بت پرستی به شکلی نوین در ایران + عکس

شاید از هنگامی که بشر در قرن ۲۱ خود را از مبانی اصیل الهی دور کرد و با پیشرفت روز افزون علم از معنویت فاصله گرفت و به مرز افسردگی رسید؛ بر آن شد که به دنبال معنویتی برود که ساخته خود او باشد تا در پس آن، دنیای ایده‌آل را جست‌وجو کرده و به […]

http://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2011/10/ng3gcin98hc0rc7tike8.jpg

شاید از هنگامی که بشر در قرن ۲۱ خود را از مبانی اصیل الهی دور کرد و با پیشرفت روز افزون علم از معنویت فاصله گرفت و به مرز افسردگی رسید؛ بر آن شد که به دنبال معنویتی برود که ساخته خود او باشد تا در پس آن، دنیای ایده‌آل را جست‌وجو کرده و به خوشبختی مورد انتظار خود دست یابد. اما . . .


در محیط اطراف ما نیز گاهی شنیده می‌شود که برخی افراد به دنبال خوشبختی خیالی خود به سمت عرفان‌های خوش‌ آب و رنگ اما پوچ کشیده می‌شوند. «فنگ‌شویی» نیز یکی از مواردی است که در ایران طی چندین سال فعالیت، توانسته علاقه‌مندان را به سوی خود جذب کند، اما اینکه صحت و سقم فنگ‌شویی تا چه میزان است، بررسی بیشتری را می‌طلبد که در این گزارش آن را پیگیری می‌کنیم.

* فنگ‌شویی؛ خرافه یا واقعیت؟

در تعریف فنگ‌شویی آورده‌اند؛ به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی‌نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگ‌های مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است، البته امروزه به طور رسمی در چین آن را خرافات می‌دانند.

http://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2011/10/r5m3lyvli49x02kzlqsb.jpg

هنگامی که به برخی فروشگاهای عرضه محصولات فنگ‌شویی مراجعه می‌کنیم، با این جملات روبه‌رو می‌شویم: این اجناس باعث آمدن برکت به خانه شما می‌شود، این نشان‌ها می‌تواند، رابطه شما را با همسرتان بهتر کند، این مجسمه شب‌ها روح خود را در اتاق به حرکت در می‌آورد و انرژی‌ آن را عوض می‌کند، اینکه چقدر یک مجسمه و یا نماد می‌تواند، با خود این ره‌آورد را به ارمغان بیاورد، سوالی است که شاید ذهن بسیاری را با خود مشغول کرده است.
برای بررسی اینکه چه مقدار از نشان‌ها و نمادهای فنگ‌شویی در بازار وجود دارد، به برخی از فروشگاه‌های مجسمه‌فروشی سر می‌زنیم.
خانم فروشنده‌ای که سرتاسر مغازه‌اش با انواع و اقسام مجسمه پر شده است و در میان آنها مجسمه بودا و قورباغه سه پا نیز به چشم می‌خورد، در پاسخ به این سؤال که آیا مجسمه فنگ‌شویی را در مغازه دارید، با حالتی تعجب گونه بیان می‌کند: فنگ‌شویی چیست؟ مرد جوانی هم که خبری از نمادهای فنگ‌شویی در مغازه‌اش نیست،‌ انگار برای نخستین بار این واژه را می‌شنود و می‌پرسد: چه جور مجسمه‌ای است؟

بالاخره در یکی از نقاط شمالی شهر مغازه‌ای را یافتم که به طور فروش عمده نشان‌ها و مجسمه‌های فنگ‌شویی را به فروش می‌رساند. خانم م-ف درباره فعالیتش‌ می‌گوید: حدود ۲۵ سال است که در کار فروش وسایل فنگ‌شویی هستم و مردم به خوبی از این نمادها استقبال می‌کنند. بیشتر مشتری‌هایم را نیز خانم‌ها تشکیل می‌دهند. وقتی از او درباره میزان اعتقادش به فنگ‌شویی سؤال می‌شود در پاسخ می‌گوید: اعتقادی به فنگ‌شویی ندارم و خرافه‌ای بیش نیست!

خانم میانسالی به نام زهره ـ‌ الف که برای خرید در مغازه حضور داشت‌ـ نیز در پاسخ به این پرسش که چرا از مجسمه فنگ‌شویی استفاده می‌کنید، می‌گوید: اصلاً نمی‌دانم فنگ‌شویی چیست، من فقط برای زیبایی این مجسمه را خریده‌ام.
خانم دیگری که کنجکاوانه به صحبت‌های ما گوش می‌داد با شور و هیجان خاصی می‌گوید: خانم! فنگ‌شویی حقیقت دارد، از زمانی که من دکوراسیون خانه‌ام تغییرات ایجاد کردم و از این مجسمه‌ها استفاده کردم، زندگی‌ام از این رو به آن رو شده‌است. از او پرسیدم با فنگ‌شویی کجا آشنا شدید و پاسخ داد: در کلاس یوگا! مربی در خصوص نقش فنگ‌شویی در تحول زندگی صحبت کرد و جزوه‌ای هم برای آشنایی بیشتر به ما داد. با دو نفر دیگر در خارج از مغازه درباره فنگ‌شویی سوال کردم، ابراز بی‌اطلاعی می‌کردند.

* ۶۰هزار تومان، ‌هزینه دو روز کلاس آموزش فنگ‌شویی!

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص فعالیت‌های انجام شده به منظور ترویج فنگ‌شویی در جامعه ایرانی با کلاس‌های آموزش «فنگ‌شویی» تماس می‌گیرم؛ صدایی که متعلق به یک خانم جوان است، گوشی را بر می‌دارد و پس از اینکه مطمئن می‌شود از سوی یک آشنا تماس گرفته‌ام، هزینه شرکت در کلاس‌ها را ۶۰ هزار تومان و به مدت دو روز اعلام می‌کند.
به مؤسسه دیگر که زنگ می‌زنم، منشی تا زمانی که خیالش از بابت معرف آسوده نمی‌شود، پاسخ نمی‌‌دهد. از او می‌خواهم اندکی از فنگ‌شویی بگوید، منشی با کمی مکث می‌گوید: «علمی است که درباره چگونگی چیدمان لوازم منزل صحبت می‌کند». منتظر ماندم بیشتر توضیح دهد، ولی انگار چیز بیشتری نمی‌دانست، از او درباره سطح علمی استاد پرسیدم، فوری جواب می‌دهد: «استاد دارای مدرک دکترای روانشناسی هستند البته در حال حاضر ایران نیستند!».

http://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2011/10/k0beuezeg4z3kt57h7r.jpg

 

این درحالی است که در سطح تهران و شهرستان‌ها کلاس‌های فنگ‌شویی در سطح گسترده برگزار می‌شود و برخی از مسئولان برگزاری کلاس‌ها با اعلام اینکه دارای مجوز هستند، فقط از افرادی که توسط آشناها معرفی شوند، ثبت‌نام می‌کنند.
اما به‌راستی در فنگ‌شویی چه چیزی مطرح است که اینچنین افراد را مجذوب خود کرده؟ فروش انواع و اقسام نمادهای آن در بازار، تشکیل کلاس‌ها و تبلیغ فنگ‌شویی در موتورهای جست‌وجو با ۹۵هزار و ۱۰۰ مورد، برای چیست؟ آیا به‌راستی مردم بهشت گمشده خویش را یافته‌اند؟ آیا دنبال منجی می‌گردند؟
برای درک بهتر موضوع مناسب است با برخی از نمادهای فنگ‌شویی آشنا شویم.

* آشنایی با نمادهای فنگ‌شویی

در فنگ‌شویی در خصوص نشان دادن نحوه درست تقسیم انرژی از این نمادها استفاده می‌کنند که عبارتند از: «اژدها» سمبل انرژی «ینگ» و نشانه عنصر چوب و فصل بهار است و انرژی آن در سمت شرق یا سمت راست بنا قرار می‌گیرد. در مقابل اژدها، «ببر» دارای انرژی «یین» است و نشانه عنصر فلز. «لاک‌پشت» نیز نشان ثبات و استحکام قسمت پشتی زمین و بناست. «ققنوس سرخ» نیز در مقابل لاک‌پشت، حیوانی افسانه‌ای بسیار فعال و همیشه در حال حرکت و پرواز، به عنوان سمبل آسایش مادی در زندگی است.
دیگر سمبل‌های فنگ‌شویی عبارتند از؛

درنا: سمبل عمر طولانی است، تصویر یا مجسمه آن در سمت غرب یا شرق قرار داده‌ می‌شود.
اردک مندارین: نوعی اردک رسمی چینی است، این اردک نشانه‌ای از شادی و خوشبختی در زندگی زناشویی است، نیروی «چی» ایجاد می‌کند که باعث می‌شود زوجین از پس هر مشکلی بر بیایند. برای این منظور باید دو عدد اردک را در گوشه شمال غربی خانه قرار داد یا در دورترین قسمت راست سالن پذیرایی‌ یا اتاق خواب‌ تا «چی» ازدواج و عشق را فعال کند.

نماد دو ماهی: نشانه دور کردن نیروهای شیطانی است و برای دفع بلا یا چشم زخم مورد استفاده قرار می‌گیرد، معمولاً آن را مقابل در ورودی نصب می‌کنند.
نیلوفر آبی یا لتوس: گیاه مقدس هندوهاست، اعتقاد بر اینکه داشتن آن در منزل بخت خوبی را به ارمغان می‌آورد.
گل صدتومانی یا پونی: نشانه اقبال بلند خصوصاً برای دختران دم بخت است.
پرتقال: مرکبات مخصوصاً پرتقال و لیمو سمبل طلا، پول و فراوانی هستند.
هلو: سمبل عمر طولانی و توام با سلامتی است.
ارکیده: سبل خوش‌اقبالی است.
انار: نشانه فرزندان متعدد است.
صدف مارپیچ: نشانه اقبال بلند در سفر است، آن را در اتاق نشیمن قرار می‌دهند.
خمره: به عنوان آرام کننده جریان چی در قسمت‌های مختلف به خصوص نزدیک در ورودی استفاده می‌شود.
بادبزن: سمبل محافظت از خانه و دارایی است.
وزغ سه پا: سمبل برکت و ثروت است.
کریستال کوارتز صورتی: بهترین سمبل عشق و ازدواج در فنگ‌شویی است.
در میان انواع نمادها با مجسمه‌هایی چون سکه‌های چینی، سگ‌های فو، بادزنگ، اژدرلاک پشت، چی لین (اژدر اسب)، پاگودا (برج دانش)، گاو آرزو، صدف حلزون، بودای خندان، فیل، ماهی آروانا، کشتی بازرگانان، گلدان ثروت، نعل اسب، آینه جادو (پاکوا)، کدو قلیانی، پی یائو، گره اسرار‌آمیز و غیره روبه‌رو می‌شوید.

* فنگ‌شویی با شاخصه‌های علمی فاصله زیادی دارد

اما آیا مجسمه‌های فنگ‌شویی واقعاً از پس انجام چنین کارهایی بر می‌آیند؟ برای یافتن پاسخ این پرسش با حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمیدرضا مظاهری‌سیف، رئیس مؤسسه بهداشت معنوی و مدیرگروه اخلاق و عرفان پژوهشگاه‌ باقرالعلوم (ع) گفت‌وگو می‌کنیم.
وی می‌گوید: «فنگ‌شویی» علم نیست، بلکه یک تطبیقی برای رویکردهای جهان و پدیده‌هایی که در جهان و نحوه ارتباط‌‌شان با همدیگر است، فنگ‌شویی تفسیری از جهان، زندگی و جایگاه انسان در عالم و بعد مادی را مدنظر قرار می‌دهد و با قدمتی چندین هزار ساله جز باورهای چینی است، لذا دین نیست.

http://www.zohur12.ir/wp-content/uploads/2011/10/qbjeizqip61mzdbrjzmb.jpg

وی در خصوص اینکه باید با بررسی علمی و تجربی صحت یا سقم فنگ‌شویی معلوم شود، بیان می‌کند: در گام اول اگر این کاربری و توصیه‌های عملی تائید شد، در گام دوم آن باید دید تفاسیری که از آن ارائه می‌شود، صحیح است یا نه، هرچند که تا کنون از نظر علمی فنگ‌شویی ثابت نشده است.
رئیس مؤسسه بهداشت معنوی با اخطار اینکه اگر در معرفی معارف اصیل اسلام زودتر اقدام نشوند، ناخودآگاه موارد دروغین جای آن را پر می‌کند، ادامه می‌دهد: در اینجاست که نیاز به وحی و معصوم احساس می‌شود و هنگامی که گفته شود به سرچشمه علم الهی متصل است، مردم به راحتی آن را می‌پذیرند، لذا اینکه فنگ‌شویی از خلال سال‌های گذشته به ما رسیده و اینکه چقدر تغییر و تحریف کرده، نمی‌شود به‌آن اعتماد کرد، اما چون نیازی را پاسخ می‌دهد، مردم از آن استقبال می‌کنند.

* فنگ‌شویی درصدد تکرار باورهای اسلامی در قالب دیگری است

«مجید ابهری» عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی در پاسخ به اینکه از منظر اسلامی باید چه رویکردی به فنگ‌شویی داشت، بیان می‌دارد: آثار مثبت محیط منظم، پاک و شاد بر روحیه انسان و رشد تعالی رفتار وی غیرقابل انکار است، با توجه به اینکه مکتب اسلام قبل از بروز پدیده فنگ‌شویی تاکیدات مکرری بر پاک بودن محیط زندگی، تنوع آن، ساده‌زیستی و رعایت تعادل چیدمان در زندگی دستورات مؤکدی داشته و بر اساس فلسفه موجود در باور ما «دل هر ذره را که بشکافی، آفتابیش در میان ‌بینی» تمام ذرات حیات به تعالی و تکامل در حرکت هستند.
وی تبلیغ فنگ‌شویی به عنوان تاثیر مثبت بر خوشحالی و یا غم افراد را مسئله جدیدی نمی‌داند و می‌گوید: در واقع تکرار باورهای اسلامی در لباس و قالب دیگری است، شاد بودن محیط خانه در پاک بودن و ساده بودن زندگی است، ابزارهای تکنولوژی جز هزینه و زیان‌های متعدد بر اعصاب و جسم نتیجه دیگری ندارد، اخیراً زیان‌های امواج مایکروویو و رایانه کشف شده است، بنابراین بعضی از افراد تصور می‌کنند، فنگ‌شویی یک مکتب جدید است، در حالی که پاک نگه داشتن محیط زندگی و تغییرات چیدمانی در آنها استفاده از ابزار و وسایلی که نیاز واقعی به آنها وجود دارد، خودداری از خرید و نگهداری از وسایلی که مازاد و احتیاج است، یک‌هزار سال پیش توسط ائمه علیهم‌السلام مورد تاکید قرار گرفته است.
این پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی در خصوص تأثیر سمبل‌های فنگ‌شویی در افراد می‌گوید: از نظر آسیب‌شناسی رفتاری، استفاده از مجسمه‌های زشت و بدشکل در ضمیر ناخودآگاه افراد اثر منفی گذاشته و حتی ممکن است باعث شباهت جنین انسان به آنها شود، بنابراین استفاده از این‌گونه اشیا یعنی مجسمه «سر سگ»، «قورباغه» یا «موش» در محیط خانه فقط باعث اضطراب و دلهره کودکان می‌شود و هیچ نفع دیگری ندارد.
عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی علت پناه‌آوردن برخی از مردم به فنگ‌شویی را چنین بیان می‌کند: دور شدن از باورهای اصیل باعث پناه‌بردن به این گونه طلسم‌ها و خرافه‌ها می‌‌شود، مثل مهره خوشبختی، مجسمه گشایش بخت و یا عروسک آورنده خواستگار! این گونه باورها صدها سال است که در جوامع منزوی شده است، نمی دانم چرا امروز عده‌ای تلاش می‌کنند، دوباره جوانان ما را با این گونه ابزار مشغول کنند؟! این بخشی از ناتوی فرهنگی است که می‌خواهد بین باورهای اصیل اسلامی و جوانان فاصله ایجاد کنند.

* فنگ‌شویی نوعی از بت‌پرستی مدرن است

سیدکاظم موسوی، مدیر مؤسسه مطالعاتی روشنگر با اشاره به اینکه فنگ‌شویی از بطن اعتقادی بودا نشأت گرفته و نگاه الوهیتی ندارد، بیان می‌دارد: در واقع فنگ‌شویی بت‌پرستی مدرن است. در فنگ‌شویی ساده‌زیستی تبلیغ می‌شود، در حالی که اسلام به ساده زیستی به عنوان اصلی اساسی نگاه کرده است، به طوری که ساده‌زیستی در سیره عملی رسول اکرم صلی‌الله ‌‌علیه ‌و‌آله ‌و‌سلم و ائمه علیهم‌السلام، به طور نمونه در ساده غذا خوردن، ساده لباس پوشیدن، ساده معاشرت کردن با مردم به وضوح دیده ‌می‌شود.
وی فنگ‌شویی را ‌وصله ناچسب می‌داند و می‌گوید: جریان فنگ‌شویی یک نوع تضاد با اسلام دارد، بنابراین محققان و اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی باید در خصوص عوامل انحرافی، آگاهی لازم را به مردم بدهند و در تعامل با مردم کوشا باشند و با بیان زیبایی‌ها همراه با آیات قرآن و روایات، اسلام ناب محمدی را به مردم بیشتر بشناسند و جامعه را در برابر ناتوی فرهنگی واکسینه کنند.

* ضرورت تقویت توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار (ع)

توجه به این نکته که فنگ‌شویی آرام آرام در محیط اجتماعی و اعتقادی مردم دام می‌گستراند و محققان دینی باید با معرفی صحیح آن به مردم در پیشگیری هر چه بیشتر آن کوشا باشند، چرا که فراروی فنگ‌شویی چیزی جز فاصله گرفتن انسان از مبدأ هستی و کم‌شدن توکل در زندگی به چشم نمی‌خورد. انسانی که از صبح تا شب خود را اسیر چندین نماد فلزی و چوبی و سنگی کند، چه رهاوردی را برای خود به ارمغان خواهد آورد؟ به راستی انسان مسلمان، پرودگار عالم را در کجای قلب خویش جای داده است؟!
بیاییم با دوری از شرک ظاهری و خفی، با تقویت توکل و توسل خویش به خداوند متعال و ائمه معصومین علیهم‌السلام ـ‌که رابطه فیض الهی هستند‌ـ معنای صحیح زندگی را درک کنیم و با افزایش رابطه خود با خالق هستی، دنیا را به خاطر او به تسخیر درآوریم.

 

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

شادفا

منبع : فارس

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

باسلام خدمت شما دوستان عزیز خواهش میکنم در
طرح رسانه ای کردن شخصیت استاد رائفی پور تو رسانه ملی شرکت کنیدما جوانان حاضریم بهای این کار را بپردازیم واقعا باید خانواده ها آگاه بشن روزانه به دوستام نگاه میکنم که کار های اشتباه زیادی انجام میدن ولی نمیتونم کاری بکنم مثلا گوش دادن موسیقی های کفر آمیز وموسیقی هایی که پیام های مخفی رو میرسونند شاید عده ای بگن این پیام رو خود استاد داده تا خودشو ببره بالا ولی ما به اونا کاری نداریم چون واسه امام زمان ارواحنافداه کار میکنیم پس باید یه کاری کرد.ازدوستانی که این کامنت رو میخونند تقاضا میکنم یه
صحفه مختص این کار ایجاد کنند و این قضیه رو گسترش بدن ازتمام دوستان خواهش میکنم به
صورت جدی وحتی باارسال نامه هایی به بیت رهبری این قضیه رو دنبال کنند.
ودرپایان هم دعا میکنم که امام زمان مارا در این راه یاری بفرمایند ومانع اشتباه کردن ما بشوند
انشا ءالله ما جز کسانی باشیم که از غربال های آخر زمان رد نشیم
راستی دوستان عزیز از همین حالا کار خودرو آغاز کنید ونظرات رو در همین پست بدهید

یاعلی

پاگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری:http://www.leader.ir

ارسال نامه به سایت رهبری:http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=letter

روابط عموی صداوسیما:http://pr.irib.ir

پیامک:۳۰۰۰۱۶۲

پست الکترونیک:۱۶۲@irib.ir

شماره تماس: تهران۱۶۲ شهرستانها ۰۲۱۲۷۸۱

نويسنده ديدگاه :مهرداد

با سلام
من از خوانندگان همیشگی مطالب شما هستم.
لطفاً مطالب مندرج را مستند ارائه کنید,
چرا که شما اغلب بدون ذکر سند یا منبعی همه چیز را متهم به ارتباط با فراماسونری سا شیطان پرستی می کنید.
در رابطه با عکس های بالا هم فقط تصاویر ۲ و ۳ و ۶ و ۱۱ نماد بت بودا در مذهب هندو و تصویر آخر نماد ارواح خبیث در مذهب ارواه پرستی شینتو هستند
بقیه تصاویر پیکره های شاهان قدیم و خدمه آن ها و برخی حیوانات هستند که در جوامع گوناگون و در ادوار و اعصار مختلف مورد پرستش بوده یا دارای شخصیت و نیرو های ماورا تصور می شدند که نمی توان استفاده از آن ها را در ترکیب بندی دکوراسیون مربوط به جریان فکری خاصی دانست. همچنین تصویر پیکره ی نخست در ابتدای این مطلب که بسیار عمومیت دارد و به بودا منتسب است فقط یک برداشت آبستره از یک کاهن است که کاربرد مذهبی ندارد

سلام ” مهرداد ” …
منبع این مطلب فارس نیوز است .
یاعلی

نويسنده ديدگاه :مهرداد

سا = یا
ارواه = ارواح

نويسنده ديدگاه :سلام

آدم بیچاره وقتی نتواند راهش را پیدا کند باید وقتش را با چنین چیزهایی پر کند
http://toshe.ir

سلام.بنده با رسانه ای کردن استاد علی اکبر رائفی پور مخالفم.به هزاران دلیل!!! هر کی هم پایه اس بیاد کل کل!!!
حاج امیر گل خسته نباشید
یا (سید)علی!!!

سلام.
خدا آخر و عاقبتمونو به خیر کنه …..

نويسنده ديدگاه :Yasi

در جواب آقای داریوش (حاج کمیل):
چرا آقا؟
زورت میاد؟حسودیت میشه؟
البته منم میدونم که رسانه ای نمیشن.عباســــی با اون عظمتش رو کردن تو زندان حالا بیان رائفی که ____ عباسی هم نمیشه رو رسانه ای کنن؟
ولی واقعا چرا دوست نداری رائفی رسانه ای بشه؟
بیا به قول خودت کل کل کنیم:
YasBest20@yahoo.com
http://www.mason2012.blogfa.com

نويسنده ديدگاه :Yasi

ببخشید یه ذره بی تربیت شدم.

باسلام به تمامی دست اندرکاران سایت ظهور ۱۲که با کاربی وقفه شبانه روز زحمت میکشند وچه مشقت هایی را در این راه تحمل می کنندوبه جان می خرند ودرعرصه جنگ نرم فعالیت می کنند وجای بی خبری ما رو با آگاهی پر می کنند ودر عرصه ی پیدایش عرفان های نوظهور فعالیت می کنند ان شاء‌الله که حضرت مهدی (عج)اجر ودست مزد شما را از خدا بخواهد ودر پناه باری تعالی سالم وسرفراز باشید
به امید ظهور منجی عالم بشریت که صد البته ظهورش نزدیک است

سلام ” امیرحسین ” …
نهایت سپاس و تشکر از شما بازدیدکننده گرامی را داریم
یاعلی

زنده باشید

دریافت عکس بت پرستان در ایران

نويسنده ديدگاه :من

اونا یی که اینا رو میخرند چقدر…..اند

ادبیات رو حال کردی

نويسنده ديدگاه :yas

vgahan jaye tajob ast ma ke mosalmane shie hastim inghaadr naomid beshim va donbale in namadhaye doruqin bashim va az in mojasameha baraye khoshbakhti khod estefade konim che farghi ba bot parasti dare Iranian mesle in ke ham aghleshan ra ham imaneshan ra az dast dadeand vaghan ke akhare zaman shode.

نويسنده ديدگاه :ehsan

در این زمان که مسائل جدیدی پیدا شده است آدمی بیش از پیش دوست خوب نتخاب کند‍‍

نويسنده ديدگاه :reza

خیلی خیلی خوب بود——-چشمم باز شد

نويسنده ديدگاه :محمد

اخه چرا آدم باید یک سری عروسک رو عبادت کنه؟

نويسنده ديدگاه :صمدپاشازاده

اولابااین مجسمه هانمیشودگفت کسی بت پرست شده دوماالان همه آگاه هستندسومافنگ منگهاهم یه نوع خرافات بوده وآن هم خریدارنداردظمنامردم درحال حاظربرای قشنگی ودکوراستفاده میکنندالبته ناگفته نماندکه تولیدکننده مسلمان بایدآگاه باشدوالی آخر…

نويسنده ديدگاه :حسرت

سلام. واقعا ما تو کشورمون ادمهای نفهم داریم که به اینها اعتقاد دارند. ضمنا چرا دولت هیچ کاری نمیکند در برابر فروشندگان یه دولت دست دارد. خدا میداند تو این ملمکت هر همه چی شدنیه

نويسنده ديدگاه :فریبرز

سلام به همگی
من فقط خواستم بگم حق دارید این مطالب رو بنویسید
من به عنوان کسی که پایان نامه کارشناسی ارشدم رو در مورد فنگ شویی کلاسیک نوشتم خومتتون میگم که تمام این مزخرفات هیچ ارتباطی با فنگ شویی حقیقی (باستانی یا کلاسیک) نداره.
فنگ شویی کلاسیک هیچ ارتباطی با مجسمه و آینه و عود و این جنگولک بازی ها نداره. بلکه تماما محاسبات ریاضی و منطقیه.
هیچ ربطی هم به بودیسم نداره!
تمام کتاب هایی هم که به زبان فارسی تو بازار می بینید، فنگ شوی تحریف شده هستند و ذره ای اعتبار در بین اساتید واقعی فنگ شوی ندارند.
حالا اگر برخی فکر میکنن با گذاشتن چند تا مجسمه گوشه خونشون، مثلا پولدار میشن یا دخترشون عروس میشه، اون یه بحث جداست.
میدونم که قراره یه کتاب در مورد فنگ شوی کلاسیک چاپ بشه.
حالا کی؟ خدا میدونه!
فقط از شما خواهش میکنم با دقت مطالب سایتتون رو بذارین که حقیقت با نا آگاهی آمیخته نشه.
یا حق

نويسنده ديدگاه :مهدي

باسلام
به امیدظهور منجی (نجات دهنده عالم بشریت)
همیشه آرزوی ظهور منجی در سر پرورانده ام ولی به این اصل ایمان دارم که خداوند نور خود را به ما هدیه داد البته هدیه این نور بی ثمر نیست متاسفانه این نور در دل جوانهای ما کم سو شده با ید راهی برای آن پیدا کرد که وظیفه آن به گردن روشنفکران با ایمان است که این نور دردل آنها قوت بگیردوسیاهی (روشن نما اهیرمن)از دل خودبیرون کنند همان گونه که رسانه های منحرف علنی به تبیغ خود پرداخته اند ماهم باید علنی با آنها مقابله خاری توی چشم آنها شویم مطمئن باشید وقتی نور الهی در دل مومنین قوت بگیرد هیچ قدرت پوچالی توان مقابله با آن را نداردانوقت است که میتوانیم بگوئیم که از منتظران موعدی هستیم ببینید چگونه آنها به باور خود ایمان دارن وبرای آن تاپای جان دفاع میکنند پس ماهم باید باورکنیم که میتوانیم
به امید خدا

KHAMENEI KHAMENEI