۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک تلفن همراه در ایران!

عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه سهم بازار تلفن همراه در کشور به‌طور کامل متعلق به شرکت مخابرات است گفت: بخش خصوصی در این بخش فعال نیست و تلفن همراه در ایران ۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک با ضریب نفوذ ۸۰.۲ است.

به نقل از مشرق، لطیف وصلی عصر امروز در مراسم افتتاح ۴۴۷ پروژه مخابراتی در استان گیلان‌ اظهار داشت: سال ۱۹۹۰ نسل دوم تلفن همراه تکمیل و در سال ۱۳۷۳ به ایران وارد شد و در سال ۲۰۰۲ تعداد تلفن همراه از ثابت پیشی گرفت و در سال ۲۰۰۵ به ۲ بیلیون مشترک رسید.

وی با بیان اینکه نیاز روزافزون به تلفن همراه ادامه دارد و بحث انتقال اطلاعات مطرح است، افزود: انتقال اطلاعات در نسل سوم تا حدود mp2 بر ثانیه است و البته کافی نیست و نسل چهارم تلفن همراه می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۰۰ mp بر ثانیه اطلاعات را انتقال دهد.

عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات کشور با بیان اینکه مخابرات در ایران در سال ۱۳۵۰ با سرمایه ۵۰۰ میلیون تومان تاسیس شد، تصریح کرد: شرکت‌های استانی مخابرات در ایران در سال ۱۳۷۳ تاسیس و شرکت ارتباطات سیار در سال ۱۳۸۳ راه‌اندازی شد.

وصلی با بیان اینکه ۵ درصد سهام مخابرات ایران در سال ۱۳۸۷ واگذار شد، بیان کرد: در سال ۱۳۸۸ ارتباطات سیار به سهامی عام یا بخش خصوصی واگذار شد و در سال ۱۳۹۳ شرکت مخابرات ایران مجوز استفاده از نسل سوم را دریافت کرد.

وی با اشاره به اینکه تلفن ثابت دایر کشور حدود ۳۰ میلیون و ۲۵۰ مشترک دارد، عنوان کرد: ضریب نفوذ مشترک آن حدود ۳۸.۲ درصد است یعنی از ۱۰۰ نفر حدود ۳۸ نفر تلفن دارند.

عضو هیئت مدیره مخابرات کشور سهم بازار تلفن همراه در کشور را به‌طور کامل متعلق به شرکت مخابرات دانست و اعلام کرد: بخش خصوصی در این بخش فعال نیست و تلفن همراه در ایران ۶۷ میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک با ضریب نفوذ ۸۰.۲ درصد دارد.

وصلی با بیان اینکه هیئت مدیره شرکت مخابرات کشور برای سال ۱۴۰۰ چشم‌انداز جدیدی درنظر گرفته است، اظهار کرد: در جلسات هیئت مدیره ۲۶ اولویت به صورت برنامه در دست تدوین است که به استان‌ها ابلاغ می‌شود تا ما را به چشم‌انداز برساند.

وی جایگاه ایران را در ICT بین ۲۲۷ کشور از نظر تعداد مشترکین تلفن ثابت در رده نهم عنوان کرد و گفت: در بین ۱۵۸ اپراتور آسیای جنوبی مقام اول را داریم.

عضو هیئت مدیره شرکت مخابرات کشور با بیان اینکه ۱۷ هزار و ۵۳۷ نفر در مخابرات ایران به صورت رسمی مشغول به کار هستند، افزود: حدود ۳ هزار و ۶۷۰ نفر به صورت قراردادی و بیش از ۵ هزار نفر کارگزار روستایی داریم.

وصلی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران از ۳۰ شرکت مخابراتی استانی شامل شده است، افزود: استان گیلان حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تلفن ثابت دارد که حدود ۳.۷ تلفن ثابت کشور در استان گیلان است. / راه دانا

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI