عطر را کجا بزنیم ؟ - دانلود سخنرانی رائفی پور

عطر را کجا بزنیم ؟

    مدآنلاین: عطر و ادکلن را  بیشتر برای به کار بردن روی پوست طراحی کرده‌اند. البته این نکته هم مهم است که نوع پوست بر روی رایحه منعکس شده از عطر تاثیر دارد. به عبارت دیگر برای هر پوستی باید عطر مناسب خودش را انتخاب کرد. تفاوت پوست‌های مختلف عمدتا در میزان چربی، رنگ […]

 

  مدآنلاین: عطر و ادکلن را  بیشتر برای به کار بردن روی پوست طراحی کرده‌اند. البته این نکته هم مهم است که نوع پوست بر روی رایحه منعکس شده از عطر تاثیر دارد. به عبارت دیگر برای هر پوستی باید عطر مناسب خودش را انتخاب کرد. تفاوت پوست‌های مختلف عمدتا در میزان چربی، رنگ پوست و اسیدی بودن آنهاست.

به نوشته سلامت، مثلا پوست را بر اساس میزان چربی به ۴ نوع چرب، خشک، نرمال و ترکیبی تقسیم‌بندی می‌کنند. پوست‌های چرب عطر را بهتر و مدت زمان زیادتری در خود نگه می‌دارند.

همچنین می‌توان گفت افرادی که پوست روشن و بلوند دارند بهتراست از رایحه گل استفاده کنند و پوست گندمی‌ها از رایحه‌های مشرق زمینی. بهتر است عطر بر روی نقاطی از پوست به کار برده شوند که در زیر آن نبض تپبنده وجود داشته باشد یا در نقاطی که حرارت بدن بیشتر است، چون خون در زیر این نقاط با فشار بیشتری جریان دارد و حرارت حاصل از آن همانند یک پمپ تراوش رایحه عمل کرده و باعث می‌شود رایحه به خوبی از روی پوست منعکس شود.

 

نحوه استفاده صحیح از عطر

– عطر را در نقاط نبض‌دار بدن استفاده کنید؛ نقاطی که جریان خون قوی و پوست گـرم‌تر از دیگر نقاط مانند مچ دست، پشت گوش، قـفسه سیـنـه، گـردن، پـشـت زانوها و داخل آرنج هاست.

– عطر را به صورت چندلایه استفاده کنید تا ماندگاری آن افزایش یابد.

– پس از ۳ تا ۴ ساعت معمولا باید دوباره به خودتان عطر بزنید.

– عطر را در هوای روبروی خود اسپری کرده و از آن عبـور کـنـید. بـا ایـن کـار عـطـر به طور یکنواخت روی بدن شما می‌نشیند.

– هیچگاه عطر را مستقیم روی لباس خود بکار نبرید زیرا ممکن است ایجاد لک کند.

– زمان امتحان عطر در هنگام خرید، اجازه دهید حداقل عـطر بـه مدت ۱۰ دقیقه روی پوست شما باقی بماند و زمانی که بوی عطر با بوی طبیعی بدن شما آمیخته شد، ایجاد بوی متفاوتی خواهد کرد. با این کار انتخاب بهتری خواهید داشت. همـچنین بیش از ۳ عطر را همزمان امتحان نکنید چون بینی شما دیگر قدرت تشخیص نخواهد داشت.

افرادی که پوست‌هایی با رطوبت و چربی زیاد دارند، فعالیت شیمیایی بدن‌شان بیشتر است. این چربی اضافی روی سطح پوست می‌تواند با ادکلن ترکیب شده و عطر دوام بیشتری پیدا کند. اما این چربی زیاد ممکن است همچنین باعث شود که رایحه عطر تغییر کرده و به بویی ناخوشایند تبدیل شود.

برای جلوگیری از این مسئله، در طی روز از مقدار کمتری ادکلن استفاده کنید یا این که از ادکلن‌هایی با بویی ضعیف‌تر یا عطرهایی که کمتر با عطر مشک و بیشتر با عطر میوه‌ها و گل‌ها ساخته شده باشد، استفاده کنید. ادکلن‌هایی که برای فصل تابستان ساخته شده‌اند برای مردهایی که پوست چرب دارند بهترین نوع هستند.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI