وزیر راه: دست تمام دلالان را در خرید هواپیما قطع کردیم

وزیر راه: دست تمام دلالان را در خرید هواپیما قطع کردیم

وزیر راه با اشاره به این‌که توافق با بوئینگ در آینده اعلام می‌شود، گفت: دست تمام دلالان را در خرید هواپیما قطع کردیم پیش از وزارت من برای خرید ۶ هواپیما توافقی صورت گرفت که با رقم مورد توافق اخیر برای خرید همان تعداد ۵ تا ۷میلیون دلار متفاوت است.

عباس آخوندی  با اشاره به اینکه ناوگان هوایی ایران برای کسب رقابت‌پذیری در منطقه به ۴۰۰ فروند هواپیمای میان‌برد و دوربرد و ۱۰۰ فروند هواپیمای کوتاه‌برد نیاز دارد، اظهار کرد: دست تمام واسطه‌ها و دلال‌ها را از این معاملات قطع کردیم، اگر بخواهید بدانید راجع به چه رقم دلالی صحبت می‌کنم باید بگویم آخرین توافقی که پیش از من برای خرید ۶ فروند هواپیمای ایرباس۳۲۰ انجام شد با رقم بین ۵ تا ۷ میلیون دلار متفاوت بود، لذا ما می‌دانیم چه می‌کنیم.

وی با یادآوری نیاز به خرید ۵۰۰ هواپیما گفت: این موضوع به مفهوم ۵۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری است، رقبا و منتقدان ما این موضوع را آرزو می‌دانستند و می‌گفتند تامین این همه منابع ناممکن به نظر می‌ رسد ولی ما در وزارتخانه همزمان با شروع مذاکرات هسته‌ای به صورت موازی برنامه تامین هواپیما برای ناوگان ملی را آغاز کردیم و پیش‌نویس خرید ۱۱۸ فروند هواپیمای ایرباس تهیه شد.

وی با تاکید بر اینکه در آینده توافق با بوئینگ نیز اعلام می‌شود، یادآور شد: اجرای قرارداد خرید ایرباس ۱۶ سال به طول می‌انجامد که به مفهوم امنیت بلند مدت اقتصاد ایران است، این موضوع به مفهوم استفاده از موقعیت ایران در سطح بازارهای بین‌المللی و به نفع ایران است. / مشرق نیوز

۲۴ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI