قیمت هر کیلوگرم مرغ در چند روز گذشته کاهش داشته است

قیمت هر کیلوگرم مرغ در چند روز گذشته کاهش داشته است

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم مرغ در چند روز گذشته ۳۰۰ تومان کاهش داشته است گفت: هر کیلوگرم مرغ امروز ۷۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد و فردا تا ۷۴۰۰ تومان کاهش می‌یابد.

مهدی یوسف‌خانی، اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم مرغ در دو روز گذشته ۳۰۰ تومان کاهش یافته و قیمت این محصول از ۷۹۰۰ تومان در روز چهارشنبه هفته گذشته به ۷۶۰۰ تومان کاهش یافته است.

وی افزود: کاهش قیمت مرغ در روز آینده ادامه دارد و با توجه به کاهش نرخ خرید این محصول از مرغدار قیمت هر کیلوگرم مرغ در روز دوشنبه به ۷۴۰۰ تومان می‌رسد.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی ادامه داد:‌ انتظار می‌رود که از ۲۰ تیرماه به بعد نیز قیمت هر کیلوگرم مرغ به زیر ۷ هزار تومان برسد زیرا جوجه‌ریزی زیادی در خرداد ماه سال جاری انجام شده است.

وی با بیان این که در صورتی که قیمت مرغ به زیر ۷ هزار تومان برسد فروش این محصول برای مرغداران با زیان همراه است تصریح کرد مرغدار اگر هر کیلوگرم مرغ زنده را ۴۵۰۰ تومان بفروشد ۷ هزار تومان به دست مصرف کننده می‌رسد.

یوسف‌خانی در خصوص قیمت تخم مرغ گفت: هر کیلوگرم از این محصول در روزهای گذشته ۲۰۰ تومان کاهش قیمت داشته و به هر کیلوگرم ۳۸۰۰ تومان رسیده است و هر شانه تخم مرغ در بازار مصرف ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ تومان با توجه به وزن آن به فروش می‌رسد. / راه دانا

۱۲ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI