دستگیری دو روس مظنون به جاسوسی در ترکیه

 رسانه های روسی از جمله خبرگزاری روسیاسگودنیا و بخش اخبار انلاین روزنامه ایزوستیا امروز (چهارشنبه) نوشتند: یوری آنیسیموف و آلکساندر اسمیرنف دو تبعه روس مظنون به جاسوسی در ترکیه شده و توسط ماموران اطلاعاتی آن کشور دستگیر شده اند. این رسانه ها به نقل از یک مقاله روزنامه ترکی ملیت خاطرنشان کردند: ماموران امنیتی ترکیه، […]

 رسانه های روسی از جمله خبرگزاری روسیاسگودنیا و بخش اخبار انلاین روزنامه ایزوستیا امروز (چهارشنبه) نوشتند: یوری آنیسیموف و آلکساندر اسمیرنف دو تبعه روس مظنون به جاسوسی در ترکیه شده و توسط ماموران اطلاعاتی آن کشور دستگیر شده اند.

این رسانه ها به نقل از یک مقاله روزنامه ترکی ملیت خاطرنشان کردند: ماموران امنیتی ترکیه، دو تبعه روس را در یکسری اقدامات ضدجاسوسی در استانبول دستگیر کردند.

یوری آنیسیموف و آلکساندر اسمیرنف همچنین از طرف ترکیه متهم به قتل فردی به نام عبدالوحید عادل گریف از پناهندگان چچنی مقیم ترکیه شده اند.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، عادل گریف از افراط گرایان چچنی بود که از سال ۲۰۰۸ در ترکیه زندگی می کرد و مدتی نیز قبل از قتل در سوریه در صفوف تروریست ها جنگیده بود.

گفته می شود این فرد همچنین از مسئولان سایت اینترنتی قفقاز سنتر رسانه متعلق به افراط گرایان چچنی بود که با گروه های سلفی به ویژه گروه تروریستی داعش در ارتباط بوده و در روسیه فیلتر شده است.

اندره پادیلشف سرکنسول روسیه در استانبول در گفت و گو با خبرگزاری روسیا سگودنیا با تایید دستگیری دو تبعه روس گفت: این افراد اتهامات مقام های اطلاعاتی ترکیه را رد می کنند.

بر اساس اطلاعات رسانه ها، از دو تبعه دستگیر شده روس در ترکیه مدارک هویت جعلی کشف شده است که با استفاده از این مدارک به ترکیه سفر کرده اند.

روابط روسیه و ترکیه از ماه نوامبر سال ۲۰۱۵ به دنبال سرنگونی یک فروند هواپیمای روسی توسط هواپیمای ترکیه در حریم هوایی سوریه تیره شده است.

برچسب ها : , ,
۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI