کریستیانو رونالدو مرد ویژه نبرد پرتغال و ایسلند

کریستیانو رونالدو پرتغالی تلاش خواهد کرد تا امشب رکورد گلهایش در ادوار یورو را بهبود ببخشد. آیا رونالدو برای چهارمین بار موفق به انجام هت تریک با پیراهن تیم ملی پرتغال می شود؟

کریستیانو رونالدو بعد از قهرمانی با رئال در لیگ قهرمانان اروپا می‌خواهد برای تحقق رویای شیرین پرتغالی‌ها در راه قهرمانی یورو ۲۰۱۶ تلاش کند. امشب رونالدو مرد ویژه نبرد پرتغال و ایسلند خواهد بود.

کریس در صد و بیست و هفتمین بازی ملی خود، دنبال گل پنجاه و نهم اش است. شاید هم در تقابل با مدافعان نه‌چندان مطرح ایسلند برای چهارمین بار در بازی‌های ملی هت‌تریک کند.

همچنین با ناکامی زلاتان در زدن گل مقابل ایرلند، رونالدو امشب این فرصت را خواهد داشت که با زدن یک گل به اولین بازیکنی تبدیل شود که در ۴ دوره پیاپی یورو موفق به گلزنی شده است. کریس در ادوار ۲۰۰۴، ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ مثل زلاتان ۶ گل به ثمر رسانده است.

البته رونالدو با زدن ۳ گل در طول جام با رکورد ۹ گل زده پلاتینی در ادوار یورو برابری خواهد کرد؛ هرچند پلاتینی در یک دوره ۹ گل زده و رونالدو چهارمین دوره خود را تجربه می کند.

۳۵ گل و ۱۱ پاس لالیگایی

رونالدو پرتغالی در این فصل از رقابت‌های لالیگا طی ۳۶ بازی ۳۵ گل زد تا بعد از لوییس سوارس بارسلونایی که ۴۰ گل زد، دومین مرد گلزن فوتبال ماتادورها لقب بگیرد.

کریس که در چند مقطع دچار آسیب‌دیدگی هم شد، ۱۱ پاس گل هم برای همبازی‌هایش در رئال ارسال کرد تا از این حیث هم عملکردی قابل دفاع داشته باشد.

مهاجم کهکشانی رئال بعد از اینکه همراه با زین‌الدین زیدان جام باشگاه‌های اروپا را بالای سر برد، قصد دارد به افتخاری دست پیدا کند که در سه دوره قبلی یورو به آن نرسیده است.

شاید یک پیروزی پرگل در اولین ایستگاه یورو ۲۰۱۶ بتواند سنگ بنای خوبی برای رسیدن به قهرمانی در فرانسه باشد.

جای فیگو را گرفت

کریس اولین ‌بار چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه سال ۱۳۸۲ پیراهن تیم ملی پرتغال را پوشید. ۱۲ سال و ۹ ماه و ۲۵ روز قبل پرتغال و قزاقستان صفر- صفر مساوی بودند که رونالدو در دقیقه ۴۶ جای لوئیس فیگو بزرگ را گرفت. آن دیدار دوستانه در نهایت با گل دقیقه ۶۵ سیمائو سابروسا به پیروزی پرتغال منجر شد.

کریستیانو اولین گل ملی‌اش را شنبه ۲۳ خرداد سال ۸۳ به ثمر رساند. این مهاجم در روزی که یونان پرتغال را پیش چشم هوادارانش ۲- یک برد دروازه حریف را با ضربه دقیقه ۹۳ خود باز کرد. این دیدار ۱۲ سال قبل و در گروه A یورو ۲۰۰۴ برگزار شد.

۳ هت‌تریک ملی و گل‌ مگویان

رونالدو که شاید امشب بتواند برای تیم ملی پرتغال هت‌تریک کند، قبل از این سه مرتبه موفق به ثبت این رکورد شده است. کریس اولین‌بار در رقابت‌های انتخابی جام جهانی برزیل برابر ایرلند شمالی هت‌تریک کرد. دیداری که در بلفاست انجام شد.

رونالدو چند روز بعد در برابر سوئد، دوباره هت‌تریک کرد تا دو گل زلاتان ایبراهیموویچ را در راه رسیدن به جام جهانی برزیل بسوزاند. این مهاجم آخرین بار یک سال قبل (یک سال و یک روز) موفق شد در رقابت‌های انتخابی یورو ۲۰۱۶ به ارمنستان ۳ گل بزند.

شنبه ۲۳ خرداد ماه سال ۹۴ رونالدو در دقایق ۲۹، ۵۵ و ۵۸ دیدار با میزبان پرتغال، ارمنستان گلزنی کرد،‌ در حالی ‌که حریف با هرایر مگویان دروازه‌بان تیم استقلال تهران گل دومش را (۷۲) به ثمر رساند اما موفق به جبران شکستش نشد.

آیا امشب در سالگرد هت‌تریک کریس برابر ارمنی‌ها، دوباره این پرتغالی هت‌تریک خواهد کرد؟

/ مشرق نیوز

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI