وزارت کشور عربستان خدمتکار اندونزیایی گردن زد - دانلود سخنرانی رائفی پور

وزارت کشور عربستان خدمتکار اندونزیایی گردن زد

وزارت کشور عربستان اعلام کرد یک خدمتکار اندونزیایی که به سبب قتل یک زن عربستانی به مرگ محکوم شده بود، سه شنبه در این کشور با شمشیر گردن زده شد. وزارت کشور عربستان در بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، تصریح کرد سیتی زینب به سبب کشتن نورا المراوبه مجرم شناخته […]

وزارت کشور عربستان اعلام کرد یک خدمتکار اندونزیایی که به سبب قتل یک زن عربستانی به مرگ محکوم شده بود، سه شنبه در این کشور با شمشیر گردن زده شد.

وزارت کشور عربستان در بیانیه ای که در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شد، تصریح کرد سیتی زینب به سبب کشتن نورا المراوبه مجرم شناخته شد. این زن اندونزی در شهر مدینه در غرب عربستان گردن زده شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از ریاض ،‌ با اعدام این زن، شمار اعدام ها در عربستان از آغاز سال بر اساس آماری که این خبرگزاری تهیه کرده است به ۶۰ تن می رسد.

به نوشته روزنامه اندونزیایی کومپاس ،‌ این زن در سال ۱۹۹۹ کارفرمای سعودی خود را کشته است .

این زن اندونزیایی بلافاصله اعدام نشد و مقامات سعودی منتظر ماندند که پسران قربانی به سن قانونی برسند.

پسران قربانی این حق را داشتند که قاتل مادر خود را عفو کنند و به جای آن دیه بگیرند .

در آوریل ‌۲۰۱۴، دولت اندونزی یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار برای جلوگیری از اعدام یکی از خدمتکاران اندونزیایی که به سبب قتل کارفرمای سعودی خود به اعدام محکوم شده بود، پرداخت.

پیش از این تاریخ ، روابط بین دو کشور پس از گردن زدن یک خدمتکار اندونزیایی به سبب قتل کارفرمای خود از دوره ای از تنش عبور کرده بود.

اندونزی در آن هنگام تصمیم گرفته بود اعزام خدمتکاران را به عربستان سعودی متوقف کند.

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI