جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده مصری چه شد؟

مصر اعلام کرده یک کشتی فرانسوی نشانه‌هایی از اعماق دریا دریافت کرده که احتمالا مربوط به جعبه سیاه هواپیمای سانحه دیده مصری است.

کمیته تحقیق در حادثه هواپیمای ایرباس ۳۲۰ خطوط هوایی مصر (ایجپت ایر) اعلام کرد، فرانسه نشانه‌هایی دریافت کرده که احتمالا ناشی از جعبه سیاه هواپیمای مصری باشد.

خبرگزاری «اسپوتنیک» روسیه، گزارش داد یک کشتی فرانسوی که در روند تحقیق درباره هواپیمای سانحه دیده مصری حضور دارد سیگنال‌هایی از عمق دریا دریافت کرده است که احتمالا از یکی از دو جعبه سیاه هواپیماست.

این کمیته اعلام کرده که روند جستجو برای پیدا کردن جعبه‌های سیاه هواپیما با سرعت بیشتری پیگیری می‌شود.

این کمیته ۲۸ می گذشته اعلام کرده بود که ماهواره‌ها پیام درخواست کمکی را دریافت کرده بودند که با توجه به منطقه سیگنال‌های ارسال شده به نظر می‌رسد این پیام‌ها از سوی هواپیمای سانحه دیده مصری بوده است.

اخیرا یک فروند ایرباس ۳۲۰ خطوط هوایی مصر با ۶۶ سرنشین از جمله ۱۵ فرانسوی فرودگاه شارل دوگل پاریس را به مقصد فرودگاه قاهره ترک کرده بود که از رادار محو شد.

بر اساس گزارش‌هایی که بعدتر منتشر شد هواپیمای مصری در آبهای مدیترانه سقوط کرده و همه سرنشینان آن کشته شدند. فرانسه و مصر اعلام کردند که هیچ فرضیه‌ای از جمله فرضیه عملیات تروریستی را رد نمی‌کنند. / راه دانا

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI