هیچ مشکلی در تحویل اس-۳۰۰ به ایران وجود ندارد

دیمیتری راگوزین معاون امور دفاعی نخست وزیر روسیه گفت، هیچ مانعی در تحویل سامانه های موشکی پدافند هوایی اس-۳۰۰ به ایران وجود ندارد. به گزارش ایرنا، راگوزین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران تصریح کرد: هیچ گونه مشکلی که در تحویل مجموعه های اس-۳۰۰ به ایران مانع ایجاد کند بین تهران و مسکو […]

دیمیتری راگوزین معاون امور دفاعی نخست وزیر روسیه گفت، هیچ مانعی در تحویل سامانه های موشکی پدافند هوایی اس-۳۰۰ به ایران وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، راگوزین روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران تصریح کرد: هیچ گونه مشکلی که در تحویل مجموعه های اس-۳۰۰ به ایران مانع ایجاد کند بین تهران و مسکو وجود ندارد.
بر اساس گزارش ایتارتاس، راگوزین خاطرنشان کرد که مساله خاصی وجود ندارد و قرارداد تحویل اس-۳۰۰ با ایران امضا شده و اجرا می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تحویل اس-۳۰۰ به ایران آغاز شده است گفت: تاریخ تحویل در قرارداد دولتی روسیه و ایران قید شده است.

اس-۳۰۰ پی ام او یکی از قدرتمندترین موشک های زمین به هوای قابل استفاده در تمامی ارتفاع ها به شمار می رود که توانایی پیگیری همزمان ۱۰۰ هدف و درگیری با ۱۲ هدف را دارد.

روسیه در سال ۲۰۰۷، قراردادی را برای فروش موشک های اس ۳۰۰ به ایران به ارزش ۸۰۰ میلیون دلار امضا کرد. مسکو در سال ۲۰۱۰ و در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای متوقف کردن فروش سلاح به ایران به خاطر برنامه انرژی هسته ای مناقشه برانگیز آن، این قرارداد را معلق کرد.

پس از آن ایران علیه شرکت دولتی صادرات سلاح روسیه ‘روس آبارون اکسپورت’ در دادگاه مصالحه و داوری ژنو اقامه دعوا کرد و روسیه نیز به ایران پیشنهاد یک مصالحه را داد که براساس آن سامانه موشکی دفاع هوایی آنتی-۲۵۰۰ را به ایران تحویل دهد، اما ایران این پیشنهاد را رد و بر اجرای توافقنامه اصلی مبنی بر تحویل سامانه موشکی اس-۳۰۰ تأکید کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه در ماه مارس سال ۲۰۱۵ دستور تحویل این سامانه های پدافند هوایی به ایران را صادر کرده است.

برچسب ها : , ,
۲۰ فروردین ۱۳۹۵ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI