تهران جزء ۵۰شهر امن دنیا

بر اساس لیست منتشرشده یک روزنامه و پایگاه انگلیسی، تهران یکی از ۵۰ شهر امن جهان است. اکونومیست فهرستی از ۵۰ شهر امن جهان در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است فهرستی که تعریف آن از امنیت بر ۴ بعد و محور ارزیابی شده است. ۴ محور مدنظر اکونومیست عبارت هستند از «امنیت دیجیتال، بهداشت، زیرساخت‌ها […]

بر اساس لیست منتشرشده یک روزنامه و پایگاه انگلیسی، تهران یکی از ۵۰ شهر امن جهان است.

اکونومیست فهرستی از ۵۰ شهر امن جهان در سال ۲۰۱۵ منتشر کرده است فهرستی که تعریف آن از امنیت بر ۴ بعد و محور ارزیابی شده است. ۴ محور مدنظر اکونومیست عبارت هستند از «امنیت دیجیتال، بهداشت، زیرساخت‌ها و امنیت فردی».

در لیست منتشر شده توکیو پایتخت ژاپن در صدر لیست قرار دارد و تهران پایتخت ایران هم در لیست ۵۰ شهر امن جهان در سال کنونی میلادی قرار گرفته است.

در قسمت شهرهای امن منطقه خاورمیانه و آفریقا علاوه بر تهران، شهرهای ابوظبی، دوحه، کویت،‌ ریاض و ژوهانسبورگ هم دیده می‌شود.

در آمریکای شمالی شهرهای تورنتو، نیویورک، سان فرانسیسکو، مونترال، شیکاگو و لس آنجلس جزو شهرهای امن بوده و در آمریکای لاتین، سانتیاگو(شیلی)، بوئنوس آیرس(آرژانتین)، لیما(پرو)، ریو دو ژانیرو، سائوپائولو(برزیل) و مکزیکوسیتی(مکزیک) در این لیست قرار گرفتند.

در اروپا، استکهلم، آمستردام، زوریخ، بارسلونا، لندن و فرانکفورت در لیست ۵۰ شهر امن جهان هستند و در آسیا و اقیانوسیه هم شهرهایی از ژاپن، چین، استرالیا، تایلند،‌هند، ویتنام و اندونزی در لیست دیده می‌شوند.

۷ خرداد ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI