افزایش 42 درصدی واردات نفت خام هند از ایران در سال 2014

افزایش ۴۲ درصدی واردات نفت خام هند از ایران در سال ۲۰۱۴

مجموع واردات نفت خام هند از ایران در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال قبل تر ۴۲ درصد افزایش یافت. پالایشگاههای هندی در سال گذشته از فرصت کاهش تحریم‌های ایران استفاده کردند و واردات نفت از ایران را افزایش دادند. واردات نفت هند از ایران در ماه دسامبر ۲۰۱۴ نسبت به دسامبر ۲۰۱۳ با ۸۴ درصد […]

مجموع واردات نفت خام هند از ایران در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال قبل تر ۴۲ درصد افزایش یافت.

پالایشگاههای هندی در سال گذشته از فرصت کاهش تحریم‌های ایران استفاده کردند و واردات نفت از ایران را افزایش دادند.

واردات نفت هند از ایران در ماه دسامبر ۲۰۱۴ نسبت به دسامبر ۲۰۱۳ با ۸۴ درصد افزایش یافت به ۳۴۸ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز رسید که بالاترین میانگین از ماه مارس ۲۰۱۴ محسوب می‌شود.

هند دومین واردکننده بزرگ نفت ایران پس از چین، سال گذشته به طور میانگین روزانه ۲۷۶ هزار و ۸۰۰ بشکه نفت و میعانات از ایران وارد کرد در حالیکه متوسط واردات نفت این کشور از ایران در سال ۲۰۱۳ روزانه ۱۹۵ هزار و ۶۰۰ بشکه بود.

همچنین واردات نفت پالایشگاههای هندی از ایران در دسامبر گذشته نسبت به ماه نوامبر ۳۹ درصد افزایش یافته است.

در سال ۲۰۱۳ واردات نفت هند از ایران به دلیل عدم بیمه محموله های نفت ایران توسط شرکت‌های بیمه بین المللی به میزان چشمگیری کاهش یافت.

ایران سال ۲۰۱۴ هفتمین صادرکننده بزرگ نفت به هند بود و ۷.۳ درصد نفت مورد نیاز این کشور را تامین کرد. هند در سال ۲۰۱۳ معادل ۵.۱ درصد نفت مورد نیاز خود را از ایران وارد کرده بود.

هند در ماه دسامبر در مجموع روزانه سه میلیون و ۸۴۰ هزار بشکه نفت وارد کرد که نسبت به واردات این کشور در دسامبر سال قبل تر ۹.۴ درصد افزایش یافته است.

این در حالیست که مجموع واردات نفت هند در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال قبل با ۱.۴ درصد کاهش به روزانه سه میلیون و ۸۱۰ هزار بشکه رسید./ایسنا

۲۷ دی ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI