درب مسجد حضرت زینب(س) در باکو پلمب شد

درب مسجد حضرت زینب(س) در باکو پلمب شد

در ادامه رویکرد فشار بر مساجد شیعیان که ۸۵ درصد جمعیت جمهوری آذربایجان را تشکل می دهند ، درب یک مسجد دیگر در باکو بسته شد .

پایگاه اینترنتی «اسلام – آذری» نوشت: به دستور مقامات محلی منطقه صابونچی باکو، از دو ماه پیش، به در مسجد حضرت زینب(س) قفل زده شده و اجازه عبادت به اهالی محل در این مسجد داده نمی شود.

هیات امنای این مسجد ابتدا سعی کرده اند از اعلام عمومی تعطیلی مسجد حضرت زینب (س) جلوگیری کنند، اما  به علت حل نشدن این مساله، اهالی محل از طریق شبکه های اجتماعی اینترنت ، در این باره اطلاع رسانی کرده و خواستار باز شدن در مسجد حضرت زینب (س) به روی عبادت کنندگان شده اند.

براساس اطلاعاتی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده، مقامات محلی صابونچی دستور داده اند به در مسجد حضرت زینب (س) در این منطقه قفل زده شود و به هیچ کس اجازه عبادت در این مسجد داده نشود.

مقامات دولتی جمهوری آذربایجان هنوز توضیحی در این باره نداده اند،اما در سالهای اخیر تعدادی از مساجد شیعیان در جمهوری آذربایجان نظیر مسجد حضرت محمد ص و مسجد نفتچی لر تخریب و تعدادی از مساجد دیگر نیز با بهانه های واهی تعطیل شدند.

دولت باکو به موازت فشار به مساجد شیعیان ، با احداث مساجد جدید ، اداره آنها را به چهره ها و گروههای وهابی می دهد، این در شرایطی است که در اوایل استقلال جمهوری آذربایجان در سال ۱۹۹۱ حتی یک وهابی نیز در این کشور حضور نداشت.

در حال حاضر دهها روحانی و فعال شیعی در جمهوری آذربایجان از جمله حجت الاسلام طالع باقرزاده رئیس جنبس اتحاد مسلمانان که به “شیخ نمر آذربایجان” معروف است، به بهانه های واهی به زندان انداخته شده اند. / مشرق نیوز

۸ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI