آمانو : خزانه جواهرات ملی ایران بی‌نظیر است

آمانو : خزانه جواهرات ملی ایران بی‌نظیر است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازدید از خزانه جواهرات ملی ایران گفت: خزانه جواهرات ملی ایران در مقایسه با موزه‌های کشورهای دیگر بی‌نظیر و منحصر به فرد است. به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک روز پس از اعلام اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به تهران سفر […]


آمانو : خزانه جواهرات ملی ایران بی‌نظیر است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازدید از خزانه جواهرات ملی ایران گفت: خزانه جواهرات ملی ایران در مقایسه با موزه‌های کشورهای دیگر بی‌نظیر و منحصر به فرد است.

به گزارش پایگاه خبری ظهور ۱۲، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی یک روز پس از اعلام اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به تهران سفر و در جریان این سفر از خزانه جواهرات ملی بازدید کرد.

در این بازدید که کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی و کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشور، آمانو را همراهی می‌کردند، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خزانه جواهرات ایران را نشان ذوق، هنر و تاریخ ایران دانست.

وی اشیای موجود در خزانه را زیبا، بی‌نظیر و فراتر از تصور عنوان کرد و گفت: خزانه جواهرات ملی ایران در مقایسه با موزه‌های کشورهای دیگر بی‌نظیر و منحصر به فرد است.

آمانو ایران و ژاپن را مهد فرهنگ، صنعت و تمدن دانست و تأکید کرد : این دو کشور از لحاظ فرهنگی بسیار به هم نزدیک هستند.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، خزانه‌ جواهرات ملی را فراتر از یک موزه دانست و تصریح کرد: این مجموعه هنری، تاریخی در جهان منحصر به فرد بوده و جواهرات موجود، گنجینه‌ای گرانبها از ثروت ملی کشور ایران است.

یوکیا آمانو با هدف تقویت و توسعه روابط ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران سفر کرد.

انتهای پیام ./

۲۹ دی ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI