تلاش فراکسیون ولایت و امید برای ریاست مجلس - دانلود سخنرانی رائفی پور

تلاش فراکسیون ولایت و امید برای ریاست مجلس

انتخاب هیات رئیسه موقت در دستور صحن علنی مجلس قرار گرفت.

جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش به ریاست عبدالرضا هاشم زایی رئیس سنی مجلس شورای اسلامی و با حضور ۲۱۰ نماینده آغاز شد.

طبق آیین نامه مجلس شورای اسلامی انتخابات هیات رئیسه موقت در دومین جلسه علنی مجلس انجام خواهد شد، ترکیب و طرز انتخاب آن مانند هیات رئیسه دائم است به جز آنکه اکثریت نسبی در انتخاب رئیس کافی خواهد بود.

هیات رئیسه موقت بلافاصله پس از انتخاب، با متن سوگندنامه هیات رئیسه دائم مراسم تحلیف را به جای خواهند آورد. وظایف هیات رئیسه موقت اداره جلسات مجلس تا زمان تایید اعتبارنامه دو سوم نمایندگان و اجرای انتخابات هیات رئیسه دائم و تمشیت امور اداری مجلس است.

بر اساس این گزارش در جلسه شب گذشته فراکسیون ولایت، علی لاریجانی را به عنوان نامزد خود برای ریاست مجلس و محمد دهقان و حمیدرضا حاج بابایی را به عنوان نایب رئیسان برای معرفی به صحن علنی مجلس برگزید. فراکسیون امید نیز محمدرضا عارف را به عنوان گزینه خود برای ریاست مجلس و مسعود پزشکیان و علی مطهری را به عنوان نامزدهای نایب رئیس مجلس برای معرفی به صحن علنی برگزید.

فراکسیون ولایت روز جمعه با حضور ۱۸۸ منتخب اعلام موجودیت کرد جلسه شب گذشته فراکسیون امید با حضور ۱۰۰ منتخب برگزار شد. / مشرق نیوز

۸ خرداد ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI