۴۳ نفر نخودی در بین مجلس دهمی‌ها!

مجلس دهم تا این لحظه ۲۸۸ منتخب دارد اما دیروز اصولگرایان و اصلاح طلبان وقتی آمار منتخبان حاضر در نشست خود را اعلام کردند، ۴۳ منتخب اضافه آوردند. افراد اضافی که معلوم نیست از کجا پیدا شدند.

نشستی که در واقع به معنای رقابت علی لاریجانی و محمدرضا عارف برای ریاست مجلس دهم تلقی شد آن هم با معیار «تعداد منتخبان حاضر در نشست».

اما این نشست ها دیروز بصورت جداگانه در ۲ محل برگزار شد.

اصولگرایان در ساختمان قدیم مجلس و اصلاح‌طلبان در مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست‌جمهوری.

میزبان منتخبان اصولگرا علی لاریجانی بود که نشست آنها با سخنرانی آیت‌الله موحدی کرمانی آغاز شد.اما میزبان منتخبان اصلاح طلب محمدرضا عارف و با سخنرانی محمدجواد ظریف.

آنچه در برگزاری این ۲ نشست اهمیت داشت، تعداد منتخبان حاضر در هر کدام از آنها بود.

به عبارت دیگر، برای لاریجانی ها و عارفی ها «تعداد منتخبان حاضر در نشست» به معنای تعیین ریاست مجلس آینده بود.

تعدای که با اعلام از سوی ۲ طرف، شک و تردید را به یقین تبدیل کرد که هیچ کدام حقیقی نیست.

بر اساس اخبار منتشر شده، عزت اله یوسفیان ملا نماینده آمل و منتخب مجلس دهم در نشست اصولگرایان اعلام کرد که ‌۱۵۴ منتخب در این جلسه حضوردارند که حضور خود را با امضا پای برگه‌ها اعلام کردند.

وی همچنین از اعلام حمایت ۲۷ منتخب دیگر از لاریجانی خبر داد که در نشست حضور نیافتند.

۲۷ منتخبی که بنا به گفته یوسفیان ملا تلفنی به وی گفتند که حاضر به عضویت در فراکسیون اصولگرایان و حمایت از ریاست لاریجانی بر مجلس دهم هستند. اما یوسفیان برای اثبات ادعای خود در خصوص این ۲۷ نفرتنها اسم سه منتخب همچون هادی قوامی منتخب اسفراین، قاسم احمدی لاشکی منخب نوشهر و چالوس و حسینعلی شهریاری منخب زاهدان را ذکر کرد.

در نهایت وی منتخبان طرفدار لاریجانی را ۱۸۱ نفر اعلام کرد.

اما از نشست اصلاح طلبان هم خبر رسید که ۱۵۰ منتخب در کنار عارف حضور یافتند.

مجلس دهم تا این لحظه بجای ۲۹۰ منتخب، ۲۸۸ منتخب دارد. محمدعلی حسین زاده منتخب مراغه هنوز به تهران نرسیده بود که در تصادفی فوت کرد و آرای مینو خالقی منتخب اصفهان هم از سوی شورای نگهبان باطل اعلام شد.

اگر آمار ۱۸۱ نفری اصولگرایان از تعداد منتخبان حاضر در نشست آنها درست باشد، باید ۱۰۷ منتخب در نشست اصلاح طلبان حضور می یافتند نه ۱۵۰ نفر. اگر آمار ۱۵۰ نفر اصلاح طلبان از تعداد منتخبان حاضر در نشست آنها درست باشد، باید ۱۳۸ منتخب در نشست اصولگرایان حاضر می شدند نه ۱۸۱ نفر.

در هر حال با توجه به ۲۸۸ منتخب مجلس دهم، آمار اعلام شده از سوی اصولگرایان و اصلاح طلبان حقیقت ندارد. چرا که جمع این ۲ آمار به ۳۳۱ منتخب می رسد که در این وسط ۴۳ منتخب اضافه هستند. افراد اضافی که معلوم نیست از کجا پیدا شدند و این سوال را به ذهن متبادر می کند که مجلس دهم ۲۸۸ منتخب دارد یا ۳۳۱ منتخب؟/افکارخبر

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI