نظامیان صهیونیست به دنبال روان درمانی!

صدها نظامی صهیونیستی که در جنگ تابستان گذشته تل آویو علیه نوار غزه شرکت کرده بودند به دنبال مشاوره درمانی هستند. صدها نظامی رژیم‌صهیونیستی که در جنگ تابستان گذشته تل آویو علیه نوار غزه شرکت کرده بودند به دنبال مشاوره درمانی هستند. به گزارش پرس تی وی، بیش از ۳۵۰ نظامی اسرائیلی به علت داشتن […]

صدها نظامی صهیونیستی که در جنگ تابستان گذشته تل آویو علیه نوار غزه شرکت کرده بودند به دنبال مشاوره درمانی هستند.

صدها نظامی رژیم‌صهیونیستی که در جنگ تابستان گذشته تل آویو علیه نوار غزه شرکت کرده بودند به دنبال مشاوره درمانی هستند.

به گزارش پرس تی وی، بیش از ۳۵۰ نظامی اسرائیلی به علت داشتن علائم ابتلا به «استرس پس از حادثه» از جمله سردرگمی، بهره‌وری پایین و کابوس‌های مکرر تحت درمان قرار گرفته‌اند.

روزنامه «اسرائیل تودی» به نقل از یک مقام ارشد اسرائیل با اشاره به تعداد زیاد نظامیانی که از آسیب‌های روانی تمام عیار رنج می‌برند، اعلام کرد که «صدها» نظامی بدلیل «استرس‌های شدیدی» که در جنگ ۵۰ روزه غزه با آن مواجه شدند، به دنبال برخورداردی از روان درمانی هستند.

رژیم اسرائیل اوایل ژوئیه ۲۰۱۴ حملات هوایی به غزه را آغاز کرد و سپس عملیات نظامی خود را با تهاجم زمینی گسترش داد. این جنگ در اواخر اوت گذشته به پایان رسید. حدود ۲ هزار و ۲۰۰ فلسطینی در این جنگ کشته و حدود ۱۱ هزار نفر نیز زخمی شدند. به گفته مقام‌های بهداشتی غزه،  از این تعداد ۵۷۸ نفر کودک و حدود ۲۶۰ نفر زن بودند و بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ کودک نیز در این تهاجم زخمی شدند. علاوه بر این، طبق اعلام سازمان ملل در جنگ غزه هزار و ۵۰۰ کودک فلسطینی نیز یتیم شدند.

طبق اعلام آژانس امدادرسانی و کاریابی آوارگان فلسطینی (آنروا) حدود ۱۰۰ هزار فلسطینی ساکن غزه نیز همچنان بی‌خانمان هستند.

این در حالی است که گزارش یک منبع اسرائیلی که اخیرا منتشر شد، فاش کرد سال گذشته دست‌‎کم ۱۰ سرباز اسرائیلی خودکشی کردند که ۴ نفر از آنان در جنگ اخیر غزه شرکت داشتند.

نوار غزه از سال ۲۰۰۷ تحت محاصره فلج‌ کننده اسرائیل قرار داشته است. این محاصره که ارتباط نوار غزه با جهان خارج را قطع کرده به بروز بحران اقتصادی و انسانی در این منطقه پر جمعیت منجر شده است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI