رئیس‌جمهور چین وارد تهران شد

رئیس‌جمهور چین وارد تهران شد

رئیس‌جمهوری چین به‌دعوت رسمی همتای ایرانی خود لحظاتی پیش در صدر یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی برای دو روز وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال وزیر امور خارجه قرار گرفت. به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲، گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی و همچنین ارتقای […]


رئیس‌جمهور چین وارد تهران شد

رئیس‌جمهوری چین به‌دعوت رسمی همتای ایرانی خود لحظاتی پیش در صدر یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی برای دو روز وارد تهران شد و در فرودگاه مهرآباد مورد استقبال وزیر امور خارجه قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲، گسترش و تعمیق بیش از پیش مناسبات دوجانبه، منطقه‌ای و بین المللی و همچنین ارتقای سطح همکاری‌های مشترک در زمینه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، تجاری و فرهنگی میان تهران و پکن، از جمله اهداف دیدار رسمی “شی جین پینگ” از جمهوری اسلامی ایران است.

در این سفر علاوه بر مذاکره رؤسای جمهوری و هیئتهای دو طرف؛ اسناد متعدد همکاری و موافقت‌نامه‌هایی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، حقوقی و فرهنگی میان دو کشور به امضا خواهد رسید.

این سفر در پاسخ به سفر رسمی سال گذشته رئیس جمهوری اسلامی ایران به چین و پس از حدود ۱۴ سال از سفر رئیس جمهوری اسبق چین (جیانگ زمین) به ایران انجام می‌شود.
رئیس جمهوری چین را در این سفر علاوه بر سه معاون نخست وزیر و ۶ وزیر، هیئت بزرگی از بازرگانان و رسانه‌های چینی همراهی می‌کنند.

انتهای پیام ./

۳ بهمن ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI