تروریست های داعش از تکریت فرار کردند

پایگاه “رووداو” به نقل از ” کریم النوری” سخنگوی نیروهای مردمی عراق گفت: همه تروریست‌های خطوط مقدم داعش در شهر تکریت که ماموریت ممانعت از ورود و پیشروی نیروهای امنیتی را داشتند گریخته‌اند. النوری تاکید کرد: حالت یاس بر تروریست های داعش حاکم شده است و این به علت حضور نیروهای امنیتی و مردمی است. […]

پایگاه “رووداو” به نقل از ” کریم النوری” سخنگوی نیروهای مردمی عراق گفت: همه تروریست‌های خطوط مقدم داعش در شهر تکریت که ماموریت ممانعت از ورود و پیشروی نیروهای امنیتی را داشتند گریخته‌اند.

النوری تاکید کرد: حالت یاس بر تروریست های داعش حاکم شده است و این به علت حضور نیروهای امنیتی و مردمی است. تروریست های داعش طی روزهای گذشته اقدام به بمب‌گذاری مراکز دولتی و مساجد و خیابان‌ها کرده‌اند. تحرک نیروهای امنیتی و مردمی با احتیاط کامل خواهد بود تا تلفات زیاد نشود.

این در حالی است که قبلا علی الدجیلی عضو کمیته امنیتی در شورای استان صلاح الدین اعلام کرده بود که عملیات نظامی بعد از ظهر روز گذشته در ناحیه العلم شروع شده است و پس از آن نیروهای امینتی به سوی منطقه الدور پیشروی خواهند کرد.

در همین حال حاکم الزاملی رئیس کمیسیون امنیت ودفاع در پارلمان عراق گفت: کمیسیون دفاع و امنیت مجلس به طور دائم با اتاق عملیات مشترک در ارتباط است و به نظر ما آمادگی لازم برای عملیات آزادسازی تکریت وجود دارد.امکان عملیات لجستیک در این صلاح الدین وجود دارد بر خلاف الانبار که این امکان دشوار تر است.

وی افزود: نیروهای امینتی طرح محکمی برای پاکسازی استان صلاح الدین از داعش با همکاری عملیات سامراء و با مشارکت نیروهای مردمی تهیه کرده‌اند.

قرار است عملیات تکریت از سه محور انجام شود که عبارتند از محور العوجه به تکریت که ماموریت این محور با نیروهای ویژه موسوم به نیروهای طلایی است، ارتش عراق و پلیس از محور دانشگاه تکریت و پایگاه اسپایکر عملیات انجام می دهند.

محور سوم از منطقه سورشناس به سوی منطقه الدور در جنوب شرق تکریت است که از خطرناکترین و دشوارترین محورها خواهد بود.

احتمال می رود که نیروهای عراقی مناطق العلم، الدور و تکریت را قبل از شروع عملیات گسترده به محاصره درآورند و نیروهای زمینی با پوشش هوایی به سوی شهر تکریت پیشروی کنند.

این در حالی است که برخی از احتمال به تعویق افتادن عملیات به منظور فراهم آمدن فرصت برای خانواده های از منطقه خبر می دهند.

در همین حال ماجد الغراوی عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق گفت: هماهنگی کاملی میان این کمیسیون و بزرگان و اعضای شورای استان صلاح الدین وجود دارد.وی افزود: روحیه نیروهای امینتی و مردمی و عشایری بالا است و آنها بر پیروزی اصرار دارند و قصد دارند که حماسه ای مشابه جرف النصر، آمرلی و دیالی و دیگر مناطق رقم بزنند.

زینب عارف البصری نماینده وابسته به ائتلاف دولت قانون اعلام کرد: حیدر العبادی فرمانده کل نیروهای مسلح آخرین هماهنگی ها برای شروع عملیات استان صلاح الدین را انجام داده است و مسئولیت ها همه نیروها مشخص شده است و هماهنگی میان وزارت دفاع، کشور و نیروهای مردمی به عمل آمده است و همه ادوات مورد نیاز برای آزادی هزاران کیلومتر و غلبه بر داعش فراهم است.اقدامات لجستیکی به عمل آمده است و شکست داعش نیاز به زمان دارد.

هلاکت ۶۰ داعشی و زخمی شدن ۷۰ نفر دیگر در شمال سامراء

فرماندهی عملیات سامراء از هلاکت ۶۰ داعشی و زخمی شدن ۷۰ نفر دیگر درمنطقه سور شناس در شمال سامراء خبر داد. از سوی دیگر عماد الزهیری فرمانده عملیات صلاح الدین اعلام کرد: نیروهای امنیتی با کمک نیروهای مردمی عملیاتی در منطقه سور شناس انجام دادند و دهها داعشی را به هلاکت رساندند.

دفع حمله تروریست‌ها در منطقه مخمور

منابع کُردی از یورش داعش در ساعت چهار بامداد امروز به نیروهای پیشمرگه در محور کرکوک-کرمیان در روستای السلطان عبدالله از توابع منطقه مخمور خبر دادند و افزودند: این درگیری ها نیم ساعت به طول کشید و تروریست ها مجبور به فرار شدند.در ساعت پنج بامداد تروریست ها حمله جدیدی انجام دادند ک این یورش نیز دفع شد.

این منابع از تلفات در صفوف داعش در روستای تل الریم خبر دادند و بیان کردند: ۱۵ داعشی در این روستاها در محاصره هستند و در مساجد و منازل مخفی شده اند و راه فراری ندارند.

منابع مذکور بیان کردند: نیروهای امنیتی ۶ خودرو وابسته به داعش را منهدم کرد.

۱۱ اسفند ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI