اهالی این روستا هیچ‌گاه مسموم نمی‌شوند+تصاویر - دانلود سخنرانی رائفی پور

اهالی این روستا هیچ‌گاه مسموم نمی‌شوند+تصاویر

جهش ژنتیکی و نیز آلودگی عجیب آب آشامیدنی باعث مقاومت اهالی یک روستا به سمی مهلک شده است. اهالی یک روستای دور افتاده در دامنه‌های رشته کوه آند دارای توانایی منحصر بفردی در این هستند که می‌توانند آرسنیک بخورند بدون اینکه دچار مسمومیت ناشی از خوردن آن و مرگ شوند. گفتنی است، اهالی منطقه سن […]

جهش ژنتیکی و نیز آلودگی عجیب آب آشامیدنی باعث مقاومت اهالی یک روستا به سمی مهلک شده است.

اهالی یک روستای دور افتاده در دامنه‌های رشته کوه آند دارای توانایی منحصر بفردی در این هستند که می‌توانند آرسنیک بخورند بدون اینکه دچار مسمومیت ناشی از خوردن آن و مرگ شوند.
اهالی این روستا هیچ وقت مسموم نمی‌شوند + تصاویر
گفتنی است، اهالی منطقه سن آنتونیو در کشور آرژانتین به سم مقاومت دارند و آن به دلیل آلودگی منابع آب آشامیدنی آنها به آرسنیک است که ۲۰ برابر بیش از حد مجاز در دنیا است.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، پژوهشگران دانشگاه لوند سوئد این مقاومت حیرت انگیز به سم را با انجام آزمایش ژنتیک بر روی اهالی این منطقه بدست آورده‌اند.
اهالی این روستا هیچ وقت مسموم نمی‌شوند + تصاویر
مسمومیت با آرسنیک یکی از خطرناکترین مسمومیت ها است و بر اساس آمارها سالیانه بر روی بیش از ۱۳۷ میلیون نفر در سراسر کره زمین اثر می‌گذارد.
حتی سطوح پایین مسمومیت با آرسنیک می‌تواند منجر به آسیب و صدمه به ریه‌ها، قلب، کبد و کلیه‌ها شده و حتی در موارد خطرناکتر باعث ایجاد سرطان، بیماری‌های قلبی و دیابت شود.
اهالی این روستا هیچ وقت مسموم نمی‌شوند + تصاویر
کارشناسان برهمین اساس دریافته‌اند این مقاومت به سم باعث بالا رفتن قوای بدنی در اهالی این دهکده و بر همین اساس بالا رفتن میانگین سن آنها شده است.
کارشناسان اعتقاد دارند این مصرف سم آرسنیک برای مدت بیش از ۱۱هزار سال در بین اهالی این منطقه وجود داشته است.
تا به حال در طول تاریخ عده زیادی از شخصیت های مشهور در اثر مسمومیت با آرسنیک جان خود را از دست داده‌اند که از آن جمله می‌توان به سیمون بولیوار و ناپلئون بناپارت اشاره کرد.
اهالی این روستا هیچ وقت مسموم نمی‌شوند + تصاویر
دانشمندان امیدوار هستند با مطالعه بر روی اهالی این منطقه راه‌حل‌های درمانی جدید به پایه علم ژنتیک برای مقابله با مسمومیت پیدا کنند.
۱۶ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI