فاحشه‌های جنسی رئیس جمهور آمریکا می‌شوند!

فاحشه‌های جنسی رئیس جمهور آمریکا می‌شوند!

اتهامات جنسی نامزد‌های انتخابات، وجه غالب رقابت‌های انتخاباتی مدعی بزرگ‌ترین دموکراسی دنیا شده است، اتهاماتی که پس از حمله ترامپ به کلینتون با سناریوی مونیکا لوینسکی، حالا دامن خود ترامپ را هم گرفته است.

جمعه هفته پیش بود که روزنامه «واشنگتن پست» و شبکه تلویزیونی «ان بی سی» ویدئویی از دونالد ترامپ، نامزد جمهوریخواه ریاست جمهوری امریکا در سال ۲۰۰۵ منتشر کردند که وی در آن از تمایل خود برای رابطه با یک زن متأهل سخن گفته و مدعی شده بود که شهرتش باعث شده زنان مایل به روابط صمیمانه با او باشند. ترامپ البته در فیس‌بوک خودش مجبور به عذرخواهی شد ولی در همان عذرخواهی هم تأکید کرد: «تفاوت زیادی میان گفتار و رفتار دیگران وجود دارد. بیل کلینتون در عمل زنان را آزار می‌داد».

io12t6e2rmibhsl4zz48

حالا یک هفته بعد از این افشارگری علیه نامزد جمهوریخواهان، رسانه‌های امریکایی از شکایت چندین زن از ترامپ خبر می‌دهند. روزنامه نیویورک‌تایمز روز پنج‌شنبه نوشت اخیراً دو زن گفته‌اند دونالد ترامپ جمهوریخواه برای آنان مزاحمت ایجاد کرده بود. این دو زن به روزنامه نیویورک تایمز گفته‌اند که یکی در هواپیما و دیگری در آسانسور مورد تعرض جنسی از سوی دونالد قرار گرفته‌اند. یک خبرنگار مجله پیپل هم گفته که ترامپ او را به زور مورد آزار جنسی قرار داده است.

یک زن دیگر هم مدعی شده ترامپ او را آزار داده است. روز پنج‌شنبه کار به جایی رسید که میشل اوباما، همسر رئیس‌جمهور امریکا به شدت از نگاه ترامپ به زنان انتقاد کرد و گفت: «باورم نمی‌شود یک نامزد ریاست جمهوری در ایالات متحده داریم که به آزار جنسی زنان می‌بالد. » البته میشل اوباما ژست فراحزبی به خود گرفته و بدون اینکه اشاره‌ای به جنجال مونیکالوینسکی در رابطه نامشروع با بیل کلینتون رئیس‌جمهور دموکرات کند، گفته است: «هفته پیش دیدیم این نامزد چطور از آزار جنسی زنان تعریف و به آن افتخار می‌کند. مهم نیست که به کدام حزب تعلق دارید، هیچ زنی شایسته نیست که اینطور با او رفتار شود. باور نمی‌کنم که این را دارم می‌گویم که یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده داریم که به آزار جنسی زنان افتخار می‌کند. » هیلاری کلینتون با استقبال از اظهارات میشل اوباما گفته میشل اوباما نشان داد که ما اجازه نخواهیم داد این نماد خطرناک، تفرقه‌افکن، تاریک و بدبین از امریکا بر قلب‌ها حکمفرمایی کند. البته ترامپ، اتهام‌های اخیر درباره آزار جنسی زنان را رد کرده و آن را سر تا پا دروغ خوانده و گفته که اتهامات جنسی یک توطئه سیاه نهفته است. سخنگوی ترامپ این ادعاها را رد می‌کند و می‌گوید: «نمی‌توان تصور کرد یکی از معروف‌ترین تجار جهان که سابقه درخشانی در زمینه تقویت جایگاه زنان دارد این کارها را انجام داده باشد.»

ظاهراً این وضع، سرخوردگی جامعه امریکا را در پی داشته است. مؤسسه پژوهشی گالوپ روز پنج‌شنبه با انتشار نتایج نظرسنجی جدید خود نوشت: در هفته‌های اخیر محبوبیت و وجهه نامزدان هر دو حزب انتخابات ریاست جمهوری امریکا در میان طرفداران حزب مخالف، کاهش محسوسی داشته است. بر اساس همین نظرسنجی، وجهه و محبوبیت دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه امریکا حتی در میان طرفداران حزب خود کاهش محسوسی داشته و به‌دنبال انتشار نوار اظهارات مستهجن او در مورد زنان از سوی نشریه واشنگتن پست و برگزاری دومین مناظره انتخاباتی امریکا از ۶۹ به ۶۴ درصد کاهش پیدا کرده است.

۲۳ مهر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI