دستفروش ژاپنی در مترو +عکس

دستفروش ژاپنی در مترو +عکس

شاید بسیاری از مردم تصور کنند ماجرای دستفروش های داخل مترو و جنس های هزارتومانی فقط مختص به متروهای خودمان باشد ولی به نظر می رسد در برخی دیگر از کشورها نظیر ژاپن هم دستفروش های مترو پیدا می شوند. دستفروش هایی که به نظر می رسد اندکی منظم تر از نمونه های وطنی هستند! […]

شاید بسیاری از مردم تصور کنند ماجرای دستفروش های داخل مترو و جنس های هزارتومانی فقط مختص به متروهای خودمان باشد ولی به نظر می رسد در برخی دیگر از کشورها نظیر ژاپن هم دستفروش های مترو پیدا می شوند. دستفروش هایی که به نظر می رسد اندکی منظم تر از نمونه های وطنی هستند!

در این تصویر خانمى دستفروش در شین کانسن (قطار سراسری سریع السیر) ژاپن را مشاهده می کنید.

گفته می شود این فروشنده ها از طرف شرکت خدماتى طرف قرارداد با شین کانسن استخدام مى شوند و نوشیدنى از قبیل قهوه و چاى و تنقلات مى فروشند.

حقوق ماهیانه این فروشندگان کمتر از حقوق یک کارمند معمولى شرکت خصوصى و یا یک کارمند ادارات دولتی است.

همچنین گفته می شود سرعت قطارهای تندرو در ژاپن که «شین‌کانسن» نام دارند به ‪۳۲۰‬ کیلومتر در ساعت می‌رسد.

ژاپن همچنین برای جایگزین کردن قطارهای شین کانسن در آینده مشغول به بهره‌برداری رساندن نوعی قطار به نام «لینیر موتورکار» است که با استفاده از نیروی آهن‌ربا می‌تواند حدود ‪ ۵۰۰‬کیلومتر در ساعت حرکت کند. «لینیر موتورکار» به‌علت آن که از نیروی آهن‌ربایی استفاده می‌کند با فاصله اندکی از روی سطح ریل حرکت می‌کند و به‌همین دلیل تقریبا آرام و بدون لرزش حرکت می‌کند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI