ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سایت saja.medu.ir

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سال تحصیلی جدید از طریق سیستم اینترنتی سجا خبر داد‌. محمد حسین کفراشی در جمع اعضای ستادهای اجرایی و مدیران مدارس شاهد استان افزود: ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی برای سال تحصیلی جدید ازطریق سامانه سجا به نشانی […]

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از ثبت نام دانش آموزان مدارس شاهد در سال تحصیلی جدید از طریق سیستم اینترنتی سجا خبر داد‌.

محمد حسین کفراشی در جمع اعضای ستادهای اجرایی و مدیران مدارس شاهد استان افزود: ثبت نام دانش آموزان دوره ابتدایی برای سال تحصیلی جدید ازطریق سامانه سجا به نشانی اینترنتی www.saja.medu.ir از یکم خرداد ۹۴ آغاز و تا ۱۵خرداد ادامه خواهد داشت و ثبت نام دانش آموزان دوره متوسطه اول نیز از ۱ تا ۱۵ تیر ماه خواهد بود.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی سامانه سجا تحت پوشش قرار دادن فرزندان شاهد است، گفت: کلیه فعالیتهای مدارس شاهد از جمله نظارت، گزارش گیری، برگزاری کلاسهای جبرانی و کنکور و دیگر اقدامات از طریق سیستم انجام و این سامانه به سایر سیستم‌ها از جمله، سناد، بکفا و سامانه بنیاد شهید متصل است.

وی به تعداد مدارس شاهد کشور نیز اشاره کرد و با بیان اینکه پنج درصد مدارس کشور از نوع شاهد بوده و تعداد ۱۳۰هزار فرهنگی در این مدارس به دانش آموزان ارائه خدمت می کنند اظهار کرد: قریب به اتفاق این فرهنگیان از خانواده‌های معزز شهدا، ایثارگران و جانبازان هستند.

کفراشی به برخی از مشکلات پیش روی این مدارس نیز پرداخت و توسعه کیفی، شاداب و توانمند سازی مدارس شاهد را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برشمرد.

مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش به طرح پراکنده شاهد پرداخت و با بیان اینکه بیش از ۲۷هزار دانش در سطح کشور از طریق طرح پراکنده شاهد مشغول ادامه تحصیل هستند گفت: ۵۰هزار دانش آموز ایثارگر نیز در مدارس بزرگسال ایثارگران ادامه تحصیل می دهند.

وی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از برنامه‌های اولویت دار وزارتی عنوان کرد و برگزاری یادواره‌های شهدای دانش آموزی و فرهنگیان، دعوت از خانواده‌های شهدا و ایثارگران برای شرکت در برنامه‌ها، حمایت از ایثارگران فرهنگی در بحث نقل و انتقال را از مهم ترین برنامه‌های پیش بینی شده برشمرد./ایسنا

۶ خرداد ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI