جزئیات تجاوز به دو نوجوان ایرانی در جده+فایل صوتی

شاید کم وبیش اخبار تجاوز به دو نوجوان ایرانی از طریق شبکه های مجازی ومتعاقب آن رسانه های دیداری ویا موضع گیری های بعدی مسئولین امر شنیده باشید. به گزارش ظهور۱۲ ؛ خبری منتشر گردید که دو نوجوان ایرانی پس از شرکت در حج عمره و در حال بازگشت به ایران در فرودگاه جده مورد […]

شاید کم وبیش اخبار تجاوز به دو نوجوان ایرانی از طریق شبکه های مجازی ومتعاقب آن رسانه های دیداری ویا موضع گیری های بعدی مسئولین امر شنیده باشید.

به گزارش ظهور۱۲ ؛ خبری منتشر گردید که دو نوجوان ایرانی پس از شرکت در حج عمره و در حال بازگشت به ایران در فرودگاه جده مورد تعرض واقع شده‌اند. اگرچه منبع این خبر، رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر بود که ساعتی بعد خبر را تکذیب کرد و آن را خبر‌سازی رسانه‌ای عنوان کرد، اما بعدتر وزارت امور خارجه به طور رسمی خبر را تایید کرد. البته معاون وزیر امور خارجه به جای تجاوز از واژه «شبه‌تجاوز» استفاده کرد.

این دو نوجوان ١۴ و ١۵ ساله هستند، پس از انجام حج عمره و در حال بازگشت به ایران بودند که در فرودگاه جده با مشکلاتی مواجه می‌شوند. شنیده‌ها حاکی است که این اتفاق روز هشتم فروردین رخ داده ‌است.

معاون وزیر امور خارجه در امور کنسولی، پارلمانی ایرانیان درباره تعرض به دو ایرانی از سوی پلیس سعودی گفت: «متاسفانه این اقدام شبه‌تجاوز برای دو نفر از هموطنان که به عمره مشرف شده بودند پیش آمد.» به روایت قشقاوی، «در هفته دوم تعطیلات، به هنگام بازرسی از یک کاروان عمره ایرانی، مأموران متخلف مذکور به بهانه مشکوک‌شدن به دو نوجوان ایرانی، آنها را از بقیه جدا کرده و در بخش دیگری مورد بازرسی بدنی قرار دادند که در اثنای بازرسی، سایر افراد کاروان متوجه شدند که مأموران خاطی قصد آزار و اذیت جنسی آن دو نوجوان را داشته‌اند و مسئولان امر را از این موضوع مطلع می‌کنند. مسئولان مربوطه بلافاصله موضوع را به سرکنسولگری جمهوری‌اسلامی‌ ایران در جده اطلاع داده و با حضور کنسول آن سرکنسولگری، مقام‌های ذی‌ربط کاروان و مسئولان فرودگاه جده بررسی‌های میدانی به عمل آمده و پس از شناسایی دو مأمور متخلف، پس از انجام مقدمات قانونی طرف سعودی اقدام به بازداشت آنها می‌کند.»

معاون وزیر امور خارجه تاکید دارد: «در روز بعد از این واقعه و در غیاب سفیر عربستان‌سعودی در تهران، کاردار و کنسول آن کشور توسط مدیرکل کنسولی به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران نسبت به این عمل شنیع و غیرانسانی که باعث جریحه‌دارشدن افکارعمومی کشورمان شده را به وی ارائه کرد. طرف سعودی ضمن ابراز تاسف شدید از این اتفاق رذیلانه قول داد موضوع را در بالاترین سطح توسط مقامات کشورش مورد پیگیری قرار داده و با افراد خاطی به‌شدت برخورد شود.»

حسن قشقاویقشقاوی افزوده «با توجه به این رفتار غیرانسانی و ضددینی، منتظر برخورد دولت سعودی با این افراد و اعمال اشد مجازات در مورد آنها هستیم. نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در ریاض و جده تا حصول نتیجه مشخص پیگیر ماجرا خواهند بود و متعاقبا نتایج آن در اختیار خانواده‌ها و افکار عمومی قرار خواهد گرفت.»

روزنامه شرق این واقعه را اینگونه بیان می نماید: دو نوجوان ایرانی در شرایطی که به حج عمره مشرف شده بودند در بازگشت به ایران در فرودگاه جده به بهانه بازرسی بدنی از خانواده جدا می‌شوند. بهانه مأموران این بوده که احتمال دارد این دو نوجوان اشیائی با خود حمل می‌کنند و نیاز به بازرسی بدنی وجود دارد. مأموران این دو را به بخش بازرسی خواهران برده و به بهانه بازجویی بدنی هر دو نوجوان را برهنه کرده و خودشان نیز برهنه شده‌اند که با سروصدای دونوجوان خوشبختانه تعرض به این دو نوجوان ناکام می‌ماند.

براساس قوانین داخلی، عربستان موارد مشابه را گردن زده است. قرائنی داریم که در گذشته اتباع کشورها و زائرانی که در عربستان همین عمل را انجام داده بود- یعنی نه در حد تجاوز- نیروهای سعودی، زائر مرتکب این جرم را گردن زده‌اند، البته موضوع نیاز به بررسی بیشتری دارد. علاوه‌براین، وزارت امور خارجه تأکید کرده هیچ‌گونه تعرضی به مفهوم تجاوز صورت نگرفته است.

دفاتر نمایندگی ایران در ریاض و جده موضوع را تا رسیدن به نتیجه کامل دنبال خواهند کرد و در آینده خانواده های این دو جوان ایرانی و افکار عمومی در جریان نتیجه پیگیری های به عمل آمده قرار خواهند گرفت.

یکی از اعضای خانواده قربانی اول درباره جزئیات این فاجعه در تماس با دولت بهار می گوید: «کاروان ما قرار بود ساعت ۱ بامداد هشتم فروردین ماه از فرودگاه جده به سوی تهران پرواز کند، در هنگام بازرسی، ماموران سعودی دو نوجوان ایرانی را به بهانه بازرسی بیشتر از کاروان جدا و به اتاقی منتقل کردند. شرطه عربستانی در اتاق اسلحه خود را پشت سر قربانی اول قرار می دهد و به فارسی به او می گوید فقط خفه شو و حرف نزن و عمل شیطانی خود را انجام می دهد. سپس قربانی اول را به بیرون می فرستند اما وی به دلیل و حشت زدگی و حیرت شدید هیچ چیزی به خانواده و مسئولین کاروان نمی گوید.

در این حین شرطه های عربستانی به قربانی دوم نیز تجاوز می کنند و سپس او را به خارج از اتاق می فرستند. قربانی دوم اما ماجرا را برای خانواده و مسئولین کاروان می گوید، با اعتراض و سر و صدای خانواده و اعضای کاروان، ماجرا دهان به دهان می چرخد و زوار ایرانی در اعتراض به این جنایت از سوار شدن به هواپیما خودداری می کند.» عضو خانواده قربانی اول می افزاید: «با تماس مدیر کاروان، مسئولان کنسول گری جمهوری اسلامی و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در محل حاضر می شوند، پزشکی قانونی در محل به بررسی وضعیت دو قربانی می پردازد و جنایت صورت گرفته را تایید می کند.» عضو خانواده قربانی اول در شرایطی که بغض شدید مانع از سخن گفتنش می شود، می افزاید: «این بچه ها بعد از این اتفاق نمی دانستند چه باید بگویند، شرایط روحی شان بسیار وخیم است و حیثیتشان خدشه دار شده است،

پدر قربانی اول: پدر قربانی اول که جانباز دفاع مقدس است، نیز به خبرنگار دولت بهار می گوید: «مگر جایی امن تر از حرم امن الهی هم داریم؟ ما به آنتالیا نمی رویم، بچه هایمان را به جاهای آنچنانی نمی بریم، بچه هایمان را بردیم به یک مکان مکان مذهبی، بردیم به ام القرای اسلام، ماموران حکومتی عربستان، بچه های ما را ربودند و جنایت کردند، ابعاد این جنایت قابل شرح نیست. عوامل حکومت آل سعود بودند که بچه های ما را ربودند، آن ها مامور اجرای قانون بودند، ما در گیت بازرسی که نمی توانیم به آن ها بگوییم بازرسی نکنید، وقتی می گویند می خواهیم بازرسی بیشتری انجام دهیم، نمی توانیم مخالفت کنیم، شما چه می دانید آن ها چه نیتی دارند، بچه هایی را که سن پایینی داشتند بردند و درب اتاق را قفل کردند

دانلود فایل صوتی

۲۲ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :ناشناس

اگه قدیم بود فرودگاه جده رو رو سره ماموراش خراب میکردیم اما حالا ……

نويسنده ديدگاه :ناشناس

باید نسل این آل سعود بی ناموسوازبین برد

نويسنده ديدگاه :ز...

خدا لعنت کند ال سعود را …..یا صاحب الزمان کجابی خ

نويسنده ديدگاه :ناشناس

ان دوماموررادرایران محاکمه کنند وقصاص انجام شود

نويسنده ديدگاه :ناشناس

خاک بر سر بی غیرتتان باید فرودگاه جده را همراه آن دو بی شرف
به آتش می کشیدید اگر همگی می مردید ارزشش را داشت تا
اینکه بی ناموس شناخته شوید.ننگ برشما…

نويسنده ديدگاه :ناشناس

حکمت الله قربانی بفرستید انتقام بگیره

نويسنده ديدگاه :ناشناس

سکوتم حدی دارد بابا جلوه اعزام حجاج با ذلت رابگیرید

نويسنده ديدگاه :ناشناس

رفتن به مکه تااعدام خاطیان درست نبوده اعدام بدست ایرانیان

نويسنده ديدگاه :ناشناس

باید ملت ودولت رفتن به حج را تحریم کنند .

نويسنده ديدگاه :ایرانی

باید سفر حج عمره از سوی ایران تحریم شود ودو شرطه عربستانی نیز اعدام شوند.

نويسنده ديدگاه :سالم

اگر دولت نتواند جواب شایسته ودر خور آن بدهد ( تعرض به تمامی عربستانیهای موجود در ایران ) ویا تعطیل کردن حج تا قصاص نمودن عاملین جنایت در غیر اینصورت دولتمردان مسئول این فجایع غیر انسانی میباشندو باعث تکرار آن مثل سال ۶۶ خواهند شد .

ما همه امیدواریم که برخورد قابل توجهی با این شروران شود تاعبرتی برای سایرین شود

نويسنده ديدگاه :ناشناس

این دیوسا رو بیارن ایران شهر به شهر بچرخونن تا ملتم استفاده کنن از این بی ناموسا

نويسنده ديدگاه :ناشناس

Lanat bar in khara

نويسنده ديدگاه :ناشناس

یعنی چقدر باید مملکت ما زیر سوال بره… چرا باید از ۸فروردین تا الان هنوز حکم قصاص اون پست فطرتا صادرنشده باشه….آقایون پس چیکار میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ دو تا مرد ایرانی که تازه حاجی شدن مورد تعرض قرار گرفتن آقایون. سکوت نکنید…. تظاهرات کنید…. دیگه همه دنیا فهمیدن… اگر سکوت کنید ایران تا ابد خار میشه….چو ایران نباشد تن من مباد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مردک کدوم قدیمو میگی، همون قدیمی که کاپیتولاسیون زن ایرانی رو بی حیا کرده بود

نويسنده ديدگاه :علی

ای کاش بشه جنگ رو در رو بین ایران و عربستان و ترکشش سوریه و عراق و یمن و……… داغون نشه بخاطر این دو کشور……..

نويسنده ديدگاه :ناشناس

به نظر من ایران باید خاک عربستان را باخاک یکسان کنه.
که دیگه از این غلطها نکنن کجایی حاج قاسم

شـهـر خـالـی اسـت زعـشّـاق ، بــود کـز طـرفـی
مــردی از خـویـش ، بــرون آیـد و کـاری بـکـنـد
هشت سال دست خالی و باگوشت و جون جنگیدیم تا عزت و شرف ایران و ایرانی حفظ بشه و نسل آینده با سربلندی و افتخار روزگار سپری کنه وبا یاری خداوند قادر و انفاس پاک حضرت امام ومقاومت واستقامت دلیرانه امت انقلابی توانستیم ودرکمال قدرت و صلابت پوزه صدام و یاوران غربی و شرقی و عربی شو بخاک ذلت و حقارت مالیدیم، یادش بخیر اونروزها عجب جوانان و نوجوانان و سرداران و مدیران با غیرت و باشرفی داشتیم .
اما چه بگویم ازاین روزهای درهم و برهم که چنان دولت مردان و مسئولین و مدیران خوش غیرت و مشغول به دنیائی داریم که انگارشرافت و حیثیت مردم و کشور و انقلاب پشیزی براشان ارزش نداره و با اینکه کاملا از جنایت شرطه های بی غیرت عربستانی مطلع اند و از ظلم و تجاوز ناجوانمردانه ای که در حق دو نوجوان تازه رسته ۱۳ ساله و ۱۵ ساله شیعه ایرانی روا گردیده آگاهاند، بازم برای پرکردن جیب عده ای رانت خوار و زالو صفت پای روی خون پاک شهدا گذاشته و در کمال بی شرمی و گستاخی هواپیمای پراز از زائر به عربستان میفرستند و با این عمل دست خوش و خسته نباشید به وهابی های کثیف و آشغال میگن ! بخدا حاشا به غیرت تون !
خاک بر سر ریاست بی عرضه حج و زیارت کشور که بوئی از غیرت شیعی و پاکبازی غیور مردان زمان جنگ نبرده ،آخرشرمنده امام و شهدا باشی ،با این رفتار و اعمال شیطانی و کینه توزانه سعودیها چطور بخودت اجازه دادی بازم کاروان پشت کاروان روانه عربستان کنی!؟ با کدامین امنیت و آرامش دوباره مردم شریف و رنج کشیده کشورمان را بی پناه و بی یاور به کوچه و پس کوچه های پراز خشم و کینه وهابی های کشیدی!؟ آخر اگه با یکی از اعضای خانواده خودت اینکار را میکردن بازم همونجور بی تفاوت به عمق فاجعه نگاه میکردی و اینقدر شل و خنثی عمل میکردی !؟
یادمان باشدکه امام راحلمان اینگونه وصیت کرده که ( اگه از صدام بگذریم از جنایات آل سعود نمیگذریم )
شهدا اینبار راست و حسینی واقعا روسیاه و شرمنده ایم .
جانباز ۶۰ درصد جنگ تحمیلی – عباس لشگری

نويسنده ديدگاه :ناشناس

ازشنبدن این خبر وحشیانه به اصطلا مسلمان سعودی که درقرآن کاری زشت یادشده که زمان جاهلیت قبل زاسلام رواج داشت جای مادر این نوجوانان بودم تجاوزگران را باچنگو دندان تکه تکه می کردم

KHAMENEI KHAMENEI