تا پایان سال دو هزار دوربین جاده ای نصب می شود

۲ هزار دوربین امسال در ۳۴ هزار کیلومتر از راههای شریانی کشور برای ثبت تخلفات حادثه ساز نصب می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا در بازدید از مرزهای گلستان گفت : بهره گیری از فناوری های جدید برای کاهش تخلفات یکی از اقدامات پلیس راهور است که با تعامل خوبی که با وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای داشتیم این کار در حال انجام است .

سردار تقی مهری افزود :  این کار سال گذشته در محور تهران – قم تا اصفهان و تهران تا ساوه انجام شد و امسال در  محور تهران –  کرج – قزوین و تبریز و از قزوین به سمت شمال و سایر جاده های کشور پیش بینی شده است .

وی گفت : هر سال یک میلیون و ۵۰۰  هزار نفر گواهینامه جدید دریافت می کنند و یک میلیون خودرو و حدود  ۴۵۰ هزار موتورسیکلت  به ناوگان حمل و نقل کشور افزوده می شود .

وی افزود : در سال ۹۴ حدود ۶ هزار و ۳۰۰ تصادف به ثبت رسید که بر اثر آن ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر از مردم فوت کردند . سردار مهری در مورد  برنامه های پلیس راهنمایی و رانندگی کشور در سال ۹۵ گفت : ارتقای فرهنگ ترافیک از جمله مهمترین این برنامه ها است .

وی افزود : با تعاملی که با آموزش و پرورش در قالب همیاران پلیس ، پلیس یار جوان و نوجوان و هماهنگی که با وزارت کشور و راه و شهرسازی شد در قالب راهداران محله که همان دهیاران هستند برای آموزش و گسترش فرهنگ اقدامات مناسبی را برنامه ریزی کردیم.

وی گفت : برای استفاده از مردم و کاهش تخلفات حادثه ساز در وسایل حمل و نقل عمومی بخصوص اتوبوس ها شماره پیامکی ۱۱۰۱۲۰  نصب شده است که هموطنان می توانند گزارش تخلفات حادثه ساز را اطلاع دهند. وی در مورد مهمترین علت تصادفات امسال گفت:  بیش از ۷۰ درصد تصادفات کشور که منجر به فوت می شود سرعت غیرمجاز و انحراف به چپ  و توجه نکردن  به جلو و سبقت غیرمجاز است .

سردار مهری گفت : در استان گلستان بیشتر تصادفات فوتی راکبان موتورسیکلت هستند که باید اقدامات جدی تری صورت گیرد گر چه نسبت به سالهای گذشته تصادفات منجر به فوت موتورسیکلت سواران گلستان کمتر بوده است اما نسبت به میانگین کشوری بیشترین آمار را دارد . / مشرق نیوز
۲۶ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI