رئیس دستگاه امنیتی داعش در الانبار به هلاکت رسید

خالد عبیدی وزیر دفاع عراق روز دوشنبه اعلام کرد که احمد ماجد رئیس دستگاه امنیتی داعش در عملیات ویژه ارتش عراق در استان الانبار کشته شده است.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: یگان ویژه ارتش عراق به ساختمانی در استان الانبار که ماجد و دیگر عناصر تروریستی در آن مخفی شده بودند، حمله کرد که در نتیجه، ماجد به همراه هفت تروریست دیگر در جریان تبادل آتش کشته شد.

درگیری ها در استان الانبار در قالب عملیات ویژه ارتش در نزدیکی شهر فلوجه علیه داعش متمرکز شده است. گزارش ها حاکی است که ۳۷۷ تروریست شامل ۴۰ تک تیرانداز در جریان عملیات آزادسازی فلوجه کشته شده اند. همچنین در جریان این عملیات ۴۵ خودروی بمب گذاری شده تخریب و ۵۱۶ مین و بمب خنثی شده است. فلوجه که حدودا در ۴۲ مایلی غرب بغداد پایتخت عراق قرار دارد، یکی از بزرگترین شهرهای استان الانبار به شمار می رود. داعش از سال ۲۰۱۴ بر این شهر کنترل داشت.

ارتش عراق پس از گذشت چند هفته از شروع عملیات آزادسازی فلوجه، روز جمعه موفق شد وارد مرکز این شهر شود و مراکز دولتی را در اختیار گیرد. فرماندهان میدانی ارتش عراق اعلام کردند که بخش اعظم فلوجه از کنترل داعش خارج شده است و در چند روز آینده مناطق باقی مانده در مناطق شمالی شهر نیز از داعشی ها پاکسازی می شود.

با آزادسازی کامل شهر فلوجه، استان الانبار از نیروهای داعش خالی و راه برای عملیات آزادسازی شهر موصل هموار می شود.

آزادسازی فلوجه علاوه بر اینکه از نظر میدانی گامی مهم در مسیر آزادسازی شهر موصل و شکست نهایی داعش در عراق است، از نظر روانی – اجتماعی نیز تاثیر سرنوشت سازی بر روند خشکاندن ریشه های فکری این گروه تروریستی دارد، زیرا فلوجه پایگاه اصلی مذهبی و اجتماعی داعش به شمار می رفت و نقش بسزایی در خیزش این گروه در عراق داشت. / مشرق نیوز

۳۰ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI