افزایش بیکاری در ایران - دانلود سخنرانی رائفی پور

افزایش بیکاری در ایران

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از بازگشت اقتصاد ایران به رکود در سال گذشته خبر داد و پیش بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال جاری به ۴ درصد و نرخ بیکاری با افزایش نسبت به سال قبل به ۱۱.۳ درصد برسد.  صندوق بین المللی پول جدیدترین ارزیابی خود از تاثیر توافق […]

صندوق بین المللی پول در جدیدترین گزارش خود از بازگشت اقتصاد ایران به رکود در سال گذشته خبر داد و پیش بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال جاری به ۴ درصد و نرخ بیکاری با افزایش نسبت به سال قبل به ۱۱.۳ درصد برسد.

 صندوق بین المللی پول جدیدترین ارزیابی خود از تاثیر توافق هسته ای و رفع تحریم ها بر اقتصاد ایران را منتشر کرد.
این نهاد بین المللی در گزارش چشم انداز اقتصادی جهان که دقایقی پیش منتشر شد پیش بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۶ که نخستین سال اجرای توافق هسته ای است‌ به ۴ درصد برسد.

کارشناسان صندوق بین المللی پول همچنین از رکود اقتصاد ایران در سال گذشته خبر داده اند و رشد اقتصادی ایران در سال قبل را صفر برآورد کرده اند.

این نهاد بین المللی همچنین نرخ تورم ۸.۹ درصدی را برای سال جاری پیش بینی کرده است که نسبت به سال قبل کاهش خواهد یافت. نرخ تورم سال گذشته ۱۲ درصد اعلام شده است.

با وجود بهبود رشد اقتصادی و شاخص تورم در سال جاری،‌ صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است مشکل بیکاری در ایران طی این سال وخیم تر شود و نرخ بیکاری به ۱۱.۳ درصد افزایش یابد.

نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۰.۸ درصد اعلام شده است.

بر اساس این گزارش تراز حساب های جاری ایران در سال ۲۰۱۵ معادل ۰.۲ درصد تولید ناخالص داخلی بوده و پیش بینی شده است این رقم در سال جاری به منفی ۰.۸ درصد برسد.

صندوق بین المللی پول رشد اقتصادی، تورم و نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۷ را نیز به ترتیب ۳.۷ درصد، ۸.۲ درصد و ۱۱.۶ درصد پیش بینی کرده است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :ناشناس

متاسفم برای دولت که دل به خارجی‌ها خوش کرده.

KHAMENEI KHAMENEI