حملات آمریکا به سوریه جان 600 غیر نظامی را گرفته است

حملات آمریکا به سوریه جان ۶۰۰ غیر نظامی را گرفته است

«دیده بان حقوق بشر سوریه» اعلام کرد حملات آمریکا از سپتامبر ۲۰۱۴ تاکنون جان ۶۰۰ غیر نظامی سوری را گرفته است و در بمباران مناطق مسکونی حلب توسط گروههای تروریستی نیز ۳۵۰ غیر نظامی سوری از جمله ۱۷۰ کودک کشته شده‌اند.

گروه موسوم به «دیده بان حقوق بشر سوریه» بار دیگر آمار و ارقامی را از تلفات افراد غیر نظامی در سوریه منتشر کرد.

این گروه اعلام کرد که ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا در ریف منبج در استان حلب کشتار بزرگی انجام داد که بر اثر آن ۵۶ غیر نظامی کشته شده که در میان افراد کشته شده ۱۱ کودک نیز حضور داشتند.

یک روز بعد از این جنایت هولناک، جنگنده‌های ائتلاف روستای «التوخار» واقع در شمال منبج را بمباران کردند که در پی آن ۸ غیر نظامی دیگر نیز جان خود را از دست دادند. به گفته منابع محلی، این افراد غیر نظامی قصد فرار از این منطقه را داشتند.

به گزارش این گروه، از آغاز حملات هوایی ائتلاف آمریکا در سپتامبر ۲۰۱۴ تا کنون دستکم ۶۰۰ غیر نظامی بر اثر این حملات کشته شده‌اند.

بنا بر این گزارش، نیروهای دموکراتیک سوریه به این دلیل به عناصر داعش (۴۸ ساعت) مهلت دشادند که شهر منبج را تخلیه کنند تا بدین ترتیب افراد غیر نظامی کمتری کشته شوند.

دیده بان در پایان تأکید کرد، درست نیست افراد غیر نظامی که در مناطق تحت سیطره دولت حضور دارند، کشته شدند؛ مسئله ای که در بمباران مناطق مسکونی شهر حلب شاهد آن هستیم و گروههای مسلح در جریان این حملات بیش از ۳۵۰ غیر نظامی از جمله ۱۷۰ کودک را در این مناطق کشته اند.

/ مشرق نیوز

۳۱ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI