حمایت مطهری از سران فتنه/9دی یوم الشیطان بود!!

حمایت مطهری از سران فتنه/۹دی یوم الشیطان بود!!

علی مطهری در جلسه غیرعلنی امروز به حمایت از سران فتنه پرداخت و در واکنش به اعتراض نمایندگان آنها را هل داد. علی مطهری، نماینده مردم تهران در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز مجلس اظهارکرد: نگاهی به برنامه های صدا و سیما در ایام میلاد پیامبر و مقایسه با ایام نوروز از نظر […]

علی مطهری در جلسه غیرعلنی امروز به حمایت از سران فتنه پرداخت و در واکنش به اعتراض نمایندگان آنها را هل داد.

علی مطهری، نماینده مردم تهران در نطق میان دستور در جلسه علنی امروز مجلس اظهارکرد: نگاهی به برنامه های صدا و سیما در ایام میلاد پیامبر و مقایسه با ایام نوروز از نظر شادی آفرینی این حقیقت را نشان می دهد که متاسفانه در خصوص وحدت اسلام پیشرفت چندانی نداشتیم.

وی ضمن انتقاد از اینکه ما دم از وحدت می‎زنیم ولی اجازه ساخت یک مسجد به اهل سنت در تهران را نمی دهیم، اظهار داشت: برخی مداحان صرفاً بر طبل تفرقه می‌کوبند.

نماینده مردم تهران افزود: در نهم دی ۸۸ مردم با قطع نظر از تخلفات هر دو طرف فتنه به دفاع از انقلاب اسلامی پرداختند.

مطهری در بخش دیگری از نطق میان دستور خود با بیان این مطلب که دولت بهتر است در مسئله پرداخت ۴.۱ میلیارد به جای ایجاد تنش با مجلس به این امر اعتراف و سپس عذرخواهی می کرد، تاکید کرد: از این دولت انتظار نداریم که اشتباهات دولت گذشته را تکرار کند.

وی حصر سران فتنه را خلاف قانونی اساسی تلقی کرد و در این رابطه، بیان داشت: این امر بدون حکم قضایی همچنان خلاف اصول متعدد قانون اساسی است و ادامه آن را به زیان انقلاب اسلامی می‎دانم و معتقدم در این زمینه شورای عالی امنیت ملی به ریاست رئیس جمهور و قوه قضائیه کوتاهی کردند. مطهری در همین زمینه، افزود: همه می دانند که من هیچ تعلق خاطری به آقای موسوی و کروبی ندارم.

در پی اظهارات مطهری، حمعی از نمایندگان به سخنان وی شدیدا اعتراض کرده و شعار مرگ بر فتنه گر سر دادند.

ابوترابی فرد که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت در پی این اظهارات خطاب به مطهری گفت: جناب مطهری خود جنابعالی در فضای واقعی کشور قرار دارید انچه در مورد افراد انجام شده با نهایت رافت و رحمت اسلامی انجام شده اگر اراده بر رافت نبود قطعا بگونه دیگر رفتار می شد. از جنابعالی انتظار می رود که مصالح ملی واحکام شرعی رعایت شود. شما صحبتی می کنید، انظباط مجلس بهم می ریزد. شما وقتی در جریان این وقایع هستید اینگوه احکامی که تصمیم نظام بر انجام آن تعلق گرفته و بر اساس احکام قطعی شرعی و اختیاراتی که قانونی اساسی باید رعایت شود.

کدام‌ رسانه‌ها «نطق مطهری» را سازماندهی کردند؟

مطهری در نطق خود مصوبه‌ شورای عالی امنیت ملی و نظر حقوقی و شرعی قوه قضائیه را مورد هدف قرار داد و با استناد به تفسیر شخصی خود از قانون اساسی، مصوبه مهمترین و عالی‌رتبه‌ترین نهاد امنیتی و قانونی کشور را مغایر با قانون اعلام کرد.

این اظهارات علی مطهری فضای مجلس را برای دقایقی متشنج کرد تا جایی که رئیس جلسه مجبور به تعطیلی موقت جلسه مجلس شد.

نطق جنجالی و البته تکراری علی مطهری در حالی در جلسه امروز ایراد شد که گفته می شود، خبرنگاران اصلاح‌طلب از شب گذشته در جریان این نطق و حاشیه‌ها و جنجال‌های احتمالی آن بودند تا جائیکه یکی از خبرنگاران اصلاح‌طلب در یکی از شبکه‌های اجتماعی خطاب به یکی دیگر از خبرنگاران اصلاح‌طلب، می‌گوید دیشب گفتم مطهری فردا می‌خواهد در مجلس خون و خون‌ریزی به راه بیندازد.

نکته جالب اینکه این خبرنگار اصلاح‌طلب تنها دقایقی پس از تشنج در جلسه مجلس به علت نطق مطهری، به سایر خبرنگاران اطلاع می‌دهد که متن کامل نطق علی مطهری را به همراه قسمت‌هایی که وی موفق به ایراد آنها در صحن مجلس نشد، در اختیار دارد. وی از سایر خبرنگاران می‌خواهد متن کامل نطق مطهری را در رسانه‌های خود منتشر کنند.

اظهارات این خبرنگار اصلاح‌طلب حاکی از این مسئله است که احتمالاً بین علی مطهری و رسانه‌های اصلاح‌طلب در زمینه نطق امروز و جنجال‌ها و حاشیه‌های ایجاد شده پس از آن هماهنگی‌هایی از قبل صورت گرفته است.

با اینکه نطق علی مطهری به دلیل اعتراضات نمایندگان ناتمام مانده بود و وی حاضر نبود از پشت تریبون پائین آید اما خبرنگاران حاضر در مجلس می گویند یک خبرنگار اصلاح طلب به سایر خبرنگاران گفته است که متن کامل سخنان وی را در اختیار دارد.

۲۱ دی ۱۳۹۳ | پیوندک |
ارسال دیدگاه

*

code

نويسنده ديدگاه :فهیمه

lمرگ بر فتنه گران و حامیان آن ها

نويسنده ديدگاه :ناشناس

مرگ بر…….مرگ بر……….مرگ بر….. غیر از مرگ بر این مرگ بر اون چیزه کاربردی تر و موثرتری سراغ نداری که همه بگیم و راحت شیم که هرجا میری فقط بلدی بگی مرگ بر…..مرگ بر……. ؟؟
مرگ بر آمریکا به کجا رسید ؟ آمریکاشیطان بزرگ بی شعور کثافت بی تربیت مرد ؟ جان به جان آفرین تسلیم کرد بالاخره یا………
آخرش چی شد………

روح شهید مطهری در عذاب است از داشتن چنین فرزند ی.همه ی مردم ایران با تمام توان می گویند مرگ بر منافق

نويسنده ديدگاه :ناشناس

اگر سران فتنه ؛ قاطعانه به اعدام محکوم شوند( که این کمترین حکمی است که میتوان براشون در نظر گرفت )
این اراذل واوباش هم حساب کار خود را میکنند و میفهمند که حصر خانگی فعلا برای سران فتنه در نظر گرفته و مکافات بعدی هم خواهند داشت و این ایادی سران فتنه دیگر به فکر حذف حصر خانگی نباشند…
مرگ بر منافق …. مرگ بر منافق ….مرگ بر منافق که هر چه از صدر اسلام تا کنون بر سر اسلام و مسلمین آمده از این منافقین هزار رو و هزار رنگ بوده و نه دشمنان اسلام که آنها تکلیفشان معلوم است …..

چرا بی انصافی میکنید ؟! مطهری کجا گفت ۹ دی یوم الشیطان است ؟ من خودم کامل گوش کردم
درسته درباره ی حصر موسوی و کروبی حرفش غلطه ولی تهمت نزنید . او گفت اگر ۹ دی را روز تفرقه بین ملت بنامید دیگر یوم الله نیست . همه ی ما میدانیم که در فتنه احمدی نژاد هم مقصر بود و مردم در ۹ دی برای دفاع از اصل انقلاب امدند نه حمایت از احمدی نژاد .

KHAMENEI KHAMENEI