دیدار روحانی با رئیس جمهور صربستان - دانلود سخنرانی رائفی پور

دیدار روحانی با رئیس جمهور صربستان

رئیس جمهوری با تاکید بر استقبال ایران از گسترش روابط با اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه بالکان گفت: تهران و بلگراد می توانند از امکانات موجود برای گسترش همکاری ها و منافع دو ملت استفاده کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار «تومیسلاو نیکولیچ» رییس‌جمهوری […]

رئیس جمهوری با تاکید بر استقبال ایران از گسترش روابط با اتحادیه اروپا و کشورهای حوزه بالکان گفت: تهران و بلگراد می توانند از امکانات موجود برای گسترش همکاری ها و منافع دو ملت استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار «تومیسلاو نیکولیچ» رییس‌جمهوری صربستان که در سفری غیررسمی و برای شرکت در مراسم گشایش پنجمین همایش بین المللی سمپوزیوم انجمن جهانی فدراسیون مغز و اعصاب به تهران سفر کرده است، گفت: تهران و بلگرد امکانات و توانمندی های گسترده ای دارند که می توانند از این امکانات برای گسترش همکاری ها و منافع دو ملت استفاده کنند.

رئیس جمهوری در ادامه، گسترش خشونت و تروریسم را یکی از معضلات بزرگ برای منطقه و جهان برشمرد و با اشاره به برخی تلاشها برای نسبت دادن تروریسم به ادیان گفت: ادیان الهی و بویژه دین مبین اسلام ،مروج رحمت، اخوت و برادری در میان انسان ها و مخالف تروریسم هستند و همه باید برای مبارزه با تروریسم متحد شوند.

**پیروزی ایران در مذاکرات هسته ای بیانگر قدرت بزرگ این کشور است

«نیکولیچ» رییس جمهوری صربستان نیز با ابراز علاقه به توسعه روابط با کشورمان گفت: مقاومت سرسختانه جمهوری اسلامی ایران در دوران تحریمها و پیروزی در مذاکرات هسته ای ، بیانگر قدرت فرهنگی و بزرگی این کشور است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI