دولت تا به حال چقدر یارانه به مردم داده است؟ - دانلود سخنرانی رائفی پور

دولت تا به حال چقدر یارانه به مردم داده است؟

با احتساب شصت و دومین مرحله پرداخت یارانه نقدی که بامداد فردا قابل برداشت است، هر ایرانی تا کنون مبلغی معادل ۲ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان یارانه دریافت کرده است. ،  ۷۵ میلیون ایرانی تا پایان سال ۹۳ با سقف اعتباری ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه دریافت می‌کردند اما میزان بودجه یارانه در قانون بودجه […]

با احتساب شصت و دومین مرحله پرداخت یارانه نقدی که بامداد فردا قابل برداشت است، هر ایرانی تا کنون مبلغی معادل ۲ میلیون و ۸۲۱ هزار تومان یارانه دریافت کرده است.

،  ۷۵ میلیون ایرانی تا پایان سال ۹۳ با سقف اعتباری ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه دریافت می‌کردند اما میزان بودجه یارانه در قانون بودجه سال ۹۴ با رای نمایندگان مجلس به مبزان ۷ درصد معادل ۳ هزار میلیارد تومان کاهش یافت و از این رو دولت موظف به حذف تعدادی از یارانه‌بگیران برای جبران کسری بودجه خود در این زمینه شد.

با موظف شدن دولت به حذف پردرآمدها از لیست یارانه بگیران و کاهش ۳ هزار میلیارد تومانی بودجه این بخش، حدود ۵.۵ میلیون نفر از دریافت یارانه‌ها در سال ۹۴ محروم شدند.

همچنین دولت در مصوبه اخیر مجلسی‌ها موظف شد تا از ابتدای تیرماه امسال یارانه نقدی سرپرست خانوار دارای درآمد سالانه حداقل ۳۵۰ میلیون ریال را قطع کند که بر این اساس لیست یارانه‌بگیران برای بار دیگر دچار ریزش می‌شود.

مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است.

برچسب ها : ,
۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI