تعطیلی کارخانه های شکر صحت ندارد!

تعطیلی کارخانه های شکر صحت ندارد!

معاون داخلی شرکت بازرگانی دولتی گفت:با توجه به بحث تنظیم بازار و عرضه بیش از نیاز داخل در بورس موجب شده قیمت شکر سه هزار تومانی به مرز ۲ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.

حسن عباسی معروفان با اشاره به بازارجهانی شکر اظهار داشت: بازارجهانی شکر به دلایل مختلفی همچون جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا در مقایسه با سه الی چهار ماه گذشته نوسانات مختلفی را تجربه نموده است.

وی افزود: قیمت شکر در بازارهای جهانی به دنبال تنش های اخیر در بازار پولی و مالی از ۳۰۰ دلار به بیش از ۵۰۰ دلار رسیده که از این رو بسیاری از تولیدکنندگان و عرضه کنندگان انتظار دارند که بازار داخلی نیز متاثر از بازارهای جهانی باشد.

عباسی معروفان ادامه داد:با توجه به بحث تنظیم بازار و عرضه بیش از نیاز داخلی در بورس قیمت شکر ببش از سه هزار تومان به مرز ۲ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است.

معاون داخلی شرکت بازرگانی دولتی تصریح کرد: تنها سودجویی دلالان منجر به التهابات اخیر بازار داخلی شکر شده ، که بایستی سازمان بازرسی و حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان نظارت بیشتری بر بازار داشته باشند تا از سودجویی برخی دلالان جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به تاثیر تعطیلی کارخانه ها شکری بر گرانی محصول بیان کرد: این امر را قبول نداریم چرا که تا کنون هیچ کارخانه ای به سبب نبود شکر تعطیل نشده و تنها کارخانه شکر ورامین به علت پاره ای مشکلات تعطیل شده است. /  راه دانا

۱۵ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI