگی سم و برادر بزرگ ترش توسط پیامبری که در فصل پنجم معرفی می شود در کتابی نوشته می شود کتابی که قرار است انجیل آیندگان باشد، انجیلی از وقایع اتفاق افتاده در جهانی بدون خدا و حل شدن این مشکلات توسط این دو منجی و برگزیده ی نسل بشر

Jim Beaver:
بابی سینگر (Bobby Singer) نقش دانای کل را در سریال بازی می کند شخصیتی که هر هنگام برادران وینچستر به معمای غیرقابل حل و یا مشکلی بزرگ بر می خورند از وی کمک می گیرند شخصیت بابی انسان دائم الخمری است که در کلبه ی به تنها ی زنگی می کند و همواره به خاطر داشتن احساس پدری نسبت به برادران وینچستر دستگیر و کمک حال انها است .

مولف سریال
ERIC kripke: وی خالق سریال سوپرنچرال می باشد و همچنین اصلی ترین نویسنده ی این سریال که تا به حال در نگارش تمام قسمت های این سریال نقش داسته است . اریک کریپک همچنین نویسندگی انیمیشن سوپرنچرال که مبتی بر همین سریال است نیز برعده دارد وی که متولد ۱۹۷۴ امریکاست بیشتر نویسنده و کارگردان ژانر وحشت در سینما و تلوزیون بوده است از مطرح ترین آثار وی می توان به ۳ گانه ی بوگی من اشاره کرد . این کارگردان موفق تلوزیون در آینده ی نزدیک نویسندگی سریال انقلاب (Revolution) را به همراه جی جی ابرامز کلید می زند.


بستر تعلیق عبارت است از : امپریسیسم (اصالت حس و تجربه)

خط تعلیق اصلی : امانیسم (اصالت بشر)

مؤلفه های استراتژیک سریال :

۱- القاء اصالت حس (و در نتیجه نفی غیب).

۲- القاء آرماگدونیسم و نبرد نهایی.

۳- القاء آپوکالیپسیسم و پایان جهان.

۴- القاء استیصال خدا، خستگی خدا و ملائک.

۵- غیب هراسی، خدا هراسی و ملائکه هراسی در ژانر وحشت.

۶- القاء مرگ خدا و تقسیم ارثیه دنیا میان بشر و شیاطین و فرشتگان.

۷- القاء امانیسم و اصالت بشر در نسبت با خدا و فرشتگان.

۸- القاء تفوق و هژمونی شیاطان.

۹- القاء نئوپاگانیسم و کفرکیشی نوین، با کنار زدن خدا و فرشتگان، و جایگزینی بشر.

۱۰- القاء مافوق طبیعی بودن بشری که روبروی موجودات مافوق طبیعی می ایستد.

۱۱- القاء توان اغواگری در قدرت نرم شیطان.

دانلود فایل تصویری:

دانلود با لینک مستقیم یا دانلود با لینک مستقیم

 حجم:۲۴۹ مگابایت

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
۱۵ اسفند ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :lookh

لطفا لین صوتی هم یزارین اخه من چه جوری دان کنم با این حجم بالا

نويسنده ديدگاه :مستعار

برادران عزیز . شماکهدارید براروشنگری تلاش می کنید .
فکر نمیکنید با این سرعت افتضاح اینترنت نمیشه این مطالب سنگین رو دانلود کرد ؟ حد اقل داخل پارتهای چند مگا بایتی قراربدین تا راحت تر دانلود بشه

به خدا از صبح اینقدر روشنگری کردم و گفتم که درست نیست به خدا درست نیست،سوپر نچرال شیطان پرستی نیست،که دیگه داره حالم از هر چی نت و سایت و وبلاگ و تالار و انجمن به هم میخوره.
عزیزم نیست،سوپرنچرال شیطان پرستی نیست.اصلا محور اصلی این سریال روی شکار شیطانه نه شیطان پرستی…واااای خدای من اصلا کجای این سریال در مورد مردن خدا گفته،کل سریال میگه خدا گم شده،خدا رفته،خدا در بهشت نیست به زمین اومده،مگه جاشوا نگفت خدا از فرشته ها ناامید شده،از نافرمانی خسته شده و رفته.سوپرنچرال در مورد عشق به خانواده اختیار انسانها و ایمان بخ خدایی که در وجود انسانهاست حرف میزنه.مغزم هنگ کرده از صبح اینقدر که نوشتم الان دیگه نمیتونم بنویسم ولی ایمیلمو میذارم که با هم بحث و گفت و گو کنیم تا بسیاری از مسائل براتون روشن بشه.

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

دنیا کاسبی گرامی کسی حرفی از شیطان پرستی نزد شما واسه خودتون جوگیر شدید ، فقط یک نکته هالییوود مرض نداره این همه واسه یه سریال خرج کنه آخرش بیاد توش دین گرایی کنه شما هم نیازی نیست سرباز از جان گذشته اونها بشید

آقای حاج امیر،من جو گیر نشدم.من فقط نظر خودمو گفتم و مطمئنم که همینطور هم هست.خود اریک کریپک هم گفته که این سریال باعث شده من به خدا نزدیکتر بشم.من هم با دیدن این سریال و زمانی که دین و سم و کستیل دنبال خدا میگشتند من هم دنبالش گشتم و پیداش کردم.خب دین از اول سریال میگفت من اعتقادی به فرشته ها ندارم ولی فرشته ها اونو از جهنم نجات دادند.میگفت به خدا اعتقادی نداره ولی در اوج ناامیدیش از خدا کمک خواست.کستیل فرشته ای که تا آخرین لحظه به خدا وفادار موند.حتی زمانی که میخواست برزخ رو باز کنه از خدا خواست تا راهو بهش نشون بده و بعد تحت تأثیر لوایتان ها قرار گرفت وبعد به خودش اومد.و البته خدا به خاطر ایمانی که داشت بارها و بارها از کشته شدنش جلوگیری کرد.
شما میگید کسی خرفی از شیطان پرستی نزد ولی ۲ متر و نیم مطلب نوشتید و سریالو به خاک و خون کشیدید و هرنوع حرفی بهش گفتید و با هزاران دلیل واهی و پیش پا افتاده و دور از عقل خواستید اثبات کنید که این یک سریال اومانیستی و شیطان پرستانه است.حالا یکی که این سریالو ندیده و با این پیش در آمد بخواد فیلمو ببینه معلومه که چه فکری میکنه.نقد و تحلیل این نیست که فقط زشتی ها و بدیها را در نظر بگیرید و باید به نقاط قوت هم توجه کنید.که البته شما نه تنها این نکته رو رعایت نکردید بلکه حرفهایی نوشتید که اصلا صحت ندارد.و واقعا نمیدونم قصد شما از این کار چیه و میخواید به کجا برسید؟

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

باشه درسته هالییوود این فیلم رو ساخته که من و شما رو یاد خدا بیاندازه تا در طول روز به یاد خدا باشیم و از این فیلم هم لذت ببریم و در جمعه ها برای امام زمان دعا کنیم
فکر کنم اول سریال هم دعای فرج پخش میکنند تا شما با خیال راحت بشینید حال کنید با این فیلم که تماما در راستای اهداف الهی داره قدم برمیداره !
ولله یه جمله بگم راحتت کنم اگر من یا شما خدا پرست بودیم با این فیلمها به یاد خدامون نمی افتادیم !

جناب حاج امیر
کسی از شما نخواست این سریال و تحلیل کنی
تو با پیش ضمینهذصهیونیستی هالیود داری تحلیل میکنی.
من از هالیوود متنفرم.
ولی سوپرنچرال یک سریال کاملا مذهبی
مثل سریال های چرت شبکه دو نیست
حداقل چیری که من از این سریال فهمیدم اینه که ما اشرف مخلوقاتیم.
خدا هم با ماست
یکم فکر کن برادر

آقای حاج امیر من که نگفتم این فیلم تماما در راستای اهداف الهی قدم بر میداره و باید بگم که اصلا اینکارو نمیکنه.این یک فیلم تخیلی با ژانر وحشت/درام هست که هیچ ربطی به دین و مذهب نداره و برای سرگرمی مردم ساخته شده و مثل ملک سلیمان (که تقلید ناشیانه ای از این فیلم بود) با پیامبران و دین کسی کاری نداشته.هالیوود هم اونطور که شما میگین فکر و ذکرشون این نیست که تو تفکرات دینی و مذهبی ما خللی وارد کنند و اصلا به قول شما اگه من و شما خداپرست بودیم اگه تمام جهان میخواستن مارو بی دین کنند ما نسبت بهشون بی توجه بودیم.همونطور که کستیل هم با تمام حرفهای ناامید کننده و تهدیدها و ناباوری دیگران باز هم ایمانشو به خدا از دست نداد.
این چیزیه که کاملا واقعیت داره.من خداپرست بودم ولی نمیشناختمش.با این سریال شناختمش.گرماشو حس کردم.نورشو حس کردم.قدرت مهربانی و بخشششو فهمیدم.خب همه مثل من نیستند که با این سریال یا هر سریال و کتاب دیگه ای به این شناخت برسند و منم نمیگم که این سریال قصد این کارو داشته ولی روی من تاثیر داشته،همین…
و من یه سوال از شما دارم که خواهش دارم صادقانه جواب بدید.هیچ وقت تو زندگیتون این جمله رو به کار نبردید که خدا از ادما خسته شده؟

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

دوست عزیز شما دارید خدا رو در چارچوب انسانیت قرار میدید ، این کارتون یعنی محدود کردن خداوند !
خدا چرا باید خسته بشه ؟ خدا خودش به این حرف پاسخ داد آیه ۳۰ سوره بقره رو خوندی تا حالا ؟ :
و چون پروردگار تو به فرشتگان گفت من در زمین جانشینى خواهم گماشت [فرشتگان]
گفتند : آیا در آن کسى را می‏گمارى که در آن فساد انگیزد و خونها بریزد و حال آنکه ما با ستایش تو [تو را] تنزیه مى‏کنیم و به تقدیست میپردازیم
فرمود من چیزى میدانم که شما نمیدانید

کدوم یکی از حرفای من در مورد قرار دادن خدا در چارچوب انسانیت بوده؟؟؟؟
من نمیگم خداوند خسته شده،من از شما پرسیدم که این جمله رو به کار بردید یا نه؟؟؟و یه جواب صادقانه خواستم که طفره رفتید.و لازم نیست برای من آیات قرآن را یادآوری کنید در حالی که من حافظ قرآن هستم.

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

نخیر اصلا از این جمله خداییش استفاده نکردیم !

خب خوشحالم یکی رو پیدا کردم که از این جمله استفاده نمیکنه و مثل من معتقد به اینه که هر وقت یک کودک به دنیا می آید نشان دهنده ی امید خدا به انسان هاست.ولی قبول کنید که افراد زیادی هستند که اینو میگن و سریال هم درست همین حرفو تکرار میکنه…
نقل قول‏[‏میکائیل(نزدیکترین فرشته به خدا) به عنوان فرشته ی مقابل لوسیفر(جنی که در سریال به عنوان فرشته ی طرد شده از درگاه خدا معرفی میکند) در سدد تسخیر کالبد دین نه برای شکسد لوسیفر بلکه برای نابودی انسان ها و خود خداشدن است‏]‏:میکائیل نزدیکترین فرشته به خدا نیست،یکی از فرشتگان مقرب و ارشد خدا است،مثل جبرئیل و رافائل و لوسیفر یا همان شیطانی که میشناسیم که نمیدونم چرا شما بهش میگید جن که من حداقل اینو مطمئنم که شیطان فرشته بود که از درگاه خدا رانده شد و اینکه جنسش با بقیه فرق داشت تفاوتی در فرشته بودنش ایجاد نمیکنه.و میکائیل تصمیم ندارد که خدا شود.او فرزند سر به راه و مطیع خداست و اصرار دارد که سرنوشت باید اجرا شود و انسان هیچ کاره است.فلسفه ی انتخاب کالبد دین و سم هم به همین موضوع برمیگرده که دین مطیع پدر و سم سرکش بود.مانند میکائیل به عنوان فرزند مطیع و لوسیفر به عنوان فرزند سرکش.میکائیل با توجه به سرنوشت میخواهد نبرد آخرالزمان انجام شود و برایش فرقی نمیکند در این راه چند هزار میلیارد آدم کشته شود.
نقل قول‏[‏دین به کمک فرشته ی مرگ روح سم را به او بازمیگرداند‏]‏:ایشان فرشته ی مرگ نبودند سوار مرگ بودند.چهار سواری که طبق انجیل مسیحیان در آخرالزمان آزاد میشوند تا دنیا را به پایان برسانند.سوار جنگ،سوار قحطی و گرسنگی،سوار مریضی و سوار مرگ که این سوار در فصل پنج به دلیل نفرتش از لوسیفر راه نابود کردن او را به دین نشان میدهد.
نقل قول‏[‏کستیل با کودتایی علیه خدا….‏]‏:کستیل علیه خدا و فرشتگان کودتا نمیکند.او فقط میخواهد جلوی رافائل که میخواهد خدا شود و سرنوشت را اجرا کند بگیرد.و بعد هم تحت تاثیر لوایتان ها قرار میگیرد.
نقل قول‏[‏کستیل توان خدا شدن را ندارد…‏]‏:کستیل از ابتدا هم قصد خدا شدن نداشت و تحت تاثیر لوایتان ها بود و زمانی که توانست کنترل خودشو به دست بیاره و خواست که لوایتانها را نابود کند خودش نیز مرد که خدا مثل همیشه به دلیل ایمانش او را باز گرداند.
نقل قول‏[‏القای این نکته که بشر از خدا و فرشتگان و شیاطین برتر است‏]‏:در طول سریال هرگز اشاره ای به برتری بشر نسبت به خدا حرفی زده نشده ولی اگر برتری بشر بر فرشتگان و شیاطین را قبول ندارید هنوز نفهمیدید که انسان اشرف مخلوقات است(اسراء-۷۰ و جاثیه-۱۳)
نقل قول‏[‏وقتی خدا مرد(ذکر مستقیم در فصل ۵!)مرگی که در هفت فصل ذره ذره برای بینند جا می افتد،دیگر بیان موضوعاتی مانند…..‏]‏:من هنوز موندم با اینکه فصل ۵ رو بازبینی کردم چرا این جمله رو نشنیدم وقتی خدا مرد!اصلا هیچ کجا حرفی از مرگ خدا زده نشده بلکه سخنانی از قبیل خدا رفته،خدا بهشت رو ترک کرده،خدا پنهان شده و … ولی حرفی از مرگ و نابودی زده نشده.در اوایل فصل ۵ میبینیم که خدا دین و سم رو از اتاقی که لوسیفر آزاد شد به هواپیما فرستاد تا آسیب نبینند و کستیل رو زنده کرد.تا اینجا که خدا زنده است.در اواسط فصل دین و سم به بهشت میرن که جاشوا رو پیدا کنند و پیغامی به خدا دهند ولی جاشوا اونها رو پیدا میکنه و پیغام خدا رو بهشون میده،بازم خدا زنده است.در قسمت آخر چاک که نمادی از خدا یا بهتر بگم نمادی از جانشین برتر خدا به خواست خدا سرنوشت رو عوض میکنه و بعد هم خدا بار دیگر کستیل رو زنده میکنه. و خدت باز هم زنده است.در دو فصل بعدی هم حرفی از مرگ خدا زده نشده و در مورد مقصر دانستن خدا در تنبیه لوسیفر،در طول فصل ۵ هر چند لوسیفر مظلوم نمایی کرد و خودشو به آب و آتیش زد کسی به حرفاش توجهی نکرد و او را بر حق ندانست.نه دین و سم و نه جبرئیل و نه میکائیل و نه …. و نه ما بینندگان…
نقل قول‏[‏نفی خداوندی خد،عیاش نشان دادن فرشتگان،برتری دادن …..‏]‏:خدا رو که نفی نکردند،فرشتگان هم عیاش نبودند و نسبت به خدا برتری نداشتند وگرنه خدا هر دفعه خیلی راحت نبودشون نمیکرد.شیاطین هم که نه تنها قدرتمند نبودند بلکه خیلی ضعیف و پست و منفور و… بودند.و حتی یک بار هم در مورد جنس فرشته ها و لوسیفر حرفی زده نشد تا قرار باشه همجنس قرار داده بشن.

در مورد تعریف شخصیت ها:
دین آزادی جنسی فراوان داره و یه فرزند نا مشروع هم داره(که البته هنوز معلوم نیست بن پسر اونه یا نه؟!)خب این نوع مسائل در غرب مشکل بزرگی به حساب نمی آیند ولی اینکه از دین یه هیولا ساخت بی انصافیه باید دین رو اینطوری توصیف کرد:پسری بی مسئولیت و عیاش که مطیع پدر و عاشق برادرشه که در طول فصل ها کم کم از قالب او پسر عیاش بیرون می آید و تبدیل به پسر مسئولیت پذیر و قابل اعتماد میشود که همه میتونند به او تکیه کنند.عاشق خانواده که تنها برادرش و بعد از پدرش بابی است و هر کاری واسشون انجام میده.و البته به شدت خودخواه و مغرور که اگه بمیره هم از کستیل یا هر کس دیگه ای مشاوره نمیگیره!و هیچ ربطی هم به مسیح نداره.اون یه شکارچیه و کارش نابود کردن شیاطین و روح و خدایان کافر و… است.دلیل نجاتش از جهنم هم اینه که وقتی مردی درست در جهنم خون بریزه اولین نشان شکسته میشود و تنها او میتواند جلوی آخرالزمان را بگیرد و البته دلیل اصلی پوسته بودن دین برای میکائیل است.
سم فرزند سرکش پدر و تعیین کننده ی راه زنگی خودش است.در نوزادی عززل(شیطان چشم زرد) از خون خودش بهش داده و قدرت هاش به همین دلیل است.در طول فصل چهار تحت تاثیر شیطان قرار میگیرد و از خون شیطان تغذیه میکند تا قدرت هاش افزایش پیدا کند و به نظر خودش کار درستی انجام میدهد و زمانی به اشتباهش پی میبرد که دیر شده.پسری آرام و سر به زیر ولی بیشتر از برادر سر به هوایش قابلیت بد بودن را دارد.سم نیز به نوبه ی خود عاشق خانواده است و به همین دلیل همراه لوسیفر به گودال جهنم میرود.
چاک هم در حال نوشتن انجیلی از جهانی بدون خدا برای آیندگان نیست.اصلا انجیل کتاب مسیح است نه چاک.چاک پیامبری است که کتاب خودش رو داره و در آخر هم به عنوان جانشین و نماینده ی خدا سرنوشت دین و سم را به دلیل اختیار اونها عوض میکنه.
بابی تنها کسی است که خوب معرفی شده و با اضافه ی این نکته که بابی به همه ی شکارچی ها کمک میکند.
خیلی چیزای دیگه هست که در این سریال معرفی نشده یا به اشتباه معرفی شده ولی من همین تعداد بسنده میکنم.و از شما هم میخوام یک بار دیگر سریال رو با دیدی بهتر تماشا کنید.

نويسنده ديدگاه :jengir

دوستان عزیز مشکل افراد مخالف سریال از سریال نیست اینکه نمیشه اونا تعریفی که خودشون از دین ماورا دارن رو قبول دارن همین.این اتفاقات قابل تعریف نیست.این سریال دروازه ای بروی این موضوعات بود خیلی از مشکلاتشون هم واقعی بود مثلا منم مثل سم نمیتونم بخوابم حالا…….شما برید ۵ کیلومتر تا جهنمو بسازید…این سریال نسبت به هم نوعانش خیلی خوب بود امیدوارم انسانها به این موضوعات ایمان بیارن تا به سرچشمه حقیقت برسن

نويسنده ديدگاه :jengir

ولی یه خبرایی هست چون هالیوود رو مرگ ماورا اجنه….دست گذاشته اخیش کابوس دنیا تموم شد هممون میمیریم میریم انور.اگه جهنم رفتم بیشتر از این دنیا دوست دارم چون حقیقتو فهمیدم….

نويسنده ديدگاه :scyber

عجب. حافظ قران هم طرفدار سوپر نچرال شد:))))) دیگه لازم نیست قفل های ۶۶ گانه باز بشه(مراجعه کنین به سریال) با وجود همچین حافظان قرانی خود به خود لوسیفر ازاد میشه!!
سریال از بس زور میزنه تا عقاید خودش رو به خورد بیننده بده فکر میکنم فقط دسته خاصی از افراد با جهان بینی خاصی طرفدار این سریال هستن.
در بحش گفتن خوب هالییود ترفند هاش خیلی بهتر از سینمای عقب افتاده شرق هست. اینکه نفی خدا رو میکند به این روش هستش:

درسریال بعد از چند فصل به یک پیامبر برمیخوریم! برادران وینچستر در یک مغازه فروش کتاب های کمیک کتاب هایی رو میبینن که دقیقا و جزء به جزء وقایع زندگی و ماجراجویی اونها رو منشتر کرده بعد از جستجو نویسنده این کتاب ها رو پیدا میکنن و فرشته در اخر اون قسمت تذکر میده که اون نویسنده پیامبر هست و چندین کتاب کمیکی که منشتر کرده برای ایندگان انجیل ۱۲ گانه(عدد دقیقش یادم نیست) خواهد شد. خوب تا فصل چهار که حداقل من نگاه کردم این دو برادری که انجیل دینشون! داره نوشته میشه یکی به قدرت برتر که خداس (دین) اعتقادی نداره دومی هم که اعتقاد داره ولی اخرش معلوم میشه به قدرت برتر لوسیفر اعتقاد داره این وسط اعتقاد به قدرت برتر خداوند چی شد!! کسی حرفی نزد ولی کل سریال خدا ستیزی بود تا جایی که من دیدم.
البته نزدیکیهای ازاد شدن لوسیفر هم یه اشاره ایی کرد دین که وقتی فرشتگان حبسش کرده بودن و همین سوال رو کرد که چرا خدا جلوی جنگ فرشتگان رو نمیگیره اخرش مشخص شد خدا بیخیال شده و گفته خودتون میدونین و خودتون!!!!
تا یادم هم نرفته جناب حافظ قران چند خط از قران رو بخونین متوجه میشین که شیطان جن بوده و هست و فرشته نیست اگرم تفاوتش رو نمیدونین خوب بپرسین پاسخ بدن.

scyber عزیز حافظ قرآن دیگه کیه ، شگردش هست که دهن من و شما رو ببنده !

نويسنده ديدگاه :hamidreza

بسم ا…الرحمن الرحیم
من کاری به سریال ندارم “فقط یه لحظه بخونید”
فقط میدونم در دنیایی زندگی میکنم که بی ناموسی،بی حیایی،بی خدایی(اگر دقت کنید در یک روز کاری کسی از خدا حرفی نمیزنه ) ، یادی از خدا نمیکنیم (قبلا تو شادی هامون یاد میکردیم ) ؛فقط میشه گفت :دلم برای امام زمان تنگ شده یا امام زمان ظهور کن ،همین که شما دارین درباره ی فیلمی حرف میزنین که اصلا نیازی به حرف زدن نداره یعنی (حرام کردن وقت)شما نیازی ندارید حرفی رو به کسی ثابت کنید که دو حالت داره ۱.یا فیلم رو نگاه میکنین۲.یا نگاه نمیکنید که دیگه بحث رو این دو حالت زمان میبره و حس ندارم توضیح بدم

نويسنده ديدگاه :رضا

این جواب برای دنیا کاسبی ست
من این نقد رو نخوندم نیازی هم نیست بخونم اما چند نظر اول شما رو خوندم و به عنوان کسی که این سریال رو خودش دیده واقعا برام عجیب بود بعید هم میدونم این توضیحاتم تاثیری روی شما داشته باشه اما وظیفه خودم دونستم تا این مطلب رو بنویسم.

اولا توی سریال شیطان پرستی و مواردی از این دست بصورت واضح اتفاق نمیفته بلکه یکسری کدها رو در ذهن مخاطب حک میکنن
توی این سریال شما خدا رو گمشده یا خسته شده و رفته یا مرده یا … میبینی (چون خدا توی سریال نشون داده نمیشه هر کدوم از نتیجه های بالا رو میتونی بگیری!)
شما پیامبر رو که در فصل ۵ نشون میده یه شیرین عقل میبینی که دختربازی و… میکنه و در اوج بی لیاقتی پیامبر خدا شده(بعضی هم میگن این خود خدا بوده به شبیه اون پیامبر تجسم پیدا کرده)
شما توی این سریال بهشت و جهنم رو بدون در و پیکر میبینی (برای مثال پدر سم و دین یا خود دین به جهنم میره)
توی این سریال فرشته ها رو کثیف تر از شیاطین میبینی (تنها تفاوتشون اینه که باید برای تسخیر بدن اجازه بگیرن)وحتی شیاطین خوب میبینی حتی خود کستیل هم که بدن اون مرد رو تسخیر کرده بود بعد میبینی که اون مرد با اینکه مذهبی بود بعد از اینکه کستیل از بدنش جدا شده سر شام دیگه از خدا تشکر نمیکنه و زنش هم تعجب میکنه(نمیدونم کد رو گرفتی یا نه)و حتی دختر اون مرد رو تسخیر میکنه و …
شما توی این سریال همه چیز رو مادی میبینی مثلا عصای حضرت موسی رو میبینی که هر کسی میتونه ازش استفاده کنه و انگار قدرت برای عصاست نه حضرت موسی و …
شما فرشته ها رو میبینی که هرج و مرج میکنن و همدیگر رو میکشن و میتونن رهبری بهشت رو بدست بگیرن
شما میبینی پوسته لوسیفر رو سم میزارن(فردی که برای مردم ارزش زیادی قائله و البته جلوی صحبتهای غیر منطقی پدرش می ایسته)و پوسته مایکل رو دین میبینی(کسی که برای مردن خیلی کمتر از سم ارزش قائله و البته دستورات غلط و درست پدرش رو مثل یک سرباز بدون چون و چرا اجرا میکنه)
شما میبینی در این سریال ازرائیل مخلوق خدا نیست!و میگه شاید روزی جون خدا رو هم بگیره
شما در این سریال میبینی خلقت فقط به خدا تعلق نداره (فصل ۶)
شما توی این سریال میبینی که دین خیلی راحت به خدا فحش میده!
و…………

بخدا اگه بخوام ادامه بدم حالا حالاها باید نکته و کدهای این سریال رو بنویسم
اگه کسی درباره ادیان و بطور خاص عهد عتیق و نظرات فلاسفی و …. اطلاعات نداشته باشه مطمئنا فکر میکنه این سریال و دیگر سریالها سرگرمیه و هیچ تفکر عقیدتی بشتش نیست

برادرانه پیشنهاد میکنم اگه وقت خوندن کتاب و مقاله درباره ادیان و فلاسفه رو ندارید حداقل تمام سخنرانیهای استاد رائفی پور رو گوش کنید

پ.ن:توی این سریال این روهم نشون میدن که کستیل میترکه و بعد از ناکجا آباد برمیگرده یا امکان داره در آخر هم همه چیز به نفع خدا تموم شه و این طبیعی هم هست چون باید اینها رو بزارن تا کسانی که خدا رو قبول دارن(طبق نظر داوکینز ضد خدا ۹۵ درصد خدا رو قبول دارن) این سریال رو با کمترین جبهه گیری ببینن و اصلا براشون هم مهم نیست آخر سر خدا پیروز شه یا لوسیفر یا انسان!بلکه تنها هدفشون همینه که این کدهای که در بالا اشاره کردم روی دهن من و شما شما حک بشه

نويسنده ديدگاه :دوست

دوستان همینطور که میدونین این سریال فقط تخیلی هستش.منم دیدمش و دارم میبینم و شکر خدا تاثیری در اعتقاد من به خدا و پیغمبر نشده .
در ضمن هر کسی نظر و تفکر و عقیده ای داره نباید حرفای خودمونو به دیگران القا و اجبار کنیم که اونام بپذیرن.
درسته داره بعضی چیزارو نشون میده ولی من فقط جنبه ی سرگرمی و وقت گذرونی داره برام .اتفاقا آقا رضا من همه ی حرفای استاد رائفی پورو دارم و دیدمو گوش دادم و موافقم با حرفاشون چون با دلیل و منطق حرف میزنه ولی هنوز در مورد سوپر نچرال حرفی نزدن و خودمم خلی دنبالش بودم و پیدا نکردم.
به هر حال هر کس از دیدگاه خودش به سریال نگاه میکنه نه باب میل من و شما.

نويسنده ديدگاه :عدالت

دنیا کاسبی جان شما قرآنی که از طرف خداوند بر پیغمبر نازل شده است را داری با یک سریال تین ایجری آمریکایی فراماسونی مقایسه میکنی حالا چرا دروغ میگی تو اگه حافظ قران بودی به شیطان فرشته نمیگفتی. همین جا تاثیر این سریالو میبینی باعث شد دروغ بگی.تو قرآن کتاب خدا را گذاشتی کنار یک سریال پاپ کورنی که میخواد تفکرات ضد دینی و نهیلیستی رو تو ذهن جوانان تزریق کنه را کردی منبع خودت در مورد خدا و فرشتگان و شیاطین به این سریال اقتدا میکنی. ای خدا واقعا آخرالزمان مردم کتابی که از طرف خودت آمده و کل حقیقت در آن است را کنار گذاشته اند و یک داستان کاملا تخیلی را کرده‌اند منبای خداشناسی خود گول شیطان را نخورید اینها همش بازیه شیطان و دست آموزانش میباشد وای به حال ما اگر سریالی مثل supernatural بشود باعث خداشناسی ما وای وای وای وای……

سلام
خودتون از اول مطلب تا آخرشو ببینید سرتون گیج میره من این سریال رو دیدم به طور کامل و تاٍثیری از نظر مذهبی نداشت اگه شما با دیدن این سریال عقایدتون عوض شده یا قراره بشه باید بگم ایمانتون ضعیفه ، خودتون رو خسته نکنید اینقدر هم سر همدیگه رو درد نیارین. حالا پاپ کورن بگیر دستت بشین فیلمتو ببین کسی که میخواد بی خدا بشه میشه دنبال بهونه نمیگرده تو این دور و زمونه و مخصوصا مغرور بودن ما ایرانیا بهتره که واسه کسی روزه نخونیم چون اونقدر مغروریم که کوتاه نمیایم . خداشناسی هم به خودتون مربوطه خصلیته که همه انسانها دارن . عدالت جان کمی کتاب ها و حدیث پیامبرمون رو بخون که در مورد خداشناسی چه چیزاییی که نداره (چوپانی که میگفت:خدایا تو کجا هستی که من بندگیت کتم دستت رو ببوسم … و پیامبر با عصبانیت به او گفت که این کفر است… چوپان از آن روز شب و روز گریه میکرد تا که بر پیامبر آیه نازل شد که چرا بنده ما رو راندی برو ودلش رو بدست بیاور و هرگونه که مرا پرستش میکند اشکالی ندارد) و (داستان دختر بچه و عروسکی که … که بیخیال)
شما دوست ما دنیا کاسبی رو راندین ، برین و از دلش دربیارین
قصد توهین ندارم ولی روایات و حدیث های مارو بخونید بعد نظر بدین نه به شوریه شوری نه به بی نمکی
سریال ماوالطبیه اونقدر ها هم معروف نیست . شما فقط بلدین نکته منفی ببنید چرا؟ چون ما مسلمونیم(مثلا) و اونا یهودی

(اگه ادبیاتم بد بود ببخشید چون من درس ادبیات مردود شدم)

نويسنده ديدگاه :شاهرخ

به عقیده من شخصیت دین وینچستر واقعاً می تونه در حد یک منجی برای بشریت باشه
البته باید بشریتش رو غربی در نظر بگیریم
خیلی شخصیت جذابی برای دین ساختند

نويسنده ديدگاه :دین وینچستر

آقا اینقدر نزنید تو سر مال خودتون نمی تونید فیلم بسازید چرا فیلم دیگران رو به چالش میکشید

توی فیلم نشون میدن خدا بهشت رو واسه یه مدت نامعلوم ترک کرده
که بعضی ها فکر میکنن دیگه نمی یاد بعضی ها فکر میکنن برای امنتحان فرشته ها رفته و بر میگرده حتی فرشته کستیل چندین بار نابود میشه ولی به خواست خدا دوباره بر میگرده توی فصل۵ نشون میده دین و سم میرن توی بهشت که به باغ خدا برنو میفهمن توی عمرشون هزاران بار میردن ولی به خاطر تقدیرشون بدون اینکه بفهمن دوباره زنده میشدن

نويسنده ديدگاه :دنیا کاسبی

سلام دوستان …
چه بحثی اینجا را افتاده …
یا بهتره بگم چه بحثی اینجا راه انداختم …
دوستان عزیزم من اگه حافظ قرآن ـم لزومی نمیبینم به شما ثابتش کنم !! اگه خواستید باور کنید از خدا بپرسید ( اگه این جمله ی منو کفر نمیدونید:/ ) و من لزومی نمیبینم ذهن شما فرهیختگان رو ببندم !!!
و جناب عدالت من دلیلی واسه دروغ گویی نمیبینم … و اینکه کسی به من تهمت دروغ بزنه خیلی ناراحتم میکنه ، ولی سعی میکنم ناراحت نشم چون این حرف از روی عصبانیت ، نا آگاهی یا هر چیز دیگه ای هست ( من بخشیدم … شما بمانید و خدای من )
جنگیر عزیز ببخشید من دخالت میکنم ولی فکر نکنم جهنم جای خوبی باشه ( صرف نظر از مجازات و شکنجه و … ) شما هنوز بزرگترین حقیقت رو ندیدید و با رفتن به جهنم هرگز موفق به دیدارش نمیشید …
اسکایبر عزیز من دلیلی نمیببنم که حافظ قرآن طرفدار سوپرنچرال نباشه :)))) و بهتره شما به فکر اتفاقات دیگه ای باشید که باعث میشه لوسیفر آزاد بشه (و به نظر من آزد شده با این وضع آدما … :/ … کسی نیست که یک لوسیفر در درونش نباشه !! ) و واقعا شما سریالو دیدین !!! سم بیچاره کی به لوسیفر اعتقاد پیدا کرد ؟؟؟ اون که هیچ وقت تسلیم لوسیفر نشد !!!! و دین … قبول دارم که دین به خدا اعتقاد نداشت … ولی زیباترین لحظه ی سریال واسه بینندگان زمانی بود که دین با گریه از خدا خواست کمکش کنه … چون فهمید بدون وجود اون هیچی نیست … چون فهمید بدون اون تحمل نمیکنه … چون بهش ایمان آورد … و در مورد بیخیالی خدا ، فرشته ها فکر میکردند خدا همه چیزو ول کرده ولی مگه خدا نبود که هر دفعه دین و سم رو نجات میداد … کمکشون میکرد … و هر وقت بهش نیاز داشتند همراهشون بود … و مگه جاشوا به زکریا نگفت اون بیخیال نشده و برمیگرده و وقتی برگرده وای به حال تو … و در مورد فرشته بودن شیطان من تا جایی که میدونستم شیطان فرشته بود ولی جنسش با بقیه ی فرشته ها فرق میکرد و برای اطمینان از پدرم هم پرسیدم ایشون هم همین جواب رو دادن ….

نويسنده ديدگاه :دنیا کاسبی

رضای عزیز ….
توی سریال هیچ کدوم از نظریاتی که در مورد خدا گفتید رو من که نتیجه نگرفتم !!! و چاک هم به نظر من کمی بد نشونش دادن و همینطور کل ماجرای پیامبر بودنش بد بود البته به نظر ما که مسلمانیم و چون اونا مسیحی هستند برای همین پیامبر های دیگه رو قبول دارن … و باز هم چاک هم زیاد بد نبود … خو وقتی یکی میمیره یا باید بره بهشت یا بره جهنم ( خب اینجا یه کم مسئله ی قیامت و اینا مطرحه که اینم مربوط به اعتقادات مسیحی هاست ) و دین و پدرش هم روحشونو به شیطان ( برای نجات عزیزشون ) فروخته بودند وباید میرفتن جهنم و اتفاقا جهنم در داشت ( فصل دوم ) :دی … و خدایی کجاش فرشته ها کثیف تر از شیاطین بودن … اتفاقا من خیلی دوسشون داشتم حتی زکریا رو … اونجایی که تو فصل پنج دین و سم رفتن پیش چاک و بعد زکریا میاد و میبینه دست دین خونیه و یه جورایی واسش نگران میشه ( اوخی ) … و در مورد عصای حضرت موسی من اون رو هم با شما موافقم … هرج و مرج فرشته ها هم به خاطر سر در گمی اونا بود و کستیل هم میخواست همین رو درست کنه … و خدای من این چه تعبیراتی که از دین و سم دارین … وااااای …. عزرائیل هم تسا بود … اون مرده سوار مرگ بود … ( مراجعه شود به انجیل ) و دین کلا کارش بد و ببراه گفتن بود … باشه … هم مقاله و کتاب میخونم و هم سخنرانی ایشون رو گوش میدم …
عدالت عزیزم هر چیزی موجب خداشناسی میشه … اگه بخوای خدا رو بشناسی …
و لایک به کامنت یه بنده خدا و شاهرخ و دین وینچستر … فقط یه بنده خدا اونا مسیحی هستن نه یهودی …
و من نمیدونم … شاید چون فکر و ذهن من مسموم نیست و این سریال رو با دید خودم دیدم نه با یک دید مسموم و واسه همین مثل شما فکر نمیکنم … من هرگز به عقاید شیطان پرستی و این مزخرفات توجهی نداشتم و به نظرم مسخره اومده و نتونستن ذهن منو درگیر کنن …
و این شعر که از مستان و همای (ملاقات با دوزخیان) رو خیلی دوست دارم :
“تو را اینجا به صدها رنگ میجویند
تو را با حیله و نیرنگ میجویند
تو را با نیزه ها در جنگ میجویند
تو را اینجا به گرد سنگ میجویند
اگر روح خداوندی دمیده در روان آدم و حواست
پس ای مردم خدا اینجاست،خدا در قلب انسانهاست
به خود آ…تا که دریابی…خدا در خویشتن پیداست…”
و این تیکه هم واسه اینکه یک مقدار به من تهمت زدین :
“تو جان و میبخشی و اینجا
به فتوای تو میگیرند جان ازما”

فعلا …

نويسنده ديدگاه :majid cj

با سلام
با دنیا کاسبی کاملآ موافقم .
به نظر من این فیلم چیزهایی رو نشون میده که در عقل ما نمی گنجه یعنی اون پرده هایی که برروی چشم ما قرار داره نمی ذاره ما این چنین که فیلم از ماورا نشون میده ببینیم و از همه می خوام دعا کنین این پرده کنار بره و چهره واقعی این دنیا و همه مسائلی که با آن روبرو میشیم ببینیم.

سلام به دنبا کاسبی : شیطان فرشته نیست اون سالها عبادت کرد و خدا او را در رده فرشتگان قرار داد در قرآن هم آمده
خطاب به کسانی که خداشناسی رو از این راه نادرست دونستن ، شما خدا رو چطور میشناسین؟ از معجزات؟ از قرآن؟ از نعمت ها؟ دینی که ما داریم از پدرمان ماست دنیا کاسبی خودش خدا رو پیدا کرد این چه اشکالی داره؟
سرتون رو درد نمیارم فقط سعی کنین تحت تاثیر نکات درست داستان قرار بگیرید و خطاب به شاهرخ : بالاخره داستان باید یه قهرمان داشته باشه دیگه شما یه چیز جدید یادگرفتین اینه که منجی بنمامین ، اینجوری باشه همه اون آدمایی که در طول تاریخ کارهای خیلی خوبی انجام دادن حتما منجی بودن دیگه؟ نه؟ حتما ادیسون هم منجی بوده دیگه؟ آره؟
راستی دوستان یه سوال دارم
من کل نت رو گشتم ولی نتونستم بفهمم که فصل ۸ این سریال کی پخش میشه
شما میدونین؟

نويسنده ديدگاه :دنیا کاسبی

سلام …
یه بنده خدای عزیز منظور منم از فرشته بودن شیطان دقیقا همین چیزیه که شما گفتین … فقط من یه مشکلی دارم که نمیتونم منظورمو درست برسونم =(
من که خودم هنوز نتونستم فصل هفت رو ببینم (به خاطر خرخونی واسه کنکور) =(((( ولی اونطور که دوستا گفتند فصل هشت از اوایل پاییز تو شبکه ی cw شروع به پخش میکنه … و بعد از هر قسمت هم که سایت های دانلود لینکشو واسه دانلود میذارن > : )

بسیار عالی بودش
تشکر

نويسنده ديدگاه :ali

کاملا با دنیا کاسبی موافقم.

نويسنده ديدگاه :bing

دنیا کاسبی جان میشه email بدی تا با هم بیشتر آشنا بشیم.

نويسنده ديدگاه :دنیا کاسبی

نمیدونم اینکه ایمیل ـمو بدم کار درستیه یا نه ؟! :-؟
اگه من خودم مدیر این سایت بودم و کسی ایمیل ـشو میذاشت حذف ـش میکردم ! :-”
حالا من میذارم ، مدیر سایت اگه لازم دونستن حذفش کنن !! : )))
nazgisoo@yahoo.com

نويسنده ديدگاه :نسترن

از خوندن نقد دنیا کاسبی بسی خوشنود شدم :)خیلی خوب بود مرسی
چون تحلیل این سایت با دید متعصبانه و کلا غلط بود حالا چون سریال آمریکاییه حتما باید بد باشه و واسه منحرف کردن باشه!
یعنی به نظر شما هیچ چیز مثبتی تو این سریال دیده نمیشه؟؟

نويسنده ديدگاه :GeNeRaL

سلام
عجب بحث داغی خوشم اومد.من کاملا با دنیا جان موافقم و به نظر من خیلی فیلمه توپیه بنده خودم طرفدار دین وینچستر هستم و فیلم اصلا شیطان پرستی رو رواج نمیده که هیچ تازه شیطان رو شکار هم میکنه و اگه یکی بخواد با دیدن چندتا فیلم تحت تاثیر قرار بگیره و اعتقاد و دینشو از دست بده ضعف خودشو میرسونه. حالا واقعا فصل۸ پاییز میاد؟ خواهشا اگه میدونید جواب بدید خیلی دوس دارم ببینم آخر این سریال چی میشه.ممنون

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

جنرال گرامی بحث سر اینه که کسی نگفت اصلا فیلم رواج شیطان پرستی هستش !

نويسنده ديدگاه :احمد

دوستان، مگه سینمای هالیوود دیونه است این همه پول برای ساخت سریال سوپرنچرال یا مافوق طبیعه بده و هیچ برداشتی ازش نشه، در فصل اول در یک ایپزود سم و دین آب مقدس بر روی پدرشان آب مقدس میریزند تا مطمئن بشن پدرشان توسط شیطان تسخیر شده یا نه ولی بعد میفهمن که پدرشون تسخیر شده بعد اونا به شیطان چشم زرد گفتن :آب مقدس؟! شیطان هم گفت : فکر میکنی آب مقدس بر روی یکی مثل من اثر داره، اینجا میفهمونه که قدرت شیطان از خدا بیشتره وگرنه که آب مقدس روش اثر میکرد. بعد در یک ایپزود یک زن که توسط یک شیطان تسخیر شده بود داخل کلیسا رفت در حالی که ما مسلمانان حتی مسیحی ها بر این باورند که شیطان نمیتونه وارد جا های مقدس بشه، بازم اینجا نشون میده قدرت شیطان از خدا بیشتره، درسته این دوبرادر به شکار شیطان ها،ارواح،اجنه و… میپردازند ولی بعضی جا ها علیه اسلامه.

نويسنده ديدگاه :GeNeRaL

سلام. درسته که به طور مستقیم کسی حرفی از شیطان پرستی نزده ولی از مجموع حرفای بعضی از دوستان میشه اینطور برداشت کرد. یکی که اصلا این فیلمو ندیده با توضیحات بعضی از دوستان ممکنه دیده خیلی بدی نسبت به فیلم پیدا کنه در حالی که نکات مثبتی هم توش هست.

نويسنده ديدگاه :مریم

سلام
من فیلم رو در حال حاضر دارم می بینم .فصل هفت هستم. نظر دوستان رو خوندم نظرای خوبی بود. اینکه اینقدر همه با هر اعتقادی نظر دقیق و کارشناسانه میدن خوبه. فقط یه چند تا از دوستان گرامی در نظرشون زیاده روی می کنن. این فیلم نه درست مطلقه نه غلط مطلق!
دلیلی هم نداره که اونایی که فیلم رو میبینن حتما حتما با تمام نکات فیلم موافق باشن یا حتما حتما مخالف.
توی قرن ۲۱ دینداری فقط به نماز و روزه ی تنها خلاصه نمی شه به اطلاعاتی که در زمینه ی اعتقادمون داریم بر می گرده. متاسفانه خیلی از مذاهب و مکتب های دروغین زمان ما اطلاع رسانی بسیار قوی دارن در حالی که از دین رسمی کشور ما که اسلام باشه یه سری مفاهیم تکراری که همه بلدن!!! من تا حالا نه روحانی و نه برنامه ای رو دیدم که مثلا در مورد حرام بودن خیلی از مسائل اسلام حرف بزنن و علت بیارن . همین کم کاری ها باعث میشه من جوان مسلمان برای اثبات اعتقاداتم چه درست چه غللط حاضر بشم به منابعی رجوع کنم که ممکنه بدونم کمبود هایی داره.
شخصا با قسمتهایی از سریال مخالفم اما گاهی همین کمبودها و نکات جالب در مورد ماورا اطلاعات زیادی رو بهم منتقل کرده در نتیجه همچنان تا زمانی که فیلم ساخته بشه میبینم و از طرفدارانش خواهم ماند.
باتشکر

نويسنده ديدگاه :مرضیه

سلام
من کل قسمت هاروبادقت دیدم.این سریال خیلی از خط قرمزهارورد میکنه.چیزایی که ما حتی فکرکردن بهش رو هم بد می دونیم خیلی راحت به زبون میاره.
شخصا آدم معتقدی هستم و با این فیلم وسریال ها اعتقاداتم عوض نمیشه.
این سریال که برخلاف خیلی فیلم وسریال ها که بیشتر از زنان وروابط عاطفی استفاده می کنند تاجذاب شوند،به خاطرقانون شکنی ها وساده کردن روابط انسان وماورائ طبیعه جذاب شده.
ببینید ولذت ببرید از این سریال خوش ساخت ولی وقتی تموم شد بذارین تموم شه.
من که عاشقشم و امیدوارم فصل هشت آخرین فصلش نباشه;)

نويسنده ديدگاه :مریم

سلام به نظرمن خیلی سریال خوبی بود من کل روز رو منتظر مینوندم تا این سریال شروع بشه و سریال مورد علاقه ی من بود و در این سریال اصلا حرفی از شیطان پرستی نبود بلکه رابطه ی صمیمانه ی دو برادر بود که برای نجات دوستان و مردم جون خودشون رو به خطر می انداختنر و چند باری هم براش مرده بودند و اسم واقعی دین jensen ackles

نويسنده ديدگاه :مریم

من عاشق دین و سریال supernatural هستم

نويسنده ديدگاه :مهران

دنیا کاسبی بخدا منم خسته شدم از بس که این نقد هارو خوندم هی میگن هالیوود ساخته تا مردمو از ارزش ها دور کنه مردمو خصوصا مردم مارو فلان کنه بابا بسه اینقد منفی بافی کردین که ادم نمیدونه چی بگه اگه این فیلم رو هم ساختن واسه اینه که پولی به جیب بزنن و سرگرمی ای داشته باشن عین خیلی از فیلم های خودمون حتما که نباید اهداف پلید باشه

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

مهران خان شما به همین خیال باشه که فیلم ها رایگان در اینترنت پخش میشه فقط بخاطر سرگرمی آخه نیست هالیوود خیلی پاک و معصوم هستش واسه همین این فیلم هارو میسازه !
نباید این حرف رو بزنم و قضاوت درباره افراد کار درستی نیست اما از دید شخصی بنده شما مورد تهاجم فرهنگی شدیدی قرار گرفتید البته این بخطار بی اطلاعی و سطحی نگری شماست چون تو این دوره زمونه گفتن این حرف که هالیوود برای سرگرمی کار میده بیرون بیشتر شبیه یه جک میمونه !
درضمن کسی نگفت فیلمهارو نگاه نکنید ، اتفاقا نگاه بکنید اما با دانش کافی طوری که بتونید تحلیل از خودتون ارائه بدید !

نويسنده ديدگاه :مهران

اقا احمد خودت یکم فک کن اگه قدرت شیطان از خدا بیشتر بود پس این دوتا پسر که افریده ی خدا هستن چطوری پیروز میشن این خودش نشون دهنده ی اینه که خدا قوی تره. متنفرم از این نقادای الکی من خودم نقاد فیلمم این فیلمم چندین بار دیدم خواستی بیا هرجا مشکل پیش اومد توضیح میدم برات

نويسنده ديدگاه :paja

نویسنده عزیز نظر شما محترم.ولی نقد یعنی بررسی از جنبه های مثبت و منفی.ولی اینجوری که شما از این بد بختا انتقاد کردین اگه من جای اونا بودم همون موقع برج میلاد وقت میگرفتم خودمو پرتاب میکردم پایین.چرا اینقد بد بین حالا؟شما که میگین بده و اخه و جیزه،شما که اهل خدا و پیغمبرید چرا اینقد با دقت نگاه کردین؟اصلا چجوری تهیش کردین؟!؟میکس کردن دین با همه چیز همین میشه دیگه.به همه چیز بد بینین.این یه سریال معمولیه.حالا قرائت قرآن نیس که.اگه میگی ضد دینه پس اون آب مقدس چیه؟صلیب چیه؟شاید نامی از خدا برده نشده‏)(البته اوه مای گاد میگن!!!)ولی بر ضد خداهم که نیس.حتی شیطان و شیطان پرستی هم رواج نمیدن.اتفاقا بر ضد اونا میجنگن.ولی بنظر من دین خیلی شخصیت بامزه و جذابیه و همیشه آدمارو نجات و خیلی خانواده دوسته.حالا اون رابطرو بیخیال.دیگه این تو آمریکا طبیعیه.
در ضمن در مورد دین یا همون جنسن خودمون درست حرف بزنین من روش غیرت خاصی دارم.‏(‏الان میگید اسم این یارو هم مشکل داره!!جنسن از جنسی و ….میاد!اصلا مرگ بر آمریکا!!)خلاصه حرف آخر:آقا جون مشکل دارین نبینین.نه بی نین.کسی زورتون نکرده که.حالا خدا رحم کنه واسه من چه حرفایی در میارین…مفسد و غرب زده و منافق و….!!!!

نويسنده ديدگاه :Erfan

آقا من کل نظراتو خوندم با نظرات دنیای کاسبی مهران بیشتر موافقم اما نقصی هم دارن اول از همه قصد توهین به سایت ندارم اما نقدش واقعا داغون بود نکته اول میگید این سریال هالیوودی خرج زیادی شده برا انحراف مردم برید سریال هایی مثل vampire dairies یا games of thrones رو ببنید دو برابر این سریال روشون خرج میشه شخصیت دین به گفته سایت دارای آزادی جنسی و یک بچه نامشروع دارد اولا هر انسانی نیاز جنسی داره بد دین ۱۰ بار از لیسا پرسید بچه مال منه یا نه؟؟؟ من اعتقاداتم خوبه و سریال اختلالی درش وارد نکرده اما تا اونجایی که فکر کنم همتون شنیدید که اول شیطان یکی از فرشته های خوب خدا بود که به علت….. و اونجا هم لوسیفر میگفت چرا فکر میکنید من آدم بدیم وقتی باعث گناه شمایید قبول دارم تو بعضی از سکانسا واقعا فرشته ها رو مسخره میکردن مثل اینکه دین کس رو برد تو کاواره یا شخصیت جبریل و پیامبر اما حالا شاید پیامبر ما با اونا فرق کنه امه حرف کستیل واقعا قشنگ بود اون زبان خدا و رابط بین بهشتو زمین است اینو که قبول دارید؟؟ تو این سریال محور اصلیش خانواده است و امید انسان به آینده که میتونه سرنوشت خودش رو بسازه هر چند مشکل باشه و به نظر من واقعا سریال به زیبایی جلوه خوب و بد رو نشان داده ولی افسوس که بعضی از شما ها چسبیدید به این کلمه که فرشته یعنی خوب شیطان یعنی بد تو این سریال به زیبایی فرشته های طرد شده رو نشون میده که نشانه قدرت خداست کمک انسان از خدای خودش حالا هر کی که میپرسته که به این باور رسیده یکی هنوز هست که میتونه کمک کنه ولی خلاصه اگر میخواین یک سریال رو نقد کنید اول نکات مثبت منفیشو بسنجین نه اینگه چون توش شیطان داره شیطان پرستیه…. یکم غرورتون رو کم کنید و منطقی فکر کنید توی هر قسمت این سایت این دو تا برادر تنها چیزی براشون مهم بود خانواده بود حاضر شدند هر کاری بکنن که کنار هم باشن

نويسنده ديدگاه :پیام

سلام به نظر من سریال چون محورش دینه و هست و آخر الزمانو پیش میکشه پس حتما یه منظوری داره و با نظر دوستمون که گفتن فقط جنبه سرگرمی داره مخالفم. بعضیام هستن که تحت تاثیر سریال قرار میگیرن.. به نظرم کلا سریال انسان رو از خدا و همه موجودات برتر میدونه چون همه ی اتفاقا و کارا بدست دو سه تا انسان درس میشه. سریال جذابیه.. پس بغضیام تحت تاثیر شخصیت هاش قرار گرفتن. و تا سریال تمومم نشه نمیشه نظر قطعی داد. دوستدار همتون.

نويسنده ديدگاه :رضا

دوستانی که جنبه ندارن فیلم به این قشنگی رو ببینن نبینن. مگه کسی زورشون کرده؟
فعلا که یکی از پرطرفدار ترین فیلمهای دنیاست و این حرفهای شما هم فقط برای اینه که قدرت سریال سازی ندارین و الکی به در و دیوار گیر میدین تا مردم رو مثلا اگاه کنین.
سریالش هیچ ایرادی نداشت و این حرفها با عرض معذرت هیچ کدومش درست نبود. من تمام فصلهاشو دیدم چندبارم دیدم از سایتهای اجتماعی هم اخبارشو دنبال میکنم و این حرفهای شما رو هیچ کس جز در ایران تایید نمیکنه. برای من مهم حرف جنسن و جارد بود که گفتن اینطور نیست.
روز به روزم داره محبوبیت فیلم تو دنیا بیشتر میشه و از الان که فصل ۸ تازه شروع شده زمزمه ساختن فصل ۹ هم داره میاد.

نويسنده ديدگاه :admin

خوش به حالت آقا رضا . بهرحال تاثیر جنگ نرم اصلا نمی فهمیم از کجا ضربه خوردیم !

نويسنده ديدگاه :رضا

جنگ نرم!
با دیدن دو تا نماد شبیه شیطان پرستی که نمیشه قضاوت کرد.(شما نگفتین شیطان پرستیه کلی عرض میکنم)
هیچ چیز بدی رو تو این فیلم من ندیدم هم خدا رو خوب نشون داد هم شیطان(لوسیفر) رو متفاوت از بقیه فیلمها و کلی چیزهای دیگه…
یه بار این فیلم رو بدون پیش زمینه ببینین بعد دربارش صحبت کنین.
بارها گفتن که این فیلم رو سعی کردیم از تمام عقیدههایی که وجود داره بسازیم.شیطان رو از اهریمن زرتشت گرفتن و خیلی چیزهای دیگه که به نظر غلط میاد رو اگه یه بار فیلم رو بدون پیش زمینه ببینین براتون روشن میشه.تو طول فیلم معلوم میشه که کدوم موجود مربوط به کدوم ایینه.

نويسنده ديدگاه :شیما

من سریالو ندیدم و میل زیادی هم به دیدنش ندارم… ولی اخبارشونو دنبال می کنم…
به نظر من هالیوود از تمام نکات موجود در فیلم به نفع خودش استفاده می کنه… واسه القای مفاهیم مورد نظرشون به مخاطبا…
یه چیزی تو نظرات بالا خوندم خندم گرفت…
کسایی که دارن از کار دین دفاع می کنن که همه نیاز جنسی دارن یا اون خودش از دو سدخترش میپرسه مطمئن یاین بچه مال منه یا نه؟
این جمله از هزارتا رابطه ی جنسی داشتن بدتره… چرا خودش نمی تونه با قاطعیت بگه این مال من نیس… خودشم میدونه یه غلطی کرده…
انقد تو این فیلماشون این چیزا رو عادی کردن که دیگه نمیشه جلوشو گرفت…
حتماتو فصلای آینده م همین بچه ی نامشروع میاد منجی عالم میشه…
واقعا مضحکه…

نويسنده ديدگاه :مهتاب

شیما جون شما که سریالو ندیدی برا چی نظر میدی این سریال واقعا عالیی حتما ببینید

نويسنده ديدگاه :paja

شیما جان شما چیزیو که ندیدین برای چی نظر میدین؟امداد غیبی کمکتون میکنه؟شنیدن کی بود مانند دیدن…؟

نويسنده ديدگاه :بیطرف

سلام من سریالو دیدم
در حال حاضر تفکر هیومنیستی یا اینکه انسان در جهان حرف اولو میزنه توی اعتقادات دینی غرب رواج زیادی داره و به این موضوع توجه کنید که این فیلم برای مردم اونجا ساخته شده که این اعتقاداتو دارن من این اعقادرو نه تایید میکنم و نه رد چون هر کسی مسلما فکر کرده تا به یک تفکر دینی رسیده و من بهش احترام میذارم اما میخوام به این نکته اشاره کنم که این سریال برای مردم ماو اعتقادات دینی ما ساخته نشده و به همین علت این تئوری را که میخوان دین ما رو و اعتقاداتمون رو تغییر بدن رد میکنم به نظر من سریالیه که سرگرم کنندست ونکات احساسیه خیلی قویی داره و نقاط قوت خوب در انسجام داستان و جلوه های ویژه و گرافیک قشنگ
من دین و مذهبم رو با دیدنش از دست ندادم چون به نظر من هرکسی باید ایمانشو قوی کنه دوستان عزیز بیاید به جای اینکه وقت با ارزشمون رو با بحث درباره ی سریالی که میتونه حداقل ساعاتی مارو از فشار روزمرگی به دور کنه بزرگوارانه به فکر ساختن خودمون باشیم اگر هرکس تو این دنیا به خصوص کشور ما به فکر سازندگی خودش و کشورش بود دنیا الان بهشت بود اگر کسی با نظرات من مخالفه خوشحال میشم حرفاشو بشنوم شاید متقاعد بشم

نويسنده ديدگاه :Araz33

تو این فیلما ک نمیان بگن ما فراماسونریم, نمیان بگن ک ما شیطانپرستیم
فقط کافیه ک از نماداشون با خبر باشین
البته درسته ک نماداشون زیاده ولی حالا چرا توی این فیلمای بخصوص چرا از این نمادای شبهه انگیز استفاده میکنن؟!؟!؟
هالیوود هم ک پول اضافی نداره ک خرج کنه واسه مردم ک ایمانشون قویتر بشه
البته من خودم عاشق این سریالم خیلی خفنه
دیدنش خیلی حال میده اما اگه بخوایم همه لذتشو با دعوا کردن سر موضوعش خراب کنیم ک دیگه فایده ای نداره

نويسنده ديدگاه :F.t

بابا چرا انقد حرص میخورین؟ بیام شونه هاتونو بمالم؟! یه سریاله دیگه بشینید ببینید حالشو ببرین و سعى کنین تاثیر مثبت بگیرین ازش! آقایون صداوسیما هم اگه با فیلماى هالیوودى مشکل دارین به جاى این که هى برید کارشناس الکى تولید کنید که بشینه جلو دوربین واستون شرو ور بگه برید حداقل سعى کنید فیلمایى با این جذابیت و قشنگى طبق اعتقادات خودتون بسازین که ملت جذب بشن! وقتیم میبینین عرضشو ندارین بشینین تو خونه تخمه بشکنین و روزنامتونو بخونین و به چیزاییم که بهتون مربوط نیست کار نداشته باشین! والا!!! در ضمن، کسى به کستیل چپ نیگا کنه با من طرفه هاا! گفته باشم! :))))

نويسنده ديدگاه :رها

اوه چه خبره اینجا هر کسی که تا فصل ۷ دیده کوفتش بشه من تا ۵ بیشتر ندیدم به نظر من که خیلی سریال با حالیه ولی کسی که جنبشو نداره نباید ببینه با دنیا هم کاملا موافقم واقعا چرا ما آدما این عادتو داریم که نظرمونو باید به بقیه تحمیل کنیم هر کسی آزاده هرنتیجه ای که میخاد از سریال بگیره اونایی که میگن این سریال همش کفروشیطان پرستیه چرا نشستن تا آخر دیدن…..

رها جان شما توهم تحمیل دارید
ما در اینجا تحلیل کردیم و اصراری به شما نکردیم که ببینید یا نبینید !

نويسنده ديدگاه :پریس

والا تو دهات ما به نقد فیلم یه چیز دیگه میگن شاید تو دهات شما یعنی دنبال نشانه های شیطانی گشتن!*نقد معمولا بررسی فیلم از لحاظ جلوه های ویژه،صدا برداری،دیالوگ ها،کارگردانی و طرز فیلمبرداری انجام میشه نه به اخلاق شخصیت ها پرداختن!و از همه مهم تر نقد باید از ابعاد مثبت و منفی فیلم یا سریال انجام بشه.من که اصن یه کلمه هم از نقد نفهمیدم.

نويسنده ديدگاه :winchester

سریال خیــــــــــلی قشنگیه هر کی نبینه حسابی ضرر کرده پس حتما ببینین.نگران نباشین دینتونو از دست نمیدین کسی که ایمان اعتقادش قوی باشه با دیدن یه سریال یا فیلم اعتقادشو از دست نمیده.تو بعضی از قسمتا سم و دین(شخصیتای این سریال)با اعتقاد به خدا تونستن بر مشکلاتشون غلبه کنن.
حتما حتما ببینین
موفق باشین…

winchester محترم
کسی نگفت شما دینتون رو از دست میدین !
به جای تیتر خونی بهتره کل تحلیل رو مطالعه کنید
ضمن اینکه دکتر هیچ وقت نگفتند سریال هارو نبینید !

نويسنده ديدگاه :winchester

آقای حاج امیرمنم نگفتم کسی گفته.شما نگران نباشید من کامل تحلیل رو خوندم و کلا بهش اهمیتی نمیدم چون همش چرته.چرا هی دوس دارین یه چیز کوچیکو بزرگ کنین.سریالو ببینین و لذت ببرین و به این چیزا کار نداشته باشین که این سریال نمیدونم شیطان پرستیه و از این جور جرت و پرتا.
چرا شماهی میخواین ثابت کنین این سریال خوب نیست و هی میخواین بگین خودتون درست میگین؟چرا میخواین نظرتونو به زور به دیگران تحمیل کنین؟شاید کسانی هستن که تازه میخوان شروع به دیدن این سریال کنن با حرفای شما فک میکنن چی هست؟اگه من این سریالو ندیده بودم با این حرفای شما فک میکردم این سریال بر خلاف دین و ایمان و مسلمانان وکلا همه چیزه.
الکی بزرگش نکنین این سریال فقط جنبه ی تفریحی داره.

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

عزیز توهم زدی ، کسی حرفی از شیطان پرستی نزده !
کسی حرفی از ندیدن نزده.
این حرف ها نظرات خود شماست برای چی به ما میچسبونید ؟
ما به کسی تحمیل نکردیم که ببینید یا نبینید و صرفا تحلیلمون رو گفتیم ، شما چرا اینقدر ناراحتید بخاطر یه مطلب و اینقدر از اونها دفاع میکنید ؟

نويسنده ديدگاه :winchester

شمادیگه چرا دارین اینقد واسه تحلیلتون حرص میزنین؟؟؟؟؟؟شمادارین خودتونو به آب و آتیش میزنین که بگین این سریال بده و این کاملا تو حرفاتون معلومه.اونی توهم داره شمایی نه من با این تحلیلا
ازین به بعد اگه فیلم یا سریالیوخواستم تحلیل کنم یا بهتر بگم بخوام اون فیلم یا سریالوخرابش کنم میارم حتـما شما تحلیلش کنی.من یکی از طرفدای پروپاقرص این سریالم دلم میسوزه وقتی الکی به سریال مورد علاقم ننگ ضدخدا بودن میچسبونن.

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

ما تحلیلمون رو میدیم ، نه اصراری داریم نه قصد داریم مانع کسی بشیم
شما ناراحتید میتونید نخونید و به زندگیتون ادامه بدید

نويسنده ديدگاه :winchester

نگران نباش همین قصدروداشتم.

اگه سریال دیده باشید در اخر همیشه خوبی پییروز میشه…..اول ببین بعد نظر بده.در ضمن هر چی باشه از سریال های مزخرف ایرانی بهتره.

نويسنده ديدگاه :parisa

سلام به همه دوستان . این بحث رو بی خیال شین . یکی بگه اون سه هزار میلیارد چی شد؟

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

پریسا خانوم
دادگاهی شدند و در زندان به سر میبرند

حاجی اونانمیتونن دستگیربشن چون سران کشور دستگیرنمیشن:)

بعدم اگه خیلی خوبین بشینین یه نکته برانقد از سریالای ایرانی مثل مختارنامه که سرش جیب رهبری هم خالی شدپیداکنین گیر دادین به هالیوود؟اصلاهالیوودپیف پیف بوگندمیده ولی هرچی باشه یه چیزی میسازه که یه نفربرای۸سال هرشب منتظرش باشه حالامیدونم میخای بگی با همین کاراشونه که وابسته شدین ولی ایران تونست یدونه سریال بسازه همشم دروغ باشه ولی حداقل ۱۰نفربادل دنبالش کنن؟؟؟؟؟؟

من این سریال رو همین یه ماه پیش دیدم.. حرف های همتونم خوندم..دوستان این وسط یقه گیری نکنید..کلا فرهنگ و اعتقادات برخی مردم ما همینه..خودشون رو عابد و زاهد و خداپرست و بنده مخلص خدا میدونن ولی در عمل از همیه هالیوودیها که میگنن کمترن، کمتر که چه عرض کنم؟؟؟
یکی میگه دین توی سریال به خدا فحش میده و کفر میکنه به ولای علی من دیدم کسی رو که وحشتناکتر از اون به خدا فحش داده… در ضمن این یه سریال تخیلیه و آمریکا هرجور دلش خواسته اونو ساخته اما کسی رو به شیطان پرستی دعوت نکرده و تونسته این فیلم رو با چنان کیفیتی بسازه که همه مسحورش بشن…
دوستان کسی به اعتقادت دیگری ایراد نگیره و حرفهای دیگران رو هم به سخره نگیره..من یه حرف میزنم ایران هم سعیشو کنه و یه فیلم ماورایی توپ بسازه که مردمش رو پابند کنه نه بی بند..
هالیوود اگر فیلمی میسازه مردمش رو اونجوری که هستن نشون میده با همون اعتقادات و ارزش ها ولی ایرن فیلمی که میسازه همش دروغه و ریا فقط تو فیلم جانماز آب میکشنن …
من اگه بگم یه بازیگر هالیوود مثلا جنسن که نقش دین رو بازی میکنه همه میدونیم چطورن و زندگی اونا چطوره اما یه بازیگر ایرانی نام برید که نقش واقعی تا حالا بازی کرده ..کم از بازیگرای زن و مردمون فیلم و عکس پخش نشده……
خلاصه کلام کاری به اعتقادات دیگری نداشته باشین دوستانی که نهی از منکرشون بیشتر از امر به معروفتونه شما خود را دریاب ببین خودت چقدر نیازمنده نهی از منکری قابل توجه حاجی.

من این سریال رو همین یه ماه پیش دیدم.. حرف های همتونم خوندم..دوستان این وسط یقه گیری نکنید..کلا فرهنگ و اعتقادات برخی مردم ما همینه..خودشون رو عابد و زاهد و خداپرست و بنده مخلص خدا میدونن ولی در عمل از همیه هالیوودیها که میگنن کمترن، کمتر که چه عرض کنم؟؟؟
یکی میگه دین توی سریال به خدا فحش میده و کفر میکنه به ولای علی من دیدم کسی رو که وحشتناکتر از اون به خدا فحش داده… در ضمن این یه سریال تخیلیه و آمریکا هرجور دلش خواسته اونو ساخته اما کسی رو به شیطان پرستی دعوت نکرده و تونسته این فیلم رو با چنان کیفیتی بسازه که همه مسحورش بشن…
دوستان کسی به اعتقادت دیگری ایراد نگیره و حرفهای دیگران رو هم به سخره نگیره..من یه حرف میزنم ایران هم سعیشو کنه و یه فیلم ماورایی توپ بسازه که مردمش رو پابند کنه نه بی بند..
هالیوود اگر فیلمی میسازه مردمش رو اونجوری که هستن نشون میده با همون اعتقادات و ارزش ها ولی ایرن فیلمی که میسازه همش دروغه و ریا فقط تو فیلم جانماز آب میکشنن …
من اگه بگم یه بازیگر هالیوود مثلا جنسن که نقش دین رو بازی میکنه همه میدونیم چطورن و زندگی اونا چطوره اما یه بازیگر ایرانی نام برید که نقش واقعی تا حالا بازی کرده ..کم از بازیگرای زن و مردمون فیلم و عکس پخش نشده……
خلاصه کلام کاری به اعتقادات دیگری نداشته باشین دوستانی که نهی از منکرشون بیشتر از امر به معروفتونه شما خود را دریاب ببین خودت چقدر نیازمنده نهی از منکری قابل توجه حاجی.

نويسنده ديدگاه :حقیقت تلخه

حاج امیر خیلی خودتو خوب میدونی نه؟؟؟
چندتا کتاب خوندی؟ چندبار قراآن ختم کردی؟ نهج البلاغه؟صحیفه سجادیه؟؟؟
عابد و زاهد ظاهری بودن اسونه..کسی نمیخواد خیلی به حرفای دنیا خانوم سخت بگیره…
یارو تو مملکت میلیاردی حق مردم خورده…
یه اسم اسلام و خدا و پیغمبر هر کاری میکنن و مردم رو از دین فراری دادن اونوقت تو چسبیدی به سوپرنچرال… یاللعجب؟؟؟؟
یه فیلم سرگرم کننده ست کسی بخواد خداپرست باشه خداییش میمونه کسی هم بخواد بی دین و ایمان باشه بازم میمونه مردم رو میش به خوبی دعوت کرد اما مجبورشون نمیتونی بکنی…یادت باشه اعتقادات هرکسی برای خودش ارزش داره…
والسلام………

نويسنده ديدگاه :sahel

من کاملا بانظردنیاکاسبی موافقم…
ومتاسفانه حال وحوصله بحث بابعی هاروندارم!!!

نويسنده ديدگاه :sahel

باشماهم موافقم حقیقت تلخه…
واقعا!کسی که خداپرست باشه خداپرست میمونه،اون هم که بخوادنباشه نیست دیگه.این سریالاهم تاثیرچندانی ندارن!!هرچی باشه ازسریالای ایرانی خیلی بهترن…….

نويسنده ديدگاه :Dean Winchester

آخه کی میتونه این سریالو ببینه وعاشق دین وینچستر نشه؟
با دنیا کاسبی عزیز هم موافقم.

نويسنده ديدگاه :Dean Winchester

حاج امیرعزیز، کی میخوای قبول کنی که این سریال فوق العاده است . حالا تو هرچقدر هم که بگی تهاجم فرهنگی و … است .
با حقیقت تلخ هم شدیدا موافقم، هر کی بخواد شیطان پرست بشه با دیدن همین مختار نامه که والا قیافه ی بازیگراش از کل این سریال ترسناک تره هم می تونه بشه.
خداییش اگه جرعت داری یک نظرسنجی بذار
که بفهمی طرفدارای این سریال از اون که تو فکر میکنی خیلی بیشتره.
ولی واقعا کی میتونه این سریالو ببینه وعاشق دین وینچستر نشه؟
در ضمن آفرین به دنیا کاسبی با این جوابای عالیش!

آخ دین وینچستر…من عاشق دین و بازی کردنشم…. عزیزم..بی صبرانه منتظر فصل ۹ و ۱۰ هستم.

نويسنده ديدگاه :Supernatural Fan

با نظر دنیا ی عزیز و حقیقت تلخه موافقم!
و این که این سریال عالی!هر کی دینش ضعیف باشه خیلی راحت با دیدن یه کارتون هم منحرف شه!بستگی به خود آدم داره که چقدر ضعیف باشه!یکی میتونه با دیدن این سریال نکات مثبت و بگیره یا یکی مثل شما فقط نکات خیلی کمه منفی و بگیره!
به قول یکی از دوستامون این سریال نه مطلقا درسته نه غلط!
بعدشم اگه آمریکا بده چرا اقای احمدی نژاد بیش از ۱۲۰ نفر همراه با خودس برد؟
و در آخر اینکه منتظر قسمت های جدید فصل ۹ هستم چون خــــــــــــیلی سریال خوبیه!شمام اینقدر با اعتماد به نفس اعتقادات عهد حجریتو توی جامعه مجازی ننویس….

نويسنده ديدگاه :حاج امیر

Supernatural Fan
جناب اعتقادات به روز !
احمدی نژاد چه ربطی به این قضیه داشت ؟!

نويسنده ديدگاه :امیرمحمد

حاج امیر جان … حاجی تو دیگه واسه ما جانماز آب نکش … سطح شعور و سوادت رو از عالم سینما بالا ببر و هرچیزی رو با سواد حوزوی و قال صادق و باقر خودت قیاس نکن.دنیا کاسبی عزیز بسیار خوب شفاف سازی کردند من نمیخوام اینجا بگم حرف این سریال چیه چون مسلما نمیخوای قبول کنی و در مقابل فهمیدن به شدت داری از خودت مقاوت نشون میدی . فقط شمایی که اینقدر سنگ این نظام و اسلام انتسابیت رو به سینه میزنی جای کوبیدن این سریال و حمله به اون برو به اربابانت اعتراض کن که اگر توانایی و قدرتش رو دارند با همین زبان سینما مقابله به مثل کنند . تا زمانی که مغز ملت رو با سریالهای بی محتوا و مزخرف وارداتی چینی و کره ای پر میکنن باید در مقابل حجم عظیم سریالهای از این قبیل زانو بزنند و قبول کنند هیچ حرفی برای گفتن ندارند.

نويسنده ديدگاه :رضا

من فصل ۸ این سریالو به طور کامل دیدم بقیه فصلاشم تا حدودی
در این فصل یه دیالوگ جنجالی می بینیم
متاترون{کاتب خدا}:خدا خیلی عادل ولی بعضی وقتا تبعیض میذاشت ولی خیلی عادل بود!
من این دیالوگ رو با آیه
«هَلْ یَسْتَوِی الَّذِینَ یَعْلَمُونَ وَالَّذِینَ لَا یَعْلَمُونَ» آیا کسانی که می‏دانند و کسانی که نمی‏دانند برابرند.(سوره زمر آیه ۹)
مرتبط می دونم گاهی تبعیض نوعی از عدالته!

نويسنده ديدگاه :پریسا

سلام من عاشق سمی و دین روابط ۲ برادر و فداکاریشون برای همدیگرهستن i love them

نويسنده ديدگاه :nwo

من این سریالو دیدم واقعا مظهر جاهلیت مدرنه.اون دو تا برادرم دو تا احمق بیشتر نیستن.آمریکایی ها عقده ی باحال بودن و بامزه بودن دارن.

نويسنده ديدگاه :ناشناس

وایسا وایسا…شیطان بزرگ(لوسیفر )فرشته بود؟؟؟؟خدا خودش تو قران داره میگه کان ابلیسه من جن…ابلیس از جنیان بود..سوره کهف ایه ۵۰…همین الان همه حرفات رفت زیر سوال..کستیل خودش خواست که خدا شد…یه جایی تو فصل ۵ رافایل میگه خدا مرده ..من خودم شنیدم..فک کنم قسمتای اخر بود…چند قسمت بعد از اینکه میگه خدا رفته یه جا میگه خدا مرده….تمام نماد شیطان پرستی تو فیلمه…تمام ریز نقاط و دقت کن میبینی که میگه همه حرفاشون شیطانت پرستیه..همه تو فیلمن شما تو مستند..

نويسنده ديدگاه :sara

این سریال به وضوح تاثیرات ضد دینی برای مردم داره،اما خب اونایی که مسلمونن چون حقیقتو درباره خدا و بهشت و جهنم میدونن با این سریال تغییر عقیده نمیدن و مثه خودم بیشتر براشون جنبه ی سرگرمی داره.این فیلم رو مسیحی هایی تاثیر داره که کتابشون تحریف شده و تاریخ گذشته س و حقیقتو درباره خیلی چیزا نمیدونن البته نمیخوان هم بدونن چون انجیلو جوری ک خودشون میخوان دستکاری کردن!تاثیر اصلی سریال روی اوناست
اما حقیقتا فیلم جنبه شیطان پرستی اصلا و ابدا نداره..فقد با عقاید ما نمیسازه بیاید هرچیزیو ب شیطان پرستی ربط ندیم!ما ک حقیقتو میدونیم ما مسلمونیم و اطلاعات ما درسته،با دیدن ی فیلم هم تغییر نمیکنه.بهتره برا سرگرمی ببینیمش و لذت ببریم همزمان هالیوود هم ب هر هدفی ک داشته نمیرسه فقط ما این وسط حالشو بردیم!
البته ب برادران و خواهران معتقدی ک تشریف دارن باید بگم شما اگه انقدر خدا و … حالیت میشه سریاله دزدی نمیشینی ببینی چون با اجازتون این سریال پخش تلویزیونه و با روشن کردن کانالش پول دیدنشو پرداخت میکنی شما ک دانلود میکنی کارت دزدیه گفتم در جریان باشی

نويسنده ديدگاه :sara

ی چیز دیگه رو هم برا عقل کل ها روشن کنم،اونم اینه که شیطان جزو فرشتگان بوده،همشونم جن هستن،شیطان یا لوسیفر بخاطرسجده نکردن رانده شده و بد شده چون سرپیچی کرده از فرمان خدا،ولی بازهم جن باقی مونده تغییر جنسیت ک نداده!

نويسنده ديدگاه :sara

اگر فصل ۱تا۱۰ دیده باشین مشکلی توسریال وجود نداره چون کمپانی این سریال kei بوده ولی برای فصل ۱۱ برادران وارنر میشه….. که توی قسمت ۱۳ وقتی که سم در کمد رو باز میکنه که کتاب جادوگر و برداره رو اون کتاب ستاره پنج پر و کلمه حق وسط ستاره نوشته شده

نويسنده ديدگاه :aref

سلام
داداش گلم اگر شما وقت بزاری وتا فصل ۱۱ که الانه ببینی متوجه میشی که خدا اصن تو این سریال نمرده

نويسنده ديدگاه :ال

من از وقتی سریالو دیدم از خدا روی گردانیدم…..خخخخ
چ حرفایی میزنید.آمریکا هزینه میکنه سر یه فیلم بخاطر مردم خودش ک بشینن ببینن.*شاید باورتون نشه ولی درامدم دارن \:*اگه دقت کنین بازیگراهم انگلیسی حرف میزنن :)..این سریال اینقد روابط بین کاراکتراش قشنگه ک کسی ب اینا توجه نمیکنه.اونایی ک دیدن میدونن ک عواملش کسیونه با فیلم کشتن ن از راه به در کردن،برعکس جون خیلیارم نجات دادن(اینم باز طرفدارا میدونن:`)
راستی حالا چرا این موضوعو واسه فیلم انتخاب کردن وسط این همه چیز……؟؟؟؟بش میگن خلاقیت!این فقط ی سریاله….برای دیدنشم حق انتخاب دارید.واقعا ارزش تحلیل و نقو و سر شکستن و بحث اونم تا این حد نداره.موفق باشید

نويسنده ديدگاه :ناشناس

دوست عزیر امریکا حاضره کلی پول خرج کنه تا اعتقادات مارو از بین ببره اینطوری راحت میتونه اهدافش برسه …..خیلی از مطالب ریز رو که واقعا رو اعتقادات ادم تاثیر میزاره توی لایه های پنهان متناشون جاسازی میکنن طوری هم که شما متوجه نشی پاک دین و ایمونتو میبرن….. درسته تو این سریال شیاطین رو میکشن اما اگه دقت کنید این فقط برا گمراه کردنه هدف اصلیشون نشون دادن چهره زیبا از شیطان بود و نشون دادن چهره زشت از خدا..استغفر الله…… این ینی عین جنگ نرم عین تهاجم فرهنگی شماهم حواستون نیس ولی دارن بدجوری سرمون رو کلا میزارن

نويسنده ديدگاه :ناشناس

اونایی که میگید این سریال مشکلی نداره…هه پس معلومه بجوری روتون کارکردن که دارید ازشون طرفداری میکنید عاشق چش و ابرومون که نیستن دوازده تا فصل بسازن برا ما….معلومه هدف دارن….برین سواد رسانه ای رو یاد بگیرید بعد از این چیزا استفاده کنید….اینقدر ساده نباشید….من خودم چهار تا فصلشو دیدم رفتم توبه کردم گفتم خدایا ببخش که من نشستم این فیلمو دیدم…خاک بر سر من بچه مسلمون کنن که خام این اشغالا شدم…تورو خدا باور نکنید این چرت و پرتایی که از صب تا شب بهمون اراعه میدن

نويسنده ديدگاه :ناشناس

همه میدونن که اسرافیل یکی از چهار فرشته اصلیه خداونده و کارش هم مسعولیت تحولات زمینه کار میکاعیل رو هم که در جریانید؟ این سریال اومد همه چیز رو وارونه کرد اسرافیل روضد خدا کرد ….اصن تنها صالحی که اخرالزمان با شیطان میجنگه کیه؟ نه کیه؟ امام زمانه دوستان این پست فطرتا کلی توهین به دینمون کردن اونوقت بعضیا طرفداریشون رو میکردن بعدشم مگه ۲۳۹۹۹ تا پیامبر نگفتن اخرین پیامبر حضرت محمده پس چرا اینا یه پیامبر معرفی کردن؟ ها؟ هه انجیل وینچستر ها….تازشم خدا خودش اونقدر قدرت داره که هروقت خواست کاری با شیطان کنه که این سرو ان سرش ناپیدا براچی خدا بخاد از یه شکم پرست هوس باز بخاد این کارو کنه؟ …….برن بمیرن با این فیلم ساختنشون

KHAMENEI KHAMENEI