کشته شدن دو آلمانی در مرز ایران

یک مجله آلمانی مدعی کشته شدن یک شهروند آلمانی در شرق کشور به دلیل بی توجهی به دستور ایست پلیس ایران شد. به گزارش عصرایران، به نوشته مجله اشپیگل، دو برادر آلمانی قصد داشتند از مرزهای شرقی وارد خاک ایران شوند اما در ایست بازرسی، پلیس ایران دستور ایست می دهد ولی این دو برادر […]

یک مجله آلمانی مدعی کشته شدن یک شهروند آلمانی در شرق کشور به دلیل بی توجهی به دستور ایست پلیس ایران شد.

به گزارش عصرایران، به نوشته مجله اشپیگل، دو برادر آلمانی قصد داشتند از مرزهای شرقی وارد خاک ایران شوند اما در ایست بازرسی، پلیس ایران دستور ایست می دهد ولی این دو برادر آلمانی به این دستور پلیس بی توجهی می کنند در نتیجه پلیس گلوله شلیک می کند.

به نوشته اشپیگل این دو برادر (افراط گرای) اسلامی بودند.

دو برادر آلمانی به نام های “یاسین” و “منیر خوکا” از طریق مرزهای شرقی، وارد ایران شدند اما ماموران در یکی از ایست بازرسی های پلیس آنها را متوقف کردند.

هنگامی که این دو نفر به دستور ایست پلیس ایران توجهی نکردند پلیس به سمت آنها گلوله شلیک کرد. در این تیراندازی، یکی از این دو برادر کشته و دیگری زخمی و بازداشت شد. او هم اکنون در یکی از زندان های پلیس ایران در بازداشت است.

آژانس اطلاعاتی امنیتی خارجی آلمان (بی ان دیی) در ابتدای سال جاری میلادی اطلاعاتی درباره این حادثه آگاه شد.

براساس گزارش مجله اشپیگل، این دو برادر با انتشار فیلم هایی در اینترنت، انجام حملات مسلحانه در آلمان را به بهانه تمایلات افراط گرایانه اسلامی، تبلیغ کرده بودند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI