پاسخ منفی آلمان به اسرائیل در خصوص تحریم بانک تجارت ایران-آلمان

آلمان با رد درخواست رژیم صهیونیستی مبنی بر جلوگیری از فعالیت بانک تجارت ایران- آلمان اعلام کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران شامل این بانک نمی‌شود. دولت آلمان اعلام کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران بر بانک تجارت ایران – آلمان (EIH)‌ که مقر آن در هامبورگ قرار دارد، تاثیری نخواهد داشت. این […]

آلمان با رد درخواست رژیم صهیونیستی مبنی بر جلوگیری از فعالیت بانک تجارت ایران- آلمان اعلام کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران شامل این بانک نمی‌شود.

دولت آلمان اعلام کرد که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران بر بانک تجارت ایران – آلمان (EIH)‌ که مقر آن در هامبورگ قرار دارد، تاثیری نخواهد داشت. این کشور همچنین با رد قطع حمایت‌ها از بانک تجارت ایران – آلمان افزود: « این بانک تحت کنترل‌های شدید قرار داد و قابل مقایسه با هیچکدام از موسسات مالی آلمان نیست.» وی در عین حال افزود که در حال حاضر تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران شامل این بانک نمی‌شود.

شبکه خبری «پرس‌تی‌وی» اعلام کرد که این اقدام آلمان در واکنش به سخنان اخیر «یورام بن‌زائد» سفیر تل‌آویو در برلین ابراز شد، وی در جریان کنفرانسی خبری گفته بود که موارد قانونی وجود دارد که باید حل شوند که  این موارد اجازه بسته شدن بانک را خواهند داد.

«ژانت شوامبرگر» سخنگوی وزارت دارایی آلمان با رد مواضع اسرائیل و آمریکا برای بسته شدن این بانک گفت: «فهرست آلمانی از تحریم‌ها وجود ندارد و شورای اروپا باید درچارچوب تحریم‌های این اتحادیه تصمیم‌گیری کند و ما از تصمیم شورای اروپا در این زمینه اطلاعی نداریم.»

بانک تجارت ایران – اروپا در زمینه دادوستدهای آلمان با ایران در سطح متوسط فعالیت می‌کند. در اوایل سال ۲۰۱۲، آمریکا و اتحادیه اروپا با تحریم‌ بخش مالی و نفتی ایران تلاش کردند تا دیگر کشورها را از خرید نفت ایران باز دارند و از تبادلات مالی با بانک‌های ایرانی از جمله بانک مرکزی این کشور جلوگیری کنند.

۲۴ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI