دادگاهی 300 روسی به اتهام همکاری با داعش - دانلود سخنرانی رائفی پور

دادگاهی ۳۰۰ روسی به اتهام همکاری با داعش

بیش از ۳۰۰ مورد پرونده جنایی علیه شهروندان روسی به اتهام عضویت در سازمان‌های تروریستی از جمله داعش در روسیه بررسی می‌شود. «ولادیمیر ماکاروف» معاون اجرایی وزارت کشور روسیه با اعلام این خبر افزود: « در حال حاضر ۳۰۰ پرونده علیه اشخاص در دست بررسی است.» گزارش های متعدد حاکی از این است که ۸۰۰ […]

بیش از ۳۰۰ مورد پرونده جنایی علیه شهروندان روسی به اتهام عضویت در سازمان‌های تروریستی از جمله داعش در روسیه بررسی می‌شود. «ولادیمیر ماکاروف» معاون اجرایی وزارت کشور روسیه با اعلام این خبر افزود: « در حال حاضر ۳۰۰ پرونده علیه اشخاص در دست بررسی است.»

گزارش های متعدد حاکی از این است که ۸۰۰ تا هزار و ۷۰۰ تبعه روسی زیر پرچم داعش می‌جنگند.

داعش هم‌اکنون بخش‌هایی از عراق و سوریه را به تصرف خود در‌آورده است. در این مناطق تکفیری‌ها اعلام حکومت مستقل کرده‌اند. داعش در شمال آفریقا، یمن، پاکستان و افغانستان هم نفوذ داشته است.

بنابر اطلاعات مرکز مبارزه با تروریسم آمریکا، گروه داعش دست‌‌کم ۲۰ هزار نفر تبعه خارجی را برای عضویت در این گروه جذب کرده است.

هفته گذشته روسیه حساب‌های بانکی حدود ۳ هزار و ۵۰۰ نفر را به اتهام مشارکت در اقدامات تروریستی و کمک‌های مالی به گروه‌های تروریستی مسدود کرده بود.

اوایل فوریه گذشته روسیه پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به شورای امنیت سازمان ملل برده بود که از قطع منابع مالی داعش و جبه‌النصره را در سوریه و عراق حمایت می‌کرد./فارس

 

۱۱ فروردین ۱۳۹۴ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI