باشگاه‌های ورزشی محل اتراق داروهای غیر مجاز

طاهری گفت: ۲۰ باشگاه بدنسازی به علت نداشتن مجوز قانونی و نگهداری داروهای غیر مجاز قاچاق پلمب شد.

طاهری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی با اشاره به تخلفات باشگاه‌های ورزشی اراک گفت: با توجه به گزارش‌های واصله مبنی بر استفاده و فروش مواد نیروزا و غیر مجاز و استفاده از موسیقی‌های غیر مجاز و تخلفات دیگر در باشگاه‌های بدنسازی، پروش اندام(مردان و بانوان) و بیلیارد در سطح شهر اراک و در راستای پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق شهروندی مردم شهر اراک نسبت به تشکیل یک تیم عملیاتی با حضور نمایندگان تام الختیار دادستانی، پلیس اماکن عمومی، اداره کل ورزش و جوانان و دانشگاه علوم پزشکی اقدام و ازتمامی باشگاه های فعال مجاز و غیر مجاز در این حوزه به طور کامل و دقیق بازرسی لازم به عمل آمده است.

وی تصریح کرد: طبق اعلام اداره ورزش و جوانان تعداد ۱۲۳ باشگاه پروش اندام(آقایان و بانوان) و بیلیارد در شهر اراک فعالیت دارند که تعداد ۵۱ باشگاه فعال مورد بازرسی قرار گرفت، از این تعداد ۳۰ باشگاه بدون مجوز قانونی فعالیت می کنند و ۲۰ باشگاه نیز به علت نداشتن مجوز قانونی و نگهداری داروهای غیر مجاز قاچاق پلمب شد.

به گفته این مقام مسئول یکی از باشگاه‌ها به علت نگهداری و فروش غیر مجاز داروهای قاچاق اعم از (۱۰۹۶ عدد قرص ، ده کیلو و پانصد گرم دارو و یک عدد آمپول)پلمب و پرونده مذکور به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شد و مقدار ۱۰۹۶ عدد انواع قرص و مقدار ۱۲ کیلو و دویست گرم داروی غیر مجاز و یک عدد آمپول غیر مجاز کشف شده نیز جهت بررسی و اقدام قانونی لازم به دانشگاه علوم پزشکی تحویل شد.

وی در ادامه بیان کرد: در خصوص مابقی باشگاه‌ها مقرر شد اداره کل ورزش و جوانان نسبت به بررسی وضعیت آنها اقدام و نتیجه را به این مرجع قضایی برای صدور دستور مقتضی ارسال کند.

طاهری از برگزاری جلسه‌ای با حضور نماینده این دادستانی در اداره ورزش و جوانان شهرستان اراک با حضور سعید ملکی، مدیر کل ورزش و جوانان استان، شورای معاونین حراست و بازرسی  و اعضای کمیسیون ماده ۵ ورزش و جوانان خبر داد.

وی گفت: مقرر شد تا پایان هفته جاری پرونده تمامی باشگاه‌هایی که بدون مجوز قانونی فعالیت می‌کنند بررسی مجدد شده و نسبت به اخذ استعلامات مربوط اقدام و با دادن مهلت رفع اشکال بین شش ماه تا یک سال به آنها مجوز موقت فعالیت صادر و به این دادستانی اعلام تا دستور فک پلمب صادر شود.

دادستان عمومی و انقلاب اراک تصریح کرد: همچنین مقرر شد هر سه ماه یک بار از تمامی باشگاه های پروش اندام و بیلیارد اراک بازدید و گزارش کاملی از چگونگی فعالیت و تخلف آنها به این دادستانی جهت صدور دستور اقدام مقتضی ارسال شود و در صورت بروز هر گونه تخلفی در باشگاه ها مراتب تخلف به غیر از مراجع ذیربط به این دادستانی نیز اعلام شود.

دادستان اراک در پایان به عزم و جدیت دستگاه قضایی در زمینه سلامت سازی باشگاه‌ها تاکید کرد. / پارس نیوز

۸ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI