شروط خرید مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر حذف شد

مدیر کل مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : شروط خرید مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برداشته شده است.

امید محمدی گفت: در اجرای قانون بودجه سال ۸۶ ، بنیاد مسکن متولی اجرای مسکن مهر در شهرهای زیر ۱۲ هزار نفر جمعیت شده است و در مجموع قرار بود ۳۸۰ هزار واحد مسکن مهر را در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت بسازیم.

وی افزود : بانک های عامل هم معرفی شدند اما در ادامه از لحاظ منابع اعتباری مسکن مهر برنامه ها را به۳۴۷ هزار واحد کاهش دادیم.

محمدی افزود: مسکن مهر را در ۹۵ شهر زیر ۲۵ هزار نفر ساختیم و تاکنون حدود ۳۰۴ هزار و ۴۰۰ واحد معادل۸۸ درصد برنامه ساخت به اتمام رسید که ۲۹۱ هزار و ۵۰۰ واحد واگذار شد و ساخت ۱۳ هزار واحد هم به اتمام رسیده و در مرحله تامین خدمات زیر بنایی است و بخشی هم مشکل دارد.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی و تلاش ما این است تمام پروژه های باقی مانده مسکن مهر امسال تمام شود اما نیازمند همکاری سایر بخش های هستیم.

محمدی افزود: متقاضیان حدود ۱۵ هزار واحد مسکن مهر از ادامه دریافت تسهیلات انصراف دادند و حدود ۲۷ هزار واحد باقی مانده است که در سال جاری به اتمام می رسد و از این میزان ۷ هزار واحد فاقد متقاضی است. مدیر کل مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت : اخیراً دستورالعمل حذف شرایط خرید مسکن مهر بدون متقاضی ابلاغ شده است که در گام اول به مدت یکماه از متقاضیان ثبت نام کردیم و سابقه مالکیت و تاهل برداشته شد و در حال حاضر هم تمام شرایط خرید مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر حذف شده است.

وی تاکید کرد : در ۱۵ استان مسکن مهر فاقد متقاضی است از جمله ۲۵۰۰ واحد در استان تهران( در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر) ۱۵۰۰ واحد در استان همدان و هزار و ۵۰ واحد در استان آذربایجان شرقی، عمده حجم واحدهای فاقد متقاضی است. محمدی با اشاره به اینکه طرح های مسکن مهر برای افتتاح رسمی باقی نمی ماند، گفت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر ۶۷ در صد از عمکرد ما مربوط به خود مردم است و پروژه های که در قالب پروژه های انبوه سازی ساخته می شود به محض تحویل در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

مدیر کل مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد: تلاش می کنیم پرونده مسکن مهر به جز واحد های فاقد متقاضی را در استان ها تا پایان سال ببندیم. محمدی افزود : در استان چهار محال و بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد ، قم ، قزوین ، زنجان و مازندران، استان هایی هستند که پروژه ها تمام شده و فقط کارهای بانکی برای فروش اقساطی مانده است که تمام شود تا خاتمه مسکن مهر شهرهای کوچک را در استان ها اعلام می کنیم.

محمدی تصریح کرد : زمانی پروژه های مسکن مهر را خاتمه یافته می دانیم که فروش اقساطی انجام و سند هم واگذار شود. / مشرق نیوز

۲ تیر ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI