مهار کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا

مهار کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا

فرماندار شهرستان بندر ماهشهر از مهار و اطفای کامل آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا خبر داد.

منصور قمر امروز اظهار کرد: خوشبختانه با تلاش بی‌وقفه نیروهای آتش‌نشانی حاضر در محل سانحه و اعزام شده از دیگر مناطق، آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا ساعتی پیش به طور کامل مهار شد.

وی افزود: در این رابطه هیچ جای نگرانی وجود ندارد و شرایط به حالت کاملاً عادی برگشته و آتش‌سوزی مهار شده است.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان بندر ماهشهر با بیان اینکه این سانحه هیچ تلفات جانی در پی نداشته، متذکر شد: علت دقیق این حادثه و میزان خسارت‌های وارده به زودی مشخص و اعلام خواهد شد.

قمر اضافه کرد: از همان دقایق اولیه وقوع حادثه تمام نیروهای امدادی و آتش‌نشانی بسیج شده و به مهار آتش‌سوزی پرداختند، کمیته بحران نیز به سرعت تشکیل و معاونان استاندار و همچنین مدیرکل بازرسی خوزستان نیز در محل حاضر شدند.

وی یادآور شد: برای جلوگیری از تلفات جانی بلافاصله پتروشیمی بوعلی‌سینا و همچنین شرکت‌های مجاور مانند شهید تندگویان تخلیه و از وقوع فاجعه انسانی احتمالی پیشگیری شد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بندر ماهشهر در پایان تصریح کرد: وقوع چنین حوادثی در صنعت اجتناب‌ناپذیر است و باید برای مقابله به موقع و مناسب با این دسته از سوانح تمام امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فراهم باشد.

حادثه آتش‌سوزی پتروشیمی بوعلی‌سینا از ساعت ۱۷ و ۲۵ دقیقه روز گذشته چهارشنبه در واحد آروماتیک ۳ این شرکت آغاز و ساعتی پیش به طور کامل مهار و اطفا شد. علت اولیه این حادثه نشتی در یکی از ولوهای واحد پارازایلین شرکت پتروشیمی بوعلی‌سینا اعلام شده است. / مشرق نیوز

۱۶ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI