زمان اعزام حج تمتع - دانلود سخنرانی رائفی پور

زمان اعزام حج تمتع

ز پایگاه اطلاع‌رسانی حج، سعید اوحدی در همایش سراسری روحانیون، معین و معینه‌های کاروان‌های حج تمتع سال ۹۴ با اشاره به ثبت ۱۷ ربیع‌الاول به عنوان روز فراخوان زائر حج تمتع در تقویم، به تشریح برنامه‌های مدون سازمان متبوعش در این زمینه پرداخت. وی نظم دادن به برنامه‌ریزی حج امسال را ضروری خواند و با […]

ز پایگاه اطلاع‌رسانی حج، سعید اوحدی در همایش سراسری روحانیون، معین و معینه‌های کاروان‌های حج تمتع سال ۹۴ با اشاره به ثبت ۱۷ ربیع‌الاول به عنوان روز فراخوان زائر حج تمتع در تقویم، به تشریح برنامه‌های مدون سازمان متبوعش در این زمینه پرداخت.

وی نظم دادن به برنامه‌ریزی حج امسال را ضروری خواند و با بیان اینکه با توجه به مشخص شدن تعداد و سهمیه زائران، تاریخ شروع حج و تعداد کاروان‌ها، هیچ دلیلی برای تأخیر در برنامه‌ریزی‌ها وجود ندارد، گفت: کار معاینات پزشکی زائران از پایان اردیبهشت‌ماه آغاز و با دقت انجام می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه با اشاره به حادثه فرودگاه جده و جفایی که در این زمینه به زائران کشورمان شد از بروز برخی شایعات مبنی بر درآمد هنگفت سازمان حج و زیارت از اعزام زائران به سرزمین وحی ابراز تأسف کرد و از توزیع عادلانه خدمات و مدیریت قیمت تمام شده خدمات به زائران خبر داد.

اوحدی با بیان اینکه در سال نخست با تأکیدات نماینده بعثه مقام معظم رهبری و مدیریت قیمت تمام شده در سازمان حج و زیارت دو میلیون تومان به زائران باز گردانده شد، کف قیمت حج تمتع سال گذشته را ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سقف آن را ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد که به صورت اقساط از زائران دریافت شد.
وی یادآور شد: بالاترین قیمت عمره امسال که شامل خدمات درجه یک و استقرار در بهترین امکانات اقامتی می‌شد، دو میلیون و هشتصد هزار تومان بود در حالی که یک سفر ۱۰ روزه کیش حدود سه تا چهار میلیون تومان با خدمات ضعیف هزینه می‌خواهد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه ۹۰ درصد برنامه‌ریزی‌های حج انجام شده است و پنج ماه پیش از موسم حج دوره‌های آموزشی نیز برگزار می‌شود، به تشریح مجموعه اقدامات سازمان حج و زیارت در حوزه ارائه خدمات، اسکان، حمل و نقل، بهداشت و تغذیه زائران پرداخت.

اوحدی از کاهش پنج درصدی هزینه حج سال ۹۴ خبر داد و گفت: امسال شرکت‌های هواپیمایی ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان قیمت بلیط را افزایش داده‌اند، قیمت ارز از ۲۶۰۰ تومان در سال ۹۳ به ۲۸۵۰ تومان در سال ۹۴ افزایش یافته است، اما قیمت‌های حج سال ۹۴ نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش داشته است.

رییس سازمان حج و زیارت از اعزام ۴۵۳ کاروان در قالب ۱۹۹ کاروان مدینه بعد و ۲۵۲ کاروان مدینه قبل به حج تمتع امسال خبر داد و اظهار داشت: نخستین پرواز زائران حج تمتع ۸ ذی القعده و آخرین پرواز نیز ۴ محرم الحرام انجام می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نامگذاری امسال به نام دولت ملت، همدلی و همزبانی از سوی رهبر معظم انقلاب، تجلی این شعار را در سازمان حج و زیارت در راستای ارائه خدمات هرچه بیشتر و بهتر به زائران عنوان کرد.

اوحدی انسجام سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری را بسیار مطلوب خواند و با تأکید بر استفاده از فضای معنوی حج و اطلاع‌رسانی و آموزش زائران برای رسیدن به این هدف متعالی گفت: سیاست سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری حفظ عزت زائر و بهره‌مندی از فضای معنوی حج است.

برچسب ها : , ,
۳۱ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI