ثبت نام مدرسه شبانه روزی قرآن - دانلود سخنرانی رائفی پور

ثبت نام مدرسه شبانه روزی قرآن

عضو هیات مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور خاطرنشان کرد: واجدان شرایط پس از ثبت ‌نام برای مصاحبه و آزمون که در اواخر خرداد و اوایل تیر‌ماه  برگزار میگردد، فرا خوانده می‌شوند. شاهسونی همچنین افزود: قرآن‌آموزان می‌توانند با اخذ مرخصی یکساله از مراکز آموزشی که در آن مشغول تحصیل بوده‌اند در مدارس فوق […]

عضو هیات مدیره اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور خاطرنشان کرد: واجدان شرایط پس از ثبت ‌نام برای مصاحبه و آزمون که در اواخر خرداد و اوایل تیر‌ماه  برگزار میگردد، فرا خوانده می‌شوند.
شاهسونی همچنین افزود: قرآن‌آموزان می‌توانند با اخذ مرخصی یکساله از مراکز آموزشی که در آن مشغول تحصیل بوده‌اند در مدارس فوق حاضر شده و به امر حفظ کل قرآن همت گمارند.

این حافظ قرآن با تصریح اینکه آموزش در مدارس شبانه‌روزی تنها به حفظ قرآن محدود نیست بلکه مباحث تجوید، تفسیر و مفاهیم، سبک زندگی دینی و معارف قرآنی نیز تدریس می‌شود گفت:

اجرای برنامه‌های فرهنگی، برگزاری اردوهای تفریحی و کلاس‌های اخلاق از دیگر فعالیت های صورت گرفته در این طرح می‌باشد.

آغاز ثبت نام مدارس شبانه روزی قرآن+ شرایط

این فعال قرآنی در ادامه سخنان خود به ارائه برخی از مزایای طرح یکساله حفظ قرآن کریم پرداخت و افزود: آشنایی با معارف قرآن کریم، حفظ کل قرآن کریم در یک سال، استفاده از خوابگاه، غذا و امکانات آموزشی، دریافت گواهینامه حفظ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله مزایای این طرح است.

مدیر مؤسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان زهرا(س) گفت: همچنین حافظانی که در آزمون کارشناسی ارشد علوم قرآن و حدیث شرکت و در این آزمون موفق شوند به آن‌ها مدرک کارشناسی علوم قرآن و حدیث اعطا می‌شود .

موسس موسسه بیت الاحزان با یادآوری اینکه طرح مذکور از سال ۱۳۸۰ برای اولین بار در یکی از روستاهای استان فارس فعالیت های خود را آغاز کرد افزود :
بیت الاحزان در سال تحفیظی ۹۳-۹۴ با ۵ مدرسه شبانه روزی حفظ و تفسیر یکساله کل قرآن کریم میزبان حدود ۱۷۰ قرآن آموز از ۳۱ استان و چند کشور خارجی بوده و قرآن آموزان این مدارس هم اکنون ۲۱ جزء از قرآن کریم را حفظ نموده اند.

یادآور می‌شود فعالیت این مدارس شبانه روزی حفظ تخصصی قرآن کریم در ۱۴ سال گذشته منجر به تربیت بیش از ۶۰۰ حافظ کل قران کریم در سراسر کشور شده است.

شرایط ثبت‌نام:

⬅متولدین سال ۷۲ تا ۸۰

⬅سلامت کامل جسمی و روحی

⬅تسلط کامل بر روخوانی و روان خوانی قرآن کریم

⬅عدم تأهل

⬅ عدم اشتغال به تحصیل در طول دوره

۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI