یورش دوباره نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی

نظامیان صهیونیست برای دومین روز متوالی ضمن یورش به مسجدالاقصی با جوانان فلسطینی درگیر شده و درهای مصلای قبلی را بستند.

به نقل از المیادین، نظامیان صهیونیست بعد از یورش به مسجد الاقصی درهای مصلای قبلی را بستند و با جوانان فلسطینی درگیر شدند.

روز گذشته نیز دنبال یورش گروهی از شهرک نشینان مسلح به صحنهای مسجد الاقصی، درگیری خشونت باری بین نیروهای اشغالگر و نمازگزاران فلسطینی حاضر در مسجد به وقوع پیوست. همچنین روز گذشته در پی تیراندازی نیروهای اشغالگر اسرائیل و شلیک گلوله صوتی و پلاستیکی تعدادی از نمازگزاران زخمی شده و تعدادی از آنها نیز بازداشت شدند.

نیروهای اشغالگر اسرائیل هر روز در محله ها و خیابان های قدس اشغالی استقرار پیدا کرده و موانع نظامی در کوچه ها و خیابان های بخش قدیمی قدس قرار داده اند. پلیس رژیم صهیونیستی پیش از این اعلام کرده بود که نیروهای خود را در سراسر شهر قدس به منظور آنچه «حفظ امنیت در شهر در ماه رمضان» خواند، مستقر می کند.

نیروهای اشغالگر در ورودی مسجد الاقصی جوانان فلسطینی را توقیف کرده و آنها را به دقت مورد بازرسی قرار می دهند. در همین رابطه همزمان با نزدیک شدن به آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، خطیب مسجد الاقصی فلسطینیان را به حضور گسترده در مسجد الاقصی و شهر اشغالی قدس فراخواند. / مشرق نیوز

۶ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI