تجمع اعتراض آمیز مقابل اداره گاز شهرستان قوچان

در پی تعطیلی کارخانه کاشی طوس قوچان کارگران این واحد صنعتی ظهر امروز در مقابل اداره گاز این شهرستان تجمع اعتراض آمیز به پا کردند.

در پی تعطیلی کارخانه کاشی طوس قوچان کارگران این واحد صنعتی ظهر امروز در مقابل اداره گاز این شهرستان تجمع اعتراض آمیز به پا کردند.

رضا کوهستانی، مسئول شورای کار این واحد صنعتی  در جمع خبرنگاران با بیان علت این تجمع اظهار داشت: این برای چندمین بار است که حدود ۳۰۰ نفر از پرسنل این کارخانه خواستار رسیدگی جدی به حل مشکلات موجود و بازگشت به سرکار خود هستند ولی تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده است.

وی بیان داشت: در جلساتی که با مسئولان داشته‌ایم قول مساعدت و همکاری با مدیران شرکت را در جهت راه اندازی مجدد کارخانه داده‌اند ولی در عمل این اتفاق نیفتاده است.

مسئول شورای اسلامی کار کارگران کارخانه کاشی طوس افزود: در حال حاضر یکی از مواردی که سبب تعطیلی کارخانه شده است قطعی گاز به دلیل بدهی ۴۰۰ میلیونی است که با مذاکرات انجام شده قرار بر تقسیط و وصل مجدد گاز بود لیکن مسئولان اداره گاز این همکاری را نداشته و در حدود سه ماه است که ۳۰۰ کارگر این کارخانه را بیکار کرده‌اند.

وی افزود: رئیس اداره گاز حاضر به  پاسخگویی در عدم همکاری خود به رغم توافقات انجام شده نیست و آن را به مرکز استان محول ساخته است.

کوهستانی با اشاره به چندین مورد مشابه از این مشکل در کارخانه‌های کشور افزود: در کارخانه‌های دیگر نیز شاهد این قبیل بدهکاری‌ها بوده ایم اما با تدابیر اندیشیده شده گاز آنها قطع نشده و کارگران به هیچ وجه بیکار نشده‌اند و این انتظار از مسئولان می‌رود تا از حداکثر اختیارات خود در جهت رفع مشکلات موجود استفاده کنند و زمینه  بازگشت کارگران به سر کار خود را فراهم سازند.

پیگیری خبرنگاران حاضر در محل در مورد پاسخ رئیس اداره گاز قوچان بی نتیجه بود و وی از پذیرفتن و پاسخگویی به خبرنگاران شهرستان امتناع کرد. / مشرق نیوز

۲۱ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI