بنزین 400 تومانی کارت های سوخت چه میشود؟

بنزین ۴۰۰ تومانی کارت های سوخت چه میشود؟

بر اساس گفته های مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی کلیه دارندگان کارت هوشمند سوخت که سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی دارند حتما در بهمن یک بار باید سوخت گیری کنند. ناصر سجادی، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی در رابطه با تبدیل بنزین ۴۰۰ تومانی به ۷۰۰ تومانی از ابتدای بهمن گفت: «ما یک تجربه […]

بر اساس گفته های مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی کلیه دارندگان کارت هوشمند سوخت که سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی دارند حتما در بهمن یک بار باید سوخت گیری کنند.

ناصر سجادی، مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی در رابطه با تبدیل بنزین ۴۰۰ تومانی به ۷۰۰ تومانی از ابتدای بهمن گفت: «ما یک تجربه هم در مرحله اول اجرایی هدفمند یارانه ها در همین رابطه داشتیم که بنزین ۱۰۰ تومانی را به بنزین ۴۰۰ تومانی تبدیل کردیم. این دفعه هم همین اتفاق می افتد.»

او ادامه داد: «از اول بهمن ماه عرضه بنزین ۴۰۰ تومانی متوقف می شود و کلیه عزیزانی که در کارت های هوشمند سوخت شان بنزین ۴۰۰ تومانی دارند که یک تعداد محدودی از دارندگان خودرو سواری های شخصی و موتور سیکلت هاست باید توجه داشته باشند که بنزین ۴۰۰ تومانی آنان تبدیل به بنزین ۷۰۰ تومانی خواهد شد.»

مدیر عامل شرکت پخش فرآورده های نفتی در ادامه توضیحات خود گفت: «به این ترتیب به ازای هر لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی که در کارت ها ذخیره است، دو لیتر بنزین ۷۰۰ تومانی در کارت های سوخت این افراد اعمال می شود.»

سجادی در پاسخ به این سوال که چند میلیون لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت های سوخت وجود دارد، گفت: «ما در ابتدای سال بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون لیتر بنزین ۴۰۰ تومانی شاهد بودیم وجود دارد که در ابتدا دارندگان کارت ها زیاد مصرف کردند اما ظرف یکی دو ماه اخیر به مصرف کمی رسیده است. این نشان می دهد که این میزان به تدریج کم شده است. بر این اساس روند مصرف بسیار کم بوده و در حال حاضر به روزی حدود یک میلیون لیتر رسید.»

سجادی به دارندگان سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی توصیه کرد بهمن حتما برای یک بار هم که شده جهت انجام محاسبات به پمپ بنزین مراجعه کنند: «آن عزیزانی که بنزین ۴۰۰ تومانی در کارت هایشان است برای اینکه این تبدیل صورت بگیرد در طول ماه بهمن حتما باید یک بار سوخت گیری انجام دهند که این محاسبات صورت گیرد و بر اساس آن بنزین ۴۰۰ تومانی شان تبدیل به بنزین ۷۰۰ تومانی شود. بنابراین این را مد نظر داشته باشند که حتما در ماه بهمن یک بار به پمپ بنزین مراجعه کنند.»

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی در رابطه با سهمیه بنزین نوروزی نیز به این شکل پاسخ داد: «من بعید می دانم سهمیه ای برای بنزین نوروزی وجود داشته باشد مگر اینکه مصوباتی ابلاغ شود. در دو سال گذشته هم نبوده و امسال هم بعید می دانم که بنزین نوروزی داشته باشیم.»/خبرآنلاین

۲۴ دی ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

KHAMENEI KHAMENEI