حضور دوباره دروازه‌بان ایرانی- هلندی در لیگ برتر ایران - دانلود سخنرانی رائفی پور

حضور دوباره دروازه‌بان ایرانی- هلندی در لیگ برتر ایران

عقیل اعتمادی دروازه‌بان ایرانی- هلندی بعد از ۳ سال و ۷ ماه دوباره تصمیم به حضور در لیگ برتر گرفت و در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر برای صنعت نفت آبادان به میدان خواهد آمد.

عقیل اعتمادی گلر ۲۹ساله ای که پیش از این سابقه پوشیدن پیراهن تراکتورسازی تبریز در لیگ دوازدهم را داشت قصد دارد در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر برای صنعت نفت آبادان به میدان بیاید.

عقیل در دو فصل و نیم اخیر پیراهن آلمره‌سیتی در لیگ دسته‌اول هلند را بر تن داشت و عملکردی نسبتا روبه‌جلو داشت.

کلین‌شیت برابر استقلال و رحمتی

اعتمادی در لیگ دوازدهم ۹ مرتبه درون دروازه تراکتورسازی ایستاد که حاصل تلاش ۸۱۰ دقیقه‌ای او ثبت ۳ کلین‌شیت برابر تیم‌های صبا، گهر و استقلال تهران بود.

این گلر دوملیتی نخستین‌بار در ایستگاه هفدهم رقابت‌ها برابر صبا به میدان آمد تا کارش را با شراکت در تساوی صفر- صفر دو تیم آغاز کند. عقیل طی ۹ دیدار در ۴ تساوی تراکتورسازی و ۳ برد این تیم برابر سپاهان (۴- یک) گهر (۵- صفر) و استقلال (۲- صفر) حضور مستقیم داشت. همان‌طور که شریک دو شکست یک- صفر و ۳-۲ برابر فجر و فولاد بود.

این دروازه‌بان طی ۹ دیدار یاد شده ۹ گل دریافت کرد که عملکرد قابل قبولی به حساب می‌آمد.

شاید بهترین نمایش او در ایستگاه دوازدهم روی پرده آمد. آنجا که توانست برابر استقلال و دروازه‌بان صاحبنام آن سیدمهدی رحمتی عملکردی عالی داشته باشد. دیداری که نتیجه‌اش با ثبت ۲ گل فلاویو (۳۹) و فخرالدینی (۹۳) کام آبی‌ها را تلخ کرد.

به هر تقدیر عقیل آخرین‌بار یکشنبه ۲۸ آبان ماه سال ۹۱ در دیدار تراکتورسازان برابر فولاد ۹۰ دقیقه به میدان آمد تا پس از پیروزی ۳ بر ۲ حریف دیگر وارد ترکیب تراکتورسازان نشود و به خانه برگردد.

صاعقه مراکشی و ۹۰دقیقه نحس

عقیل در بازگشت به فوتبال هلند پیراهن آلمره‌سیتی دسته‌اولی را پوشید. بدشانس هم بود. در نیم‌فصل دوم لیگ هلندی‌ها، اعتمادی – دوشنبه اول اردیبهشت ماه سال ۹۳- برابر فورتوناسیتارد به میدان رفت تا بلکه در ایستگاه ۳۷ رقابت‌ها بازگشتی قدرتمند داشته باشد.

با این حال عبدالعزیز مراکشی در دقایق ۳ و ۲۲ اعتمادی و آلمره را در شوک فرو برد. در نهایت هم ولوگ گل سوم سیتارد را زد تا تک‌بازی هلندی‌ها فصل ۱۴-۲۰۱۳ عقیل برایش نحس باشد.

جهانبخش گل اول را زد

عقیل در فصل ۱۵-۲۰۱۴ تا حدود زیادی اعتبار از دست‌رفته‌اش را بازپس گرفت. این دروازه‌بان ۲۳ مرتبه وارد ترکیب اصلی آلمره شد و این به خودی خود اتفاق خوشایندی بود.

هرچند که در نهایت ثبت تنها ۲ کلین‌شیت و دریافت ۴۱ گل طی ۲۰۱۲ دقیقه عملکردی چندان مناسب به حساب نمی‌آمد.

دریافت یک گل در هر ۴۹ دقیقه یعنی ثبت کارنامه‌ای متزلزل برای یک دروازه‌بان. البته در فصل یاد شده آلمره یازدهم شد در حالی‌که خطری را برای سقوط از جدول ۲۰ تیمی رقابت‌ها احساس نمی‌کرد.

شاید نکته جالب توجه در این میان اولین گلی بود که عقیل در فصل ۱۵-۲۰۱۴ دریافت کرد. در هفته نهم رقابت‌ها عقیل برای اولین‌بار درون دروازه آلمره ایستاده بود که علیرضا جهانبخش مهاجم ایرانی NEC موفق شد با ضربه دقیقه ۳۱ خود دروازه اعتمادی و آلمره را باز کند.

آن روز NEC با آرش گل دومش را هم به اعتمادی زد تا آلمره ۲ بر یک بازنده بازی در نخستین حضور فصل عقیل باشد.

نمایش خیره‌کننده برابر قهرمان

در فصل ۱۶-۲۰۱۵ لیگ دسته اول هلند اسپارتاروتردام با کسب ۲۴ پیروزی طی ۳۶ هفته قهرمان شد تا مستقیما راهی لیگ برتر شود.

در مقابل عقیل هم در ادامه حرکت رو به رشد خود برای نخستین‌بار در هر ۳۶ بازی فصل به مرد شماره یک آلمره‌سیتی تبدیل شد.

این دروازه‌بان این‌بار ۷ کلین‌شیت برابر تیم‌های امن، فورتوناسیتارد، MVV، اسپارتاروتردام، هلمونداسپورت، دوردرچ و PSVII به ثبت رساند.

ضمن اینکه عملکرد او برابر اسپارتای قهرمان فوق‌العاده بود. در دیداری که با گل به خودی فلورانوس (۷۶) یک بر صفر به سود آلمره خاتمه پیدا کرد.

جالب اینکه این‌بار باوجود دریافت میانگین یک گل در هر ۵۰ دقیقه توسط عقیل؛ آلمره موفق شد با ۳ پله صعود روی رده هشتم جدول بایستد.

به این ترتیب اعتمادی با انجام ۳۶ بازی و ۳۲۴۰ دقیقه تلاش ۶۶ گل دریافت کرد و ۷ کلین‌شیت داشت تا با ثبت این عملکرد دوباره به لیگ برتر ایران برگرد.

/ مشرق نیوز

۱۱ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI