هشدار جدی شرکت بوئینگ

هشدار جدی شرکت بوئینگ

رئیس شرکت بوئینگ گفت: اگر جلوی قرارداد ایران گرفته شود، به ایرباس و دیگر شرکت های هواپیماسازی در اروپا نیز نباید مجوز فروش قطعات یدکی به ایران داده شود.

خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت: رای کانر، مدیر ارشد اجرایی شرکت هواپیماسازی بوئینگ گفت: اگر به این شرکت آمریکایی اجازه نهایی شدن قرارداد ۲۵ میلیارد دلاری با ایران داده نشود، سایر شرکت های تأمین کننده آمریکایی که با ایرباس و دیگر شرکت های هواپیماسازی اروپایی رابطه دارند نیز نباید مجوز فروش قطعات یدکی به ایران دریافت کنند.

این اظهارات «رای کانر» در حالی مطرح می شود که شرکت بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران در راستای توافق هسته ای با این کشور، با مخالفت کنگره روبرو شده است.

هم شرکت بوئینگ و هم رقیب اروپایی اش، ایرباس فرانسه، قراردادهای اولیه ای برای فروش یا اجاره بیش از ۱۰۰ هواپیما به ایران امضاء کرده اند، آن دسته از هواپیماهای ایرباس که بیش از ۱۰ درصد از قطعاتشان در آمریکا ساخته شده باشد نیازمند مجوز وزارت خزانه داری هستند.

کانر به رویترز گفت: فروش‌ احتمالی هواپیما به ایران در مقطعی از زمان اتفاق می افتد که تقاضا برای هواپیماهای عظیم الجثه رو به کاهش است و همین عاملی است که تولید راحت مدل بوئینگ ۷۷۷ را کمی دشوارتر می کند. / مشرق نیوز

۲۰ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI