اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به روستانشینان کردستان

بنیاد برکت از اهدای ۵۵۰ هکتار زمین کشاورزی به مردم یک روستای کردستان به عنوان هبه‌ مقام معظم رهبری خبر داد.

به نقل از بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، در سالگرد سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان، صبح امروز چهارشنبه با حضور محمد مخبر رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بیش از ۵۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی متعلق به این ستاد در روستای الک از توابع شهرستان کامیاران استان کردستان طی مراسمی به عنوان هبه‌ رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیش از ۳۰۰ کشاورز این روستا اهدا خواهد شد.

در این مراسم نماینده‌ ولی فقیه در استان، استاندار و مسئولان استانی کردستان حضور خواهند داشت. اهدای این اراضی به مردم منطقه امکان توسعه‌ی کسب و کار و فعالیت‌های کشاورزی و اقتصادی  را بیش از پیش فراهم خواهد کرد.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) امروز در جریان سفر به استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام، هم‌چنین از برخی پروژه‌های محرومیت‌زدایی بنیاد برکت مانند توانمندسازی اقتصادی، زیربنایی، مدرسه‌سازی، سلامت الکترونیک در غرب کشور بازدید خواهد کرد.

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار است در سال ۹۵ برای توسعه و رفع محرومیت از استان کردستان علاوه بر ۲۳۹۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری قبلی از طریق بنیاد برکت ، بیش از ۱۰۰۰ میلیارد ریال در زمینه‌های مختلف از جمله توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی، امور زیربنایی، ساخت مدرسه، خدمات حمایتی و عام‌المنفعه و…در مناطق محروم و کم‌تر برخودار این استان سرمایه‌گذاری جدید داشته باشد.

بنیاد برکت تاکنون در ۱۷ پروژه‌ی توانمندسازی اقتصادی با حجم کل سرمایه‌گذاری ۲۱۸۹ میلیارد ریال در مناطق محروم استان کردستان مشارکت داشته است. این پروژه‌های اقتصادی و تولیدی ۱۵ هزار و ۵۲۵ فرصت شغلی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم در منطقه ایجاد کرده است.

هم‌چنین بنیاد برکت تا به حال ۲۴ مدرسه در مناطق محروم این استان ساخته است. / مشرق نیوز

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI