کریم اف بارای اکثریت رئیس جمهور ازبکستان شد - دانلود سخنرانی رائفی پور

کریم اف بارای اکثریت رئیس جمهور ازبکستان شد

ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان «اسلام کریم‌اف» را رسما به مدت ۵ سال دیگر به عنوان رئیس جمهور این کشور تائید کرد. به گزارش فارس در تاشکند، صبح امروز جلسه ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان برگزار و در آن «اسلام کریم‌اف» رسما از طرف این ستاد به عنوان رئیس جمهور این کشور تایید شد. رئیس ستاد مرکزی […]

ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان «اسلام کریم‌اف» را رسما به مدت ۵ سال دیگر به عنوان رئیس جمهور این کشور تائید کرد.
به گزارش فارس در تاشکند، صبح امروز جلسه ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان برگزار و در آن «اسلام کریم‌اف» رسما از طرف این ستاد به عنوان رئیس جمهور این کشور تایید شد.
رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان در این جلسه که ناظران، نمایندگان احزاب سیاسی این کشور و نمایندگان رسانه‌های گروهی داخلی و خارجی حضور داشتند، گفت: بر اساس ماده‌های ۹۰، ۱۱۷ قانون اساسی، ماده‌های ۱۴، ۳۵، ۳۶ قانون «در مورد انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان و ماده‌های ۵ و ۹ قانون ازبکستان «در مورد ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان»، اسلام کریم‌اف رسما به عنوان رئیس جمهور منتخب ازبکستان تائید شد .
«میرزا اولغ بیک عبدالسلام اف» تاکید کرد: انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان برای آینده این کشور از اهمیت تاریخی برخوردار است و این مهم را مردم با حضور در پای صندوق رای به همگان اعلام کردند.
وی افزود:در انتخابات ۲۹ مارس (۹ فروردین) از ۲۰ میلیون و ۷۹۸ هزار و۵۲ نفر از اتباع واجد شرایط ثبت شده، ۱۸ میلیون و ۹۴۲ هزار و ۳۴۹ نفر و یا ۹۱ ممیز و ۰۸ صدم درصد شهروند از کل تعداد رای دهندگان حضور داشته‌اند.
عبدالسلام‌اف گفت: در این دوره انتخابات کریم‌اف از حزب لیبرال دموکراتیک ازبکستان ۱۷ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۵۹۷ رای را به خود اختصاص داد.
۵۵۲ هزار و ۳۰۹ نفر به «حاتمجان کتمان‌اف» از حزب دموکراتیک خلق، ۵۸۲ هزار و ۶۸۸ نفر به «اکمل سعیداف» از حزب دموکراتیک ازبکستان «ملی تیکلانیش» و ۳۸۹ هزار و ۲۴ نفر به «ناریمان عمراف» از حزب سوسیال دموکراتیک «عدالت» رای داده‌اند.
رئیس ستاد مرکزی انتخابات ازبکستان اظهار داشت: نزدیک به ۳۰۰ ناظر از ۴۳ کشور جهان و ۵ سازمان بین‌المللی از جمله دفتر نهاد‌ه‌های دموکراسی و حقوق بشر سازمان امنیت و همکاری اروپا، کشورهای مستقل مشترک المنافع، سازمان همکاری شانگهای، اتحادیه جهانی سازمان‌های انتخاباتی و سازمان همکاری اسلامی در این انتخابات حضور داشتند.
انتخابات ریاست جمهوری ازبکستان را نزدیک به هزار رسانه گروهی داخلی و خارجی پوشش دادند.
۱۹ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI